Velký Joe (1998)

Pohoda, nic náročného.

Ztracena v pustině (2010)

Řekl bych malinko podhodnocené, ač o originalitě se zde mluvit moc nedá, tak příběh se netáhne a druhá polovina je celkem dynamická. Přirozeně se zde je na co koukat, hlavní představitelky jsou vskutku velmi přitažlivé a exteriéry barvité Argentiny (ať už se to točilo kdekoli) jsou opravdu pozoruhodné. Škoda, že ty charaktery záporáků jsou malinko průhledné už od počátku. Jinak jako thrillerová (horor v charakteristice filmu je proč???) jednohubka je to poměrně povedené. Já se bavil. 7/10!

Všichni jsou v pohodě (2009)

Střízlivý pohled na rodinné vztahy a životní hodnoty v rodině, která prožívá těžké období. Ač je to americké, tak to není tak univerzalistické, jak to tradičně bývá. De Niro to drží seč může, nicméně to nakonec neklapne tak, jak by mělo. Ten konzervativní konec tam prostě nesedí. Jinak řečeno mě to nějak jako celek minulo, i když to bylo velmi pohodových 96 minut, ale prostě chybí ta přidaná hodnota. 7/10!

Tomorrow, When the War Began (2010)

Inu já mám pro tyto snímky asi slabost, "Rudý úsvit" a jemu podobné mám rád a tak i tohle se mi poměrně líbilo, kdy to opravdu dorazil až ten závěr :-) Nicméně faktem zůstává, že se raději budu dívat na středoškoláky a jejich "svět" pocitů a lásek v tomto prostředí, kdy realističnost jde sice opravdu do kytek, ale člověk se aspoň pobaví a navíc neslyší tuny naprosto idiotských dialogů o nesmrtelnosti brouka. Jinak první polovina, která zavádí do děje, je v pohodě a druhá půlka, kdy děcka sáhnou po zbrani je zábavná a s vypnutým mozkem dokonce velmi zábavná. Guerillovou válkou by takto vést nemohli, ale na druhou stranou, by to aspoň mohli zkusit a kdyby u toho vypadali takhle dobře, možná by je ani nezastřelili :-) 7/10!

Tlumočnice (2005)

Nechápu, že mi tento politický thriller tak dlouhou dobu vzdoroval. Lépe řečeno mi někde zapadl, protože se jedná o výborný snímek, kterému malinko podráží nohy velmi, velmi optimistický až romantický závěr. Nicméně ona sama pointa je vyřčena už mnohem dřív, než v absolutním závěru, takže to zas není až takový problém (problém závěru je v jeho doslovnosti). Lepší hlavní dvojici hrdinů těžko najdete, což znamená absolutorium pro Nicole a Seana. 9/10!

Zlatý Glóbus 2011 (2011) (pořad)

Výborný Ricky Gervais a Robert De Niro, ovšem nejlepší úvod měli Steve Carell a Tina Fey :-)

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Dle mého nedoceněný snímek, kterému se dá vytknout snad jen zkratkovitost a malinko nelogičnost v závěru. Ale chemie mezi postavami funguje na výbornou a především Russell Crowe strká všechny antihrdiny westernového žánru do kapsy. Body i za záporáka v podání Bena Fostera, kterému slizoun náramně padnul :-) Výborné, výborné, výborné! + Parádní hudba. 10/10!

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Mnohem, mnohem, MNOHEM lepší než úděsný třetí Shrek, který mě děsí ze sna ještě teď. Tady se vše vrací do zaběhnutých kolejí, nicméně je opravdu vidět již vyčerpanost tématu. I tak klasický příběh "co by, kdyby" poměrně dobře podchycen slizkým záporákem a opepřen transformovanými přáteli poměrně funguje. Opravdu dobrých vtipů přirozeně od časů prvních dvou dílů ubylo, ale některé záseky se zde najdou (jasně si to dává perníček a kocour :-)! Celkově jsem překvapen, že se série celkem zvedla, nicméně bych už Shreka dále neždímal a nechal ho v bažině klidně si užívat :-) 7/10!

Svět podle Mallory (2010)

Precizně odvyprávěný příběh několika pošramocených životů, který čerpá sílu především z bezprostřednosti a jednoduchosti. Velmi intuitivně vyprofilované postavy, které se chovají tak, jak by člověk očekával. Výborný James Gandolfini i Melissa Leo jako zlomený pár rodičů a vynikající Kristen Stewart, která po "Cake Eaters" a The Yellow Handkerchief" opět předvádí, že hrát rozhodně umí. Prostředí New Orleans, evidentně ještě nevzpamatované z hurikánu Katrina, bylo též skvělou volbou a dodalo příběhu potřebnou atmosfétu a pocit stísněnosti a bezmoci. Čekal jsem na distribuci tohoto filmu velmi dlouho a vyplatilo se to. 10/10!

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Idiotský scénář, kupa nelogičností a opravdu hloupého chování postav + sexy Angelina. Tak na nedělní odpoledne na zabití času při úplném vypnutí mozku. 3/10!