Blesk (1995)

Film Blesk se mi zdál méně zdařený. A to zejména proto, že se jedná o snímek z prostředí automobilových závodů, které nejsou moc kvalitně natočené. Druhá věc je, že byl zcela vynechán humor na který jsem u Jackieho filmů zvyklý. Byl natočen v roce 1995 a abych řekl pravdu, moc mě nenadchnul. Příběh je až moc jednoduchý. Kdyby tomu tak bylo na úkor bojových scén vůbec bych se nezlobil, ale tak tomu opravdu není. Pořádný souboj ve kterém se také představil Jackieho bodyguard Keneth Lo je zde jen jeden. Ale i tento souboj nekončí pro Jackieho příliš dobře. Nakonec Jackie jako vždy vše vyřeší. Děj se mi tedy moc nelíbil, ale zase to u mě vykompenzovala hudba, která byla opravdu zdařilá.

Bojovníci ze Šaolinu (1978)

Film Bojovníci ze Schaolinu z roku 1978 má celkem jednoduchou zápletku. Jednoho dne se sejde osm mistrů aby se poradili a sestavili nový styl kung-fu. Styl hada a jestřába. Styl sepíší do knihy a potom mistři i s knihou náhle zmizí. O několik let později do kraje přichází neznámý bojovník (Jackie Chan), který velice zřetelně dává najevo, že vlastní ztracenou a tolik žádanou knihu. Všichni mistři a učitelé se jí samozřejmě snaží získat. Začínají potyčky a velice pěkné souboje. Tento film se mi velice líbil a to zvláště pro propracovanost soubojů, kterých v tomto snímku nebylo málo. Dialogy také nejsou tak špatné. Příběh je zajímavý a zajímavé je také herecké obsazení. O hudbě se sice moc chvály říci nedá, ale čínské filmy sedmdesátých a osmdesátých let jsou prostě takové. Zkrátka na mě tento snímek velice zapůsobil.

Pojízdná kantýna (1984)

Film pojízdná kantýna je velice vydařeným filmem Jackieho Chana. Herecké obsazení je výborné a to hlavně z toho důvodu,že se v tomto filmu objevili všichni tři "bratři" z Čínské operní školy. Sammo Hung, Yuen Biao a Jackie Chan. Bojové scény jsou zde velmi propracované, ale není jich moc. Dívák se přes všechny vtipné momenty, které ve filmu nechybí, může těšit na skvělý závěrečný souboj s Benny Urquidezem. Co se týče hudby, tak ta byla také velice zdařilá. Celkově se mi film hodně líbil, tak asi za *****.

Nejpevnější pouto (2000)

Co napsat. Tento film nesplnil úplně přesně mé představy o milosném trojúhelníku. Řekl bych že špatný scénář vylepšilo jen herecké obsazení, ale herecké výkony nebyly odpovídající. Josh Harnett nezahrál tak, jak je jeho zvykem. Chris Klein se na tuto roli podle mého názoru výborně hodil, ale jeho herecký výkon mě také neoslnil. Co se týče filmu jako takového, tak hudba rozhodně nebyla to, co by mu přidalo. Závěr filmu mi připomínal poloviční happy-end, což nemám rád.

Nové pěsti (1976)

Film Nové pěsti je doslova filmem, který se snaží vzkřísit slávu Bruce Leeho. Ze začátku se zdá že by film mohl mít celkem dobrý příběh, potom ale jako by zaniká a nastupují hádky a potyčky. Ve filmu se mi hlavně nelíbí dialogy, které jsou příšerné. O hudbě ani nemluvím. Co se týče závěrečných bojů v dojo japonského mistra, tak ty jsou celkem dobré. Potom, ale přijde nečekaný zvrat a po opuštění budovy jsou všichni "kladní" bojovníci postříleni do jednoho japonskými vojáky, které zavolal spřátelený mistr. Uprostřed tohoto masakru přijde střih a je vše vyřešeno nápisem THE END. Film je jednoduše řečeno nevydařeným kouskem režséra Lo Weie.