Pravá blondýnka 2 (2003) odpad!

První díl Legally blonde jsem nikdy neviděl, avšak jednoho krásného dne se mi "poštěstilo" v TV zahlédnout dvojku. Věděl jsem, že to bude spíše nezajímavá blbina, ale nakonec jsem byl přesvědčen, že i odpad samotný má několik dimenzí. Nikdy více...

Lotrando a Zubejda (1996)

Jedna z nejhezčích českých pohádek a asi nejlepší porevoluční. Ta svěrákovská pohoda se line z každého záběru. Kam se hrabe dnešní produkce.

xXx: Nová dimenze (2005)

Oproti jedničce, na kterou nedám dopustit, tu máme neuvěřitelný propad. Proč někoho napadlo vyměnit charismatického hranaře Vina Diesla, Rammstein a evropské prostředí za obtloustlého Ice Cubea, hiphop a okoukanou Ameriku, to nepochopím. Jedna * za občas slušnou akci, ale jinak ruce pryč a nikdy víc.

xXx (2002)

Nevím jestli xXx označit za guilty pleasure, nebo jsem prostě oblbnut výplachovou jízdou a nevidím ty důvody, pro které film dostává od většiny průměrná hodnocení. Pro mě je každopádně tenhle filmek nařachaným akčňákem, ve kterém nevidím slabé místo. Diesela mám rád, Rammstein mám rád, natáčení v Praze skýtá pro našince několik vtipných chvilek, akce je výbušná jak má být, a celkově je atmosféra trochu někde jinde než u klasických amerických akčních produkcí. Klidně mi sypejte popel na hlavu, ale pod 5* nejdu ani náhodou.

Jump street 21 (2012)

Podařená komedie, ve které mě bavil i jinak nezajímavý Channing Tatum. Ze židle mě sice nezvedla, ale pokračovaní bych si klidně nechal líbit. A Deppův výstup je jednoznačně letošní nejlepší cameo.

Muži v černém 3 (2012)

Po všech problémech při natáčení filmu jsem už ani nevěřil, že Men in Black III budou koukatelní. Po jedničce, kterou považuju za jednu z nejlepších sci-fi komedií, a dvojce, kterou bytostně nenávidím, jsem příliš nevěděl, co čekat. A vesmíre div se, třetí díl je naprostá pohodovka. Zajímavá zápletka, k výbornému obsazení se přidal skvělý Josh Brolin a hlavně vtípky jsou spíše jemnějšího rázu, ne prvoplánovité blbiny jako ve dvojce. Takže u mě to je za solidních 75%. Jen ta Nicole Scherzinger se mohla zdržet o něco déle, když byla tak ukrutně sexy:)

Sněhurka a lovec (2012)

Na Snow White and the Huntsman jsem byl po geniálních trailerech natěšený, a film mě ve finále rozhodně nezklamal. Místy je sice studený jak psí čumák a akce je většinou dost nepřehledná, ale ten poctivý fantasy feeling se mi dostal pod kůži (i díky povedené hudbě), vizuál je perfektní a herecké obsazení nemohlo dopadnout lépe. Poctivých 75%.

Roming (2007)

Hodně slabá a většinu času i nudná komedie, která těží jen a jen z výborných herců Mariána Labudy a především Bolka Polívky, který umí každou hlášku prodat neskutečným způsobem.

Pravdivé lži (1994)

Akční nahláškovaná pecka a jeden z nejlepších Arnoldových filmů (navíc asi jediný, kde to chvilkama vypadá, že opravdu hraje!). Ach, zlaté devadesátky...

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

John Carter si rozhodně nezaslouží být takovým komerčním propadákem, jakým se stal. Nejde rozhodně o žádné přelomové dílo kinematografie, ale o pohodovou sci-fi s třeskutými efekty a zajímavým světem každopádně. Scénáristický mišmaš se sice dal čekat, že je Taylor Kitsch takové dřevo jsem však netušil (zvlášť po Wolverinovi, kde jeho scény byly perly). Celkově musím hodnotit pozitivně a ještě jednou říkám "ach jo", že film nevydělal, protože pokračování bych si líbit nechal.