V očekávání (2013)

Nepovedné klišé, které tu a tam zpestří zábavný moment, přičemž i při útlé stopáži je to celé úmorně utahané (uspávací tempo). 4/10!

Spása (2014)

Nic než průměr. Současná tvůrčí impotence v rámci westernového žánru rozhodně nedělá z přímočarého počinu Kristiana Levringa nadstandardní či pamětihodnou záležitost, neboť jsem si docela jist, že bez charismatického Madse Mikkelsena by po The Salvation neštěkl ani pes. Zde extrémně nadhodnocené. 5/10!

Koleje osudu (2013)

Fatálně (a neodpustitelně) průměrné, což je vzhledem k síle samotného příběhu vážně škoda. Jasná látka pro Spielberga. 5/10!

Památkáři (2014)

Záměr chvályhodný, tematika zajímavá, leč výsledek nudný (epizodičnost otravná). Nedík. 3/10!

Soudce (2014)

Klišé nad klišé, ale bezvadně natočené a excelentně zahrané. Hloubku i emoce to má, ačkoliv materiál začne šlapat až po mdlejší první třetině, kdy se konečně dočkáme důsledného vykreslení charakterů, což je bezesporu největší devíza celého snímku. Pak už pohodlně kraluje dvojice Downey & Duvall, přičemž nutno přiznat, že v soudní síni je to občas tak trochu fraška (v některých momentech by scenárista opravdu potřeboval dostat za uši, neboť některé skutečnosti by se při křížovém výslechu opravdu nerozebíraly - nicméně tvůrčí bezradnost zápřičinila, že se některé informace dozvíme poněkud nerealistickou a nepřirozenou cestou). 7/10! P.S.: Docela se těším, až si to dám v klidu doma ještě jednou, protože se mi moc líbí "co film říká" i "jak to říká".

John Wick (2014)

Parádní akční nášup, který si vystačí s prostým "revenge" motivem, dominantním výkonem extrémně charismatického Reevese, kapkou černého humoru, solidním soundtrackem a milimetrově přesným castingem. Tohle se bezesporu hodně moc povedlo; prostě žánrovka jak víno. Mimochodem tolik headshotů jsem ve filmu dlouho neviděl (možná nikdy). 9/10!

Rohy (2013)

Obrovský potenciál látky se daří zužitkovat až do závěrečné sekvence, kdy nadstandardní počin zabije "doslovnost" konce. Kdyby Aja uchopil závěr s nadhledem a více metaforicky, mohlo to dopadnout ještě lépe, protože ďábelská a znepokojivá atmosféra šťavnatému snímku s vynikajicím Radcliffem a éterickou Temple v žádném případě nechybí. Ale ne! Konec přece musí být "cheesy" a maximálně "bloody", což ovšem do celého konceptu vůbec nesedí, ač může být vizuální transformace "fallen angel / awakening devil" sebevíc "cool". 7/10!

Křižovatka (1994)

Solidně rozjeté, ale poslední třetina opravdu výjimečně slabá. 4/10!

Báječná chvíle (1987)

Osmdesátkové americké správňáctví (teenageři se pokouší vzepřít se konformitě reaganovského období, elitářští snobové vs hrdinové dělnické třídy) + okouzlující Mary Stuart Masterson (její řidičský hábit je asbolutně dokonalý) + hudební pecky typu "Beat's So Lonely" od Charlieho Sextona + nezaměnitelná dobová atmosféra = extrémně naivní (což též o něčem vypovídá), leč současně nadmíru zábavná a chytlavá sonda do života (ne)obyčejných středoškoláků. 8/10!

Americký prezident (1995)

Typicky příjemný "feel-good" Reiner, u něhož je (opětovně) třeba kašlat na reálie (v tomto případě strašidelný odklon od politické reality a praxe) a naopak upřít pozornost na romanticko-dramatickou dimenzi, která je - jako obvykle - velice výživná a zábavná. Annette Bening v bílé košili je extrémně sexy! 8/10!