• Pohádka

21 gramů (2003)

"Říká se, že když zemřeme, ztratíme jednadvacet gramů. Co ztratíme? A kolik získáme?..." Wau... sice mě ze začátku dosti štvalo přeskakování časů (viz např. Memento) a trošku potrhaný příběh, ale patřilo to k tomu... Nu, zpracovávat to ještě pár dní budu, ale výkony herců byly - wau... Sean, Naomi a Benicio - klobouk dolů.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Dokonce o fous lepší než jednička - lepší vtipy, propracovanější, více příšerek... zkrátka a dobře, ne vždy se naštěstí stane, že by druhé pokračování bylo horší, tady ba naopak ;)

Hellboy (2004)

Sice jsem byla přinucena to vidět na dvakrát... ;) ...ale ve výsledku příjemný film, jsem zvědavá na pokračování... A mělo to určité prvky Guillerma del Tora (viz Faunův labyrint)... A Hellboy má své kouzlo, i příběh poutavý, když se zabřednete, leč nečekejte procházku růžovým sadem - ale stojí to za to =)

10 položek a méně (2006)

Příjemný film, u kterého jsem si zpočátku myslela, že lépe jak za dvě hvězdičky nebude mít... Ale nakonec lepší tři ;) Aneb jak známá hvězda může pomoct někomu si poskládat život a hodnoty a říci svých základních 10 položek... Dobrý soundtrack.

Vražda v Orient expresu (1974)

Sice tento představitel Hercula Poirota není ten z nejlepších (resp. mých oblíbených...), ale jinak stojí za shlédnutí - hezké drama, krimi zasazené do netradičního prostředí ;)

Karate Kid 2 (1986)

Příjemné pokračování jedničky, které mě jen utvrdilo v tom, že když jsou dobré základy, dobrý učitel a trpělivý žák, může vyrůst velice zodpovědný, skromný a uvědomělý člověk. "Zásady jsou důležitější než vášeň, i když to znamená, že prohráváš..."(17.minuta) "Pravidlo číslo jedna: používej karate jen k obraně. Pravidlo číslo dvě: nauč se nejdříve pravidlo číslo jedna..." "Lež se stane pravdou jen, když jí člověk chce věřit."

Karate Kid (1984)

Nu, původní verze je původní verze a remake z nedávné doby u mě opravdu docela klesl... Ale tento film - dobří herci, věrohodnější podání a celkově mi bližší ;)

Karate Kid (2010)

Nu, hezká podívaná pro děti, puberťáky a některé dospělé... trošku jsem čekala něco více, určitá podobnost s původní verzí tam prý je též... Celkově: nelituji, že jsem to viděla, hudbu (James Horner) z toho budu poslouchat asi ještě dlouho, zápletka taky celkem fajn, ale předvídatelné... Leč technika výcviku milého pana údržbáře se mi hodně líbila a jestli aspoň trošku budu schopná ji aplikovat poté na své děti, budu velmi šťastný člověk. Kung-fu není pro boj, je pro obranu člověka, je to styl života - s tím souhlasím a nemám ráda, když si někdo upravuje dobrou věc k obrazu svému, aby vytěžil co nejvíce a poškodil okolí... Jde to i jinak, ne snazší cestou, ale zajímavější... ;)

V jednom ohni (2008)

Nu, objektivně lepší čtyři hvězdičky - ať si říká, kdo chce co chce, jako propagaci určité věci to nevidím... Když si někdo zvolí takhle obtížnou cestu, netvrďte, že to byla procházka růžovým sadem... to, že vy byste to nezvládli, je druhá věc... že byste si na to vůbec netroufli... A že by se to nemohlo stát - totéž mohu říct na adresu záchranářů, hasičů, když hasí a vysvobozují živé lidi z obydlí - nejdříve taky nevidí cestu, vidí už jen, že zahynou... ale pak se něco zlomí, oni si řeknou, že by možná nějaká cesta ještě existovat mohla a když hledají... ;)

Hitch: Lék pro moderního muže (2005)

Velmi příjemná komedie s Willem Smithem a dalšími dobrými herci, které nevím proč, jsem se dlouho vyhýbala, že to přeci bude moooc velká blbost... ale jak se říká - mýliti se je lidské, setrvávati v omylu ďábelské, tak jsem celkem ráda, že byl nalezen čas a film příjemně potěšil =) ona: "Na co si připijeme?" on: "Nebudeš lhát, krást, šidit ani pít. Když musíš říct lež, lež v náručí toho, koho miluješ. Když musíš krást, odkraď se od špatné společnosti. Když musíš šidit, ošiď smrt. Pokud musíš pít, nasávej chvíle, které ti berou dech."