Princ a pruďas (2011)

Fucking guilty pleasure! Your Highness není ani zdaleka tak geniální, jak jsem čekal díky trailerům, ale přesto jsem zklamán nebyl. Drtivá většina vtipů se týká sexu a jsou dalo-by-se říct primitivní, inteligentní humor se zkrátka nekoná. To ovšem zase tolik nevadí a pokud člověk přistoupí na hru odvázané sprosté a jednoduše stavěné komedie, kterou berou těžce s nadhledem i její hlavní protagonisté, bude se bavit dost a dost. 70%

Srážka s mimozemšťanem (2011)

Paul je ukrutně zábavný a po slabším rozjezdu se z něj vyklube opravdu vtipná komedie, která zdaleka není založena jen na drsných hláškách z trailerů, skrývá se v ní totiž něco víc. A fucking všeho náboženství mě osobně dost potěšil.

Neznámý (2011)

Skvěle napsaný thriller aneb vůbec ne špatná variace na Jasona Bournea. Neesonovi tyhle role prostě sedí (viz. Taken) a s dalšími posilami jak hereckými (Bruno Ganz a Frank Langella), tak okrasnými (Diane Kruger a January Jones) dostáváme do rukou poctivou žánrovku z evropského prostředí. Jen víc takových.

Škola svádění (2006)

Hloupá a nudná komedie s neuvěřitelně nesympatickým hlavním hrdinou. Jen B.B. Thorton to uctál se ctí, asi jako každou roli.

Slunce, seno, erotika (1991)

U třetího dílu se už žačaly objevovat prvky, které Troška dotáhl k "dokonalosti" o několik let později v tragických Kameňácích - humor se stává samolibě trapným, vtipných hlášek a situací oproti předchůdcům citelně ubylo a celkově to šlo do háje. Divák se několikrát zasměje, ale to, že nám pan režisér ukáže burany v Itálii a pár nahotinek k tomu, to na lepší film rozhodně nestačí - spíš naopak. 40%

Slunce, seno a pár facek (1989)

Druhý díl trilogie považuju za asi nejpovedenější. Na druhou stranu jsou už vidět určité Troškovy ústřely a některé scény či gagy jsou dost přehnané, ale s přimhouřením oka je pominu, protože zábava to stále ještě je. 70%.

Slunce, seno, jahody (1983)

Trošku opravdu rád nemám, ale musím uznat, že u jeho Slunce, seno trilogie se pobavím vždycky. První díl je na jednu stranu nejpřístupnější, na druhou stranu takový "nemastný neslaný", ale spousta charakterů a hlašek se staly legendárními. 60%.

Zlatý kompas (2007)

Příjemné dobrodružství, kouzelná Nicole Kidman a skvělé efekty. Toto mi zůstalo v hlavě po Zlatém Kompasu. Bohužel je film velmi povrchní a plochý, charaktery ani děj nejdou do hloubky a atmosféru jednoznačně postrádá. Ve výsledku jde jen o pohádkovou fantasy jednohubku.

Vévodkyně (2008)

Po shlédnutí The Duchess je jasné, že Keira opravdu hrát umí a o herectví Ralpha Fiennese je zbytečné mluvit. Celkově jde o povedené historické drama, které místy může působit poněkud sterilně - děj je odvyprávěn puntičkářsky, herci jsou přesní a přesvědčiví, režie taktéž, jen tomu chybí nějaká přidaná hodnota, něco, co se vypálí do mysli diváka. Někomu to stačí takto, někomu ne. U mě to je 70%.

Hvězdná pěchota 2: Hrdinové Federace (2004)

Slátanina, která nemá s geniálním prvním dílem společného zhola nic. Prvních 10 minut je možná ještě zajímavých, protože divák očekává, co se bude dít, ale dít se nakonec nezačne nic. Snaha o obšlehnutí atmosféry z prvního Vetřelce nebo Věci je očividná, avšak o to víc ve výsledku urážející zmíněné legendy. Jediný klad je proto Kelly Carlson, která sice hrát neumí, ale aspoň se je na co dívat.