Dračí život Bruce Lee (1993)

Celkem pěkně zpracovaný životopis. I když si myslím, že smyšlených věcí je zde pomalu stejné množství jako věcí pravdivých. Osobně se hodně zajímám o život a filmy Bruce Lee, takže mám různé výhrady ke scénáři. Ale pokusům v tomto směru velice fandím a Jason Scott Lee to zahrál opravdu výborně.

Terče (1968)

Celkem zvláštní snímek. Zezačátku chvíli trvá než vám docvakne, že se děj odehrává ve dvou liniích. Potom přemýšlíte co se vlastně honí hlavou budoucímu zabijákovi a pak se od filmu nemůžete odtrhnou, protože čekáte jak to dopadne. No a najednou běží titulky....... Mě osobně se víc líbila dějová linie z ostřelovačem. Nevim proč... Zvláště bylo zajímavé že se dějové úseky stále zkracovaly a zkracovaly až se na konci úplně spojily. Takže za čtyři.

Dawsonův svět (1998) (seriál)

Tenhle seriál nemá chybu. Líbí se mi, že se v něm děj občas jakoby zastaví a někdy přeskočí docela velký časový úsek, ale pořád je na co se dívat. Samozřejmě je třeba ho brát trochu z nadsázkou. Několik dílů bylo zcela trapných. Několik bylo neuvěřitelně nudných. A několik zase úplně nesmyslných. I přesto mám Dawsonův svěd rád.

Láska je láska (1998)

Jednoznačně za pět. Tenhle film mě totálně dostal. Když jsem se na něj díval poprvé tak jsem ho viděl asi od půlky. Úplně jsem mu propadl a nedokázal se od něj odtrhnout. Příběh je naprosto jednoduchý a je už od začátku jasné o co jde. Zajímavé je, ale podání tohoto příběhu, které je originální. Režisér Lucas Moodysson natočil film na festival Dogma. Natáčení filmů na tento festival má přísné podmínky. Film byl natáčen přenosnou kamerou bez jakýchkoliv ateliérů v opravdovém městě v opravdových školách a pokojích. Zvláštně natočený příběh dvou dívek v hlavních rolích úžasné herečky Alexandra Dahlström a Rebeca Liljeberg s úžasnými hereckými výkony v "zasraném" (orig. název Fucking Amal) městě dopadl na výbornou.

Dohola (2001)

Výborný a jak napsal Columbus naprosto nenápadný anglický film. Nečekal jsem od něho moc a byl jsem příjemně překvapen. Líbila se mi hlavně role Joshe Harnetta, který zahrál opět dobře. Celkově měl film nečekaně rychlý spád a děj se nevlekl. To se mi líbí, když je pořád na co se dívat. Smekám před kadeřníky.

Halloween: H20 (1998)

Nějak moc mě to teda nezaujalo. Snad jen role Joshe Harnetta. Josh zahrál docela dobře, ale celej film byl tak nějak divnej. No prostě kdybych ho neviděl nic by se nestalo.

Škola hada (1978)

Tento film je předchůdcem filmu Drunken Master (Mistrův syn). Svým stylem si jsou hodně podobné. Jackie Chan přešel k jiné společnosti. O to se zasloužil hlavně Yuen Woo-Ping a natočily Školu hada. Tento snímek je založen hlavně na výborně propracované choreografii bojových scén. Za to může opět Woo-Ping. Ve filmu je jen pár humorných scén, spíš je to o něco vážnější film. Co se týče hudby, tak ta se hnula o jednu dimenzi dále než v dřívějších filmech.

Mistr kickboxu (1992)

Tak na tomhle filmu jsem dost ulítával, když mi bylo asi jedenáct nebo dvanáct, ale teď v něm vidím spíše klasickou Norrisovinu.

Mstitel beze jména (1998)

V tomto filmu je hlavně hodně humoru a dost soubojů. Příběh mě nenadchnul, zdál se mi totiž moc protažený. Zvláště se mi líbila scéna, kdy Jackie ošetřuje zraněného závodníka a opravuje rozbité auto, přitom předstírá, že je křovák. Co se týče poslední bojové scény na střeše mrakodrapu, tak jsem slyšel několik názorů, že je moc dlouhá atd.... Podle mého názoru tento soubj patří k nejlepším, které jsem kdy viděl. Celkově to je docela podařený film.

Tuxedo (2002)

Tento Chanův film se naprosto vymiká většině z jeho dosavadních snímků. KdYž jsem si ho pouštěl, tak jsem opravdu neměl žádnou představu o tom, co se v něm bude dít. Šel jsem do toho doslova neutrálně. U naprosté většiny jeho filmů si po shlédnutí prvních deseti minut dokážu předsavit, jakým směrem se bude film dále ubírat. U Tuxeda nikoli. Bylo to sice něco jiného, ale musím říci, že se mi film líbil. Určitě to bylo hlavně mým počátečním neutrálním postojem, že jsem od filmu nic neočekával. Co se týče příběhu, tak to byla první věc, co mě uchvátila (příběh byl prostě jiný). Hudba ve filmu také není špatná a humor zde nechybí. Bohužel bojové scény tu nejsou skoro žádné. Jackie to spíše vyvážil několika krkolomnými kousky s humorem. Zvláště jsem se pobavil, když Jackie zpíval a tancoval. Takže za ***.