Nevědomí (2013)

zle a zoufale. na filmu neni dobre v podstate vubec nic. dlouho jsem vahal, zda dat 1 ci 2 hvezdy. vetsinu casu se ve filmu nedelo vubec nic, maximum pasazi bylo k uzoufani rozvlacnych. o necekanych zvratech vubec nemuze byt rec - po desiti minutach filmu je vam naprosto jasne, jak se veci maji a nema vas co prekvapit. akcni sceny byly naprosto zbytecne a jejich nasilne naroubovani z nich cakalo kazdym coulem. rekl bych "cert to vem", kdyby alespon byly zajimave. bohuzel nejsou. navic jsou vsechny na jedno brdo. cely dej pusobi hrozne prihlouple a naivne jako pohadka pred spanim, kterou vam pousteli po obede ve skolce. aby tech surovin do kvalitniho dortu nebylo malo, tak jako bonusove tresnicky jeste prichazeji opravdu ubohe radoby drsne reci hrdinu (skutecne se neubranite vyrazu "oci v sloup") a nejaka tretirada elektro hudba obtezujici vetsinu filmu. celkove to na me pusobi jako nejaka velmi nepodarena indie zalezitost a je mozna jen otazkou casu, nez to ve me uzraje a 2/5 zmenim na 1/5 dodatek: v zajimavostech jsem cetl, ze je to cele postavene na nejakem osmi strankovem pribehu. na to se neda rict nic jineho nez - ano, ano, ano, ta prazdnota z toho smrdi kazdym zaberem. kdyby z toho udelali 20 minutove dilko, mohlo to byt fajn. natahnout osm stran na dve hodiny ovsem fajn skutecne neni

Vital (2004)

snazil jsem se, opravdu snazil. mam rad divne filmy a od vitalu jsem si sliboval, ze by v tomhle smeru mohl skvele obstat. bohuzel me naprosto minul a nezaujal. dej nemel hlavu a patu a prestoze jsem si obsah po shlednuti znovu peclive precetl, stale jsem jej v tom nedovedl najit. jako tresnicka na dorte - smysl nekterych vedlejsich postav mi pak zcela unikl. zaverecne titulky byly vykoupenim

Eva (2011)

cely film je bohuzel neskutecne pruhledny, takze je od prvnich nekolika minut zcela jasne, co se bude dit. kdyz k tomu prictu "hloubku" deje zhruba tak na urovni vecernicku, jsou ty tri hvezdicky mozna i hodne

Útok vraždících rajčat (1991) odpad!

cekal jsem, ze to bude zle, ale vysledek zcela predefinoval muj zebricek hodnoceni. s kazdou postupujici minutou jsem citil, jak muj mozek protestne pacha sebevrazdu. tenhle film neni shlednutelny do konce (nebo alespon do poloviny)

Akta X: Chci uvěřit (2008)

prilis jsem od toho necekal a tudiz nejsem ani prilis zklaman. bohuzel to ale bylo pomerne slabe i na bezny dil serialovych akt x. zapletka nezajimava, v podstate slo o beznou kriminalku, ktera by se mohla odehrat v kulisach kterehokoliv jineho serialu

Tajemství starého hotelu (2011)

dle hodnoceni jsem se tesil na kvalitni hororovou podivanou.. a dle toho byl nalezite zklaman. prvni dve tretiny predvadi film pouze zmateny a velmi nezazivny dej a dve ci tri zcela ocekavatelne a lacine lekacky. v posledni tretine se nejspis mel rozjet nejaky "hlavni dej", ale musim rict, ze v mych ocich nezafungoval ani ten. ve finale jsem mel opravdu velke potize dosledovat film do konce. celkove jedna velka bida - dve hvezdicky davam pouze proto, ze autori (kdyz uz nic jineho) nezklouznuli k dnes uz obligatnim hektolitrum krve, ktere by z jejich filmu ucinily skutecny odpad

Moojeokja (2010)

za me prijemnych 3.5 / 5. bohuzel jsem mel jako obvykle potize rozpoznat postavy a tak jsem prvni tretinu filmu tapal. z toho pohledu je pro me dvouhodinova stopaz vcelku prinosem.. jit o klasickou devadesatku, tak mohu rict, ze polovinu filmu netusim, kdo je kdo. v pripade tohohle filmu by to byla docela skoda. pomalejsi rozjezd dohani gradujici finale. opravdu slusnych 3.5 / 5

Amer (2009)

snazil jsem se, opravdu snazil, ale neslo to. film je na me nejspis prilis artovy. provedeni samotne je vice nez zajimave, ale k cemu to, kdyz obsah me vetsinu casu uspaval

Viděl jsem ďábla (2010)

korejsky vynikajici a korejsky surove. pribeh neobvykleho reznika a touhou po pomste zaslepeneho detektiva, kteri si ve sve brutalite mohou vyborne konkurovat, ac kazdy pro ni maji jine duvody. ony dve hodiny mi utekly prekvapive rychle, ac tempo je spise pomalejsi. film rozhodne neni vhodny pro slabsi povahy

Zběsilost (1966)

film zbesilost byl pro me zaskocenim i milym prekvapenim v jednom. zaskoceni bylo zpusobeno tim, ze ona ocekavana samurajska klasika se vlastne vubec nekonala. mile prekvapeni pak zpusobil fakt, ze misto nepretrzite akce a silnych, at uz fyzicky nebo (predevsim) moralne, bojovniku jsem se dockal pohledu dovnitr jedne (zcela neobvykle) vesrkze sede osobnosti. hlavni postava neni v zadnem pripade dobrosrdecnym bojovnikem za prava utlacovanych. jde svou cestou a v souladu se svou filosofii obcas nevaha pouzit prostredku, ktere by se daly oznacit pri nejmensim za pochybne. rjunosuke, jak se hlavni postava jmenuje, ale soucasne neni ani ono zosobneni zla, jak by se mohlo z popisku filmu (a obalu, a americkeho nazvu, a..) zdat. film se tak skutecne stava vyletem do duse jednoho lehce labilniho bojovnika s neobvyklym pojetim moralky. bohuzel tohle vsechno se neobeslo bez jedne znatelne vady na krase. tou je zcela necekany zaver filmu, ktery v divakovi zanecha spise vice otazek nez odpovedi a predcasne ukonci nektere dejove linky, ktere se v podstate nestihly ani rozvinout