Dál než se zdálo (2010)

Celkem v pohodě, obyčejný příběh o možnostech vztahu na dálku. Velmi příjemné obsazení a některé opravdu povedné scénky (sex na jídelním stole - takhle jsem se dlouho nenasmál a vskutku mě to odrovnalo). Určitě to lepší z romantických filmů roku 2010! 8/10!

Benga v záloze (2010)

Ale tak jooo, občas vskutku humor malinko hraničí s trapností, nicméně to mi naprosto vynahradily občasné výbuchy smíchu, kdy některé zářezy jsou vskutku skvostné. Charaktery hlavních hrdinů k sobě opravdu pásnou, plus celý ten humor z amerických stereotypů a klišé je zde mile cítit na každém kroku. A fórky s TLC a houmlesákama v autě. To bude jednou legendární. 6/10!

Akta X (1993) (seriál)

Za první dvě sezóny, pak jde kvalita trochec dolů a tak už jsem vše ani neviděl. Ale kultovní dvojice a výtečné zpracování.

127 hodin (2010)

Samotný příběh je skoro neuvěřitelný a bylo dosti pravděpodobné, že nosná část filmu bude hodně zdlouhavá. To se potvrdilo, kdy dynamický začátek posléze střídá dlouhá pasáž čekání na to, kdy a jak si tu ruku urve či zda tam prostě umře (to pro ty jako jsem já, kteří neznali konec příběhu). Celkově atmosféra navozená slušně, člověk soucítí a fandí, ale je to prostě asi moc dlouhé. 7/10!

Dobrý Will Hunting (1997)

Dokonalý scénář s kvalitní režií a výbornými hereckými výkony. Affleck těžko zahraje lépe, leč králem poutavého vypravění o životní změně, hodnotách a prioritách je bezesporu Robin Williams. Chytlavý a zajímavý příběh, v němž se dá najít mnoho pravdy. A co víc, tento snímek zraje jako víno. 10/10!

Pařba ve Vegas (2009)

Slovo humor zde ani zdaleka nevystihuje gigantickou vtipnost této komedie roku 2009. Extrémně zábavné! 9/10!

W. (2008)

Nadprůměrný výkon Joshe Brolina dělá z tohoto filmu nadprůměrné životopisné drama, na kterém je sice vidět konstruktivismus a politické zaměření pana "války" Olivera Stonea, nicméně jako prvotní diskurz do zahraniční politiky USA po 11. září poslouží tento film poměrně solidně. Poučné, leč nikoliv zcela přesné! 7/10!

Svatba podle Margot (2007)

Je to peklo, reálné a troumfám si říct, že více než občasné a vykonstruované peklo, nicméně nenudil jsem se, ale velké díky Nicole Kidman. Jinak řečeno těžko stravitelné a hutné vztahové drama, na které to chce být v tom správném rozpoložení. 8/10!

Zelená zóna (2010)

Řemeslně brilantní akční snímek, který pracuje s aktuálním tématem a využívá jistých dějinných informací pro podpoření vlastní teze. Akce natočená výborně, finále opravdu napínavé a dynamické. Ač je to Greengrassův konstrukt, tak rozhodně o něčem vypovídá, možná o režisérově fantazii, možná o tom, že i Indiana Damon může být velice koukatelný a dobrodružný a možná taky o tom, že některá historická zjednodušení, generalizace a zobecnění nemusí být daleko od obecné pravdy. On se důvod pro intervenci vždy najde... 9/10!

Rychlejší (2010)

Trailery slibovaly nahypovaný akční trhák, ale místo toho jsme svědky dosti jednoduchého a nutno říci "obyčejného" filmu o pomstě, který místy dosti drhne a rozhodně není tak dynamický, vulgární a nahláškovaný, jak by měl být. Johnson se do toho asi musí opět dostat. Update po druhém zhlédnutí: Musím poopravit hodnocení, film viděn v HD (nikoli kinorip jako na první pokus:-) a zřejmě v lepším rozpoložení a bez přehnaných očekávání a nutno podotknout, že silný akční nadprůměr, sice poměrně málo akce, ale i tak si charismatický Rock a výborná hudba zaslouží 7/10 (původně 5/10)!