Bitevní loď (2012)

Toľko pátosu a klišé som už dávno v žiadnom filme nevidel. Hlavný hrdina je úplný dement a Rihanna sa tvári ako herečka. Jediné, čo naozaj ako tak pobavilo, bol vizuál a množstvo trápnych scén, na ktorých sa dalo len zasmiať.

Vrah zůstal po škole (2011)

Halucinácia s dobrým vizuálom, ktorá ma pobavila. Daniel Negreanu ako hlásateľ bol za 100 bodov a hlavná hrdinka Shanley Caswell je fakt kočka.

Lorax (2012)

Sklamanie. Nápad to malo, ale nezáživný dej a hrozné hudobné vložky s otrasnou muzikou to celé pochovali.

V tátově stínu (2012)

S komédiou to nemá nič spoločné, je to dráma s nevyužitým potenciálom. Ablsolútne tomu chýba hlbší emocionálny náboj, miestami začne nudiť a nezanechá žiadny výraznejší pocit. Nebyť mojej Olivie, asi to ani nedopozerám.

Hněv Titánů (2012)

Vidím, že pokračovanie neostalo nič dlžné prvému filmu. Nezáživný, nudný dej, keď postavy buď blúdia lesom, bludiskom alebo sa na niečo pripravujú, doplnené neskutočne primitívnimi a hlúpimi dialógmi a ešte patetickejšími scénami. SPOILER Ako sa Hádes pomocou jednej "zázračnej" vety zmenil na dobráka bol klinec do rakvy. Neuveriteľné, že v dnešnej dobe sa môže za pozlátkom veľkofilm ukrývať až taká obrovská sračka.

Pařmeni (2011)

Príjemná neamerická komédia, ktorá určite pobaví, minimálne v scéne so svadobným prípitkom. Niektoré postavy dostali až priveľa priestoru na úkor iných, čo je škoda, ale v konečnom výsledku to nič nemení. Strata času to ale určite nebola.

Zmizelá (2012)

Skoro celý film je príjemná jednohubka a potom príde nezvládnutý záver, aký som už dlho nevidel. Všetko budovanie napätia, divácke podozrievanie potencionálnych páchateľov razom padne ako domček z kariet. A mňa mrzí, že sa moja obľúbenkyňa Amanda dala opäť nahovoriť na podobné sklamanie, akým bolo aj Red riding hood.

Being Elmo: A Puppeteer's Journey (2011)

Také malé pohladenie duše. Veľmi pohodový a milý dokument o Kevinovi Clashovi, človeku, ktorý prináša deťom po celom svete obrovskú radosť prostredníctvom najobľúbenejšej bábky na svete - Elma. Možno to nie je najdokonalešie natočený dokument, ale prináša presne to, o čom vypovedá názov. Životnú púť jedného bábkara, od detských rokov až po súčasnosť. Celý je nabitý pozitívnou energiou, občas aj dojme, skvele baví a hlavne vo vás prebudí skryté dieťa. A kto už videl nejakú scénku s Elmom, nemôže Kevinovi uprieť jeho výnimočný talent a predstavivosť. Až ma mrzí, že keď som bol malý, u nás v televízii nedávali Sezamovú ulicu. P.S. Titulky sú k dispozícii na titulkárskych weboch. http://www.youtube.com/watch?v=7Ef1VqTt7Bg&feature=related

Koupili jsme ZOO (2011)

Film, ktorý vo vás naozaj zanechá pocit dobrej nálady a spokojnosti. A vôbec nevadí, že je to síce skutočný príbeh, ale zrejme zabalený do cukrovej vaty. Výsledný efekt je presne taký, aký by mal pohodový film mať.

Umírající zvíře (2008)

Tak ako pri Meet Joe Black, aj pri tomto filme to boli 3 hodiny (áno, také dlhé mi to pripadalo), ktoré mi už nikto nevráti. Dve hviezdy len za Kingsleyho.