Ondine (2009)

Pohádkový příběh poklidně se nesoucí na vlnách irského pobřeží, který překrásně vykresluje irskou mystičnost a zatíženost vlastní metahistorií. Neil Jordan zkouší, čemu divák uvěří, aby ho ke konci příběhu spláchnul z vln mytologie a legend do studeného a vypočítavého lidského světa, kde štěstí není na příděl, ale je třeba jít mu vstříc. Poutavé a překrásně atmosféricky natočené. 9/10!

Ecce homo Homolka (1969)

Pardón, jestli je tohle český humor o české povaze, tak je mi nás líto :-) Dle mého tohle není typicky české, ale je to prototyp hloupého, bezúčelného a brakovitého humoru. 1/10!

Pravidla zasnoubení (2007) (seriál)

Ach můj bože, Patrick Warburton je zde naprosto a totálně dokonalý :-D Velmi dobře zvolené charaktery postav, které se vtipně doplňují a příjemné herecké osazenstvo. Humor se točí v tradičních schématech soužití muže a ženy, kdy je velmi dobře poukázáno na již zažitý pár a naopak dravé mládí. V neposlední řadě též je tu Russell, tzv. Joey, Barney či Charlie tohoto sitcomu. Humor vkusný a téměř vždy padnoucí na úrodnou půdu. I dabing ujde. Zábava nejvyšší kvality, kdy nelze čekat zcela originální nápady, nicméně to už bude zřejmě problém většiny sitcomů čerpajících z těchto vod! 8/10!

Něco jako komedie (2010)

Tak tohle sedlo! Civilně a bezprostředně natočené komediální drama o jednom klukovi, který si je jako jeden z mála (alespoň v jeho věku) ochoten připustit pochybnosti ohledně sebe a vlastního života. Bohužel pro něj si je připouští možná trošku moc. Nicméně je to velmi podařené a některé scény jsou opravdu "epic" (Under Pressure...). Motivací ke kouknutí byla hlavně Emma Roberts, která tu nemá nikterak mnoho prostoru, ale její postava se mi opravdu líbila. Galifianakis je excelentní jako vždy a ten "cool Craig" je celkem sympaťák, který si to musí jen srovnat... Dobré, dobré, dobré! 9/10!

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Inteligentní, příjemný a poutavý film, který uteče jako voda, ale v hlavě zůstane. Hodnocení přesně v duchu názvu "happythankyoumoreplease". Povedený debut očividně ve více směrech nadaného Joshe "Teda" Radnora. A chválim castingovou volbu, protože jak Malin Akerman tak hlavně Kate Mara se rolí zhostily na jedničku! 8/10!

Neřízená střela (2010)

Osvěžující svým britským humorem a ačkoliv záplatku nelze považovat za originální, tak Nighy s Blunt to vrchovatě vynahrazují. 8/10!

Pohnutí (2005)

Nenáročná romantická podívaná na všední odpoledne. Naivní a ve své podstatě utopistický náhled na těžké životní zkušenosti dvou lidí. Na konci poměrně značné tlačení na slzavou pilu se trošku míjí účinkem. 5/10!

Vanishing on 7th Street (2010)

Celý film jsem na něco čekal, alespoň drobné vysvětlení či náznak (konec v kostele a božího panáčka nepočítám)... Nedočkal jsem se, na začátku mi to silně připomíná Darabontovu "Hustou mlhu", nicméně ta je naprosto precizně vypointovaná, což zde NAPROSTO chybí. Pár napínavých scén a záběrů prostě nemůže stačit zahladit naprosto tupý a prázdný scénář. Snad ani režisér nevěděl, jak to vlastně bylo... 3/10!

Útes smrti (2010)

Pan režisér vskutku dokázal vypumpovat napětí během filmu do nevídaných výšin. Atmosféra nemohoucnosti, odevzdání a nepředstavitelného strachu je zde opravdu přítomna ve velmi hutné formě. Vše natočeno decentně a uměřeně, jak už to bývá u miliony nerozhazující neamerické produkce. Sympatičtí herci a poměrně jasně dominující pán moře... Body dolů za poměrně jasnou předvídatelnost v posloupnosti úmrtí, ale tak to už bych chtěl asi po žraločím filmu moc. Dobrá zábava a na konci fakt nervák. 8/10!