Macejko

okres Tvrdošín

1 6 12 17 19 20 21 22 následující >>
    • 3.3.2009  11:38
    Já, legenda (2007)

Takmer nenachádzam slová na opísanie geniality tohto snímku. Koho serie, že CGI je poslabšie, keď ten film je po všetkých ďalších stránkach absolútne dokonalý. Je napínavý vtedy, keď má byť, prebúdza city vtedy, keď má, a disponuje atmosférou tak hustou, že ani prirovnanie o krájaní ju vôbec nevystihuje. Ani po opakovaných zhliadnutiach nedokážem ani na sekundu odtrhnúť oči od diania na obrazovke. Fantastická Lawrenceova réžia, Smithov herecký koncert. Brilantné.

• 3.3.2009  09:46

Kto toto ešte nevidel, o veľa sa pripravil. Tento film je sám o sebe žánrom.

• 3.3.2009  09:37
    V Bruggách (2008)

Keď si obsah tohto filmu poviete v hlave, znie to ako ďalší obyčajný akčný film alebo komédia. Avšak "V Bruggách" je úplným opakom. Hlboký, vtipný, herecky a režijne bravúrny a zarývajúci sa do duše. Geniálny.

• 2.3.2009  20:40

Film, ktorý si bezpochyby zaslúži titul "Najviac prachov utopených v hajzli". V skratke sa dá Narnia 2 charakterizovať vetou "Keď kentaur vyzerá ako afroamerický rapper, niečo nie je v poriadku".

• 2.3.2009  18:37
    Zodiac (2007)

Remeselne výborne natočené a zahrané, ale príšerne dlhé a na konci (asi poslednú trištvrte hodinu) to úplne stratilo napätie a gradáciu. Sorry.

• 2.3.2009  18:36

Brilantný film, ktorý človeku ukáže, aká príšerná je vojna v skutočnosti. Úžasná réžia a geniálna mrazivá atmosféra. Koniec dokáže navodiť ťažkú depresiu.

• 2.3.2009  18:34
    Městečko South Park (TV seriál) (1997)

Rehot, rehot a ešte raz rehot! South Park je jednoducho drzá, nekompromisná, trefná, a hlavne na došťanie zábavná záležitosť. Má vôbec zmysel to hovoriť?

• 2.3.2009  18:30

Najlepší komiksový film všetkých čias. Najlepší film roku 2008. Skvostná réžia + skvostná atmosféra + skvostná hudba + skvostný Ledger = skvostný film.

• 2.3.2009  18:26

Peter Jackson je jednoducho boh. Čo viac dodať? Som dojatý a ohúrený každý raz, čo si to pozriem. "Across the sea..."

• 2.3.2009  18:26

Jednoducho skvostné. Yatesa čaká žiarivá budúcnosť.

• 2.3.2009  18:24
    Dexter (TV seriál) (2006)

Pozor, komentár obsahuje SPOILERY zo všetkých sérií! ------ Geniálne, úžasné, brilantné... mohol by som pokračovať donekonečna. A toto hodnotenie, prosím pekne, platí pre VŠETKY tri série. Vynikajúci herci, na čele s Michaelom C. Hallom, na posranie napínavý príbeh, výborný humor... Proste 36 dielny (zatiaľ) do poslednej scény vymaznaný triler. ------ 4. séria: Dokonalé. Absolútne a po každej jednej stránke. Michael C. Hall a John Lithgow predvádzajú také brilantné herecké výkony, že byť Dexter film, Oscara by mali zaručeného. Geniálna gradácia, úžasné zvraty a ten koniec... Do prdele... Pred chvíľou som to dopozeral, a stále nedokážem vydať ani hláska... Čakanie na piatu sériu bude nekonečné. (pridané 15. decembra 2009 o 17:22) ------ 5. séria: Slabšie ako štvrtá séria, ale stále paráda. Má to množstvo emotívnych a pôsobivých momentov, nová postava - Lumen v podaní Julie Stiles - je výborná a skutočne ma veľmi mrzí, že odišla. Strašne som chcel, aby Dexter našiel svoju spriaznenú dušu. Hlavný záporák je navyše veľmi fajn, charizmatický a uveriteľný, avšak je pravda, že fenomenálny John Lithgow (Trinity v 4. sezóne) skrátka nastavil latku príliš vysoko. Práve toto a fakt, že som sa nedočkal cliffhangeru, ktorý by ma prinútil šiestu sériu očakávať rovnako bez dychu, ako to bolo s piatou po finále štvrtej, sú dôvody, prečo som o poznanie menej nadšený. Ale ako vravím, je to stále pecka. ------ 6. séria: Vynikajúca sezóna, ktorá má ale jednu pomerne výraznú chybu - záporáka. Zatiaľ čo Edward James Olmos je ako profesor Gellar vcelku solídny, po tom, čo sa zistí, že vlastne celú dobu neexistoval a záporácke oprate po ňom prevezme Colin Hanks, začnú problémy. Hanks je totiž hrubo nepresvedčivý a ani v jednej scéne z neho nejde taký strach, ako by mal. Našťastie to zďaleka nekazí dojem tak, ako by sa mohlo zdať, ale je to predsa len škoda - chcelo to proste lepšieho a hlavne lepšie obsadeného herca. Každopádne, zvyšok už len chválim - starý, dobrý, napínavý a strhujúci Dexter. Obzvlášť príjemne ma šokovalo, aké gule mali scenáristi, keď sa vytasili s "polo-incestnou" zápletkou. Skvelá ukážka toho, ako sa neboja experimentovať a celý seriál posúvať do neprebádaných rovín. A čo už je len neprebádanejšie ako vynikajúci záverečný cliffhanger, po ktorom som túžil už sezónu dozadu? Dexter je odhalený. Pevne dúfam, že z toho tvorcovia vyťažia čo najviac. ------ 7. séria: Neuveriteľný, nepochopiteľný a smutný úpadok. Tri štvrtiny série zaberajúca zápletka s vynikajúco hrajúcim Stevensonom nemala v konečnom dôsledku na celkové dianie absolútne žiadny vplyv a tvorcovia ju spláchli do záchoda spolu s tým bolestivým diváckym martýriom, ktoré predstavovala Quinnova ukrajinská kurva (Angelovo podozrenie bolo samozrejme zamietnuté pod koberec). Miesto toho mala byť triumfom Dexterova "pravá láska" Hannah McKay v podaní Yvonne Strahovski. Lenže chyba lávky! Namiesto osudovej femme-fatale sa z Hannah vykľula nudná a otravná piča, ktorú som mal chuť uškrtiť už päť epizód pred finále. Jednak je to postava veľmi nezaujímavo napísaná a jednak je Strahovski naozaj pomerne slabá herečka. Základná myšlienka pritom mohla mať ohromný potenciál. Veľká škoda. Ani napínavá posledná epizóda a skvelý Stevenson ma neprinútia udeliť viac, než 5/10.

• 2.3.2009  18:24

Film Asterix a Olympijské hry si zaslúži titul "Najhustejšia šabľa roku 2008". Proste hnus najťažšieho kalibru.

• 2.3.2009  18:22

Neveril som, naozaj ma ani vo sne nenapadlo, že niečo v mojom osobnom "hláškovom" rebríčku sa vyrovná Pulp Fiction. A hľa! Shane Black proste "umí", a to nielen vytvoriť hlášky, ktoré vám otrasú bránicou, ale aj pútavý dej. Skvelý Downey Jr. a sexica Michelle Monaghan sú čerešničkou na torte. - "Hele, a mám mít speciální rukavice?" - "Ano, z jelenice. HNEŠ TOU PRDELÍ?!"

• 2.3.2009  18:21

Spočiatku mi to pripadalo ako exemplárny prípad deus-ex machiny, kde všetko do seba musí dokonale zapadnúť, aby sa film dostal k happy endu. Mýlil som sa. Skvelé zábery, hudba a gradácia smerujúca až k naposranie napínavému finále. Len ten záverečný taneček si mohli zúčastnení odpustiť :)

1 6 12 17 19 20 21 22 následující >>