Valčík s Bašírem (2008)

Brilantný film, ktorý človeku ukáže, aká príšerná je vojna v skutočnosti. Úžasná réžia a geniálna mrazivá atmosféra. Koniec dokáže navodiť ťažkú depresiu.

Městečko South Park (1997) (seriál)

Rehot, rehot a ešte raz rehot! South Park je jednoducho drzá, nekompromisná, trefná, a hlavne na došťanie zábavná záležitosť. Má vôbec zmysel to hovoriť?

Temný rytíř (2008)

Najlepší komiksový film všetkých čias. Najlepší film roku 2008. Skvostná réžia + skvostná atmosféra + skvostná hudba + skvostný Ledger = skvostný film.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Peter Jackson je jednoducho boh. Čo viac dodať? Som dojatý a ohúrený každý raz, čo si to pozriem. "Across the sea..."

Dexter (2006) (seriál)

Pozor, komentár obsahuje SPOILERY zo všetkých sérií! ------ Geniálne, úžasné, brilantné... mohol by som pokračovať donekonečna. A toto hodnotenie, prosím pekne, platí pre VŠETKY tri série. Vynikajúci herci, na čele s Michaelom C. Hallom, na posranie napínavý príbeh, výborný humor... Proste 36 dielny (zatiaľ) do poslednej scény vymaznaný triler. ------ 4. séria: Dokonalé. Absolútne a po každej jednej stránke. Michael C. Hall a John Lithgow predvádzajú také brilantné herecké výkony, že byť Dexter film, Oscara by mali zaručeného. Geniálna gradácia, úžasné zvraty a ten koniec... Do prdele... Pred chvíľou som to dopozeral, a stále nedokážem vydať ani hláska... Čakanie na piatu sériu bude nekonečné. (pridané 15. decembra 2009 o 17:22) ------ 5. séria: Slabšie ako štvrtá séria, ale stále paráda. Má to množstvo emotívnych a pôsobivých momentov, nová postava - Lumen v podaní Julie Stiles - je výborná a skutočne ma veľmi mrzí, že odišla. Strašne som chcel, aby Dexter našiel svoju spriaznenú dušu. Hlavný záporák je navyše veľmi fajn, charizmatický a uveriteľný, avšak je pravda, že fenomenálny John Lithgow (Trinity v 4. sezóne) skrátka nastavil latku príliš vysoko. Práve toto a fakt, že som sa nedočkal cliffhangeru, ktorý by ma prinútil šiestu sériu očakávať rovnako bez dychu, ako to bolo s piatou po finále štvrtej, sú dôvody, prečo som o poznanie menej nadšený. Ale ako vravím, je to stále pecka. ------ 6. séria: Vynikajúca sezóna, ktorá má ale jednu pomerne výraznú chybu - záporáka. Zatiaľ čo Edward James Olmos je ako profesor Gellar vcelku solídny, po tom, čo sa zistí, že vlastne celú dobu neexistoval a záporácke oprate po ňom prevezme Colin Hanks, začnú problémy. Hanks je totiž hrubo nepresvedčivý a ani v jednej scéne z neho nejde taký strach, ako by mal. Našťastie to zďaleka nekazí dojem tak, ako by sa mohlo zdať, ale je to predsa len škoda - chcelo to proste lepšieho a hlavne lepšie obsadeného herca. Každopádne, zvyšok už len chválim - starý, dobrý, napínavý a strhujúci Dexter. Obzvlášť príjemne ma šokovalo, aké gule mali scenáristi, keď sa vytasili s "polo-incestnou" zápletkou. Skvelá ukážka toho, ako sa neboja experimentovať a celý seriál posúvať do neprebádaných rovín. A čo už je len neprebádanejšie ako vynikajúci záverečný cliffhanger, po ktorom som túžil už sezónu dozadu? Dexter je odhalený. Pevne dúfam, že z toho tvorcovia vyťažia čo najviac. ------ 7. séria: Neuveriteľný, nepochopiteľný a smutný úpadok. Tri štvrtiny série zaberajúca zápletka s vynikajúco hrajúcim Stevensonom nemala v konečnom dôsledku na celkové dianie absolútne žiadny vplyv a tvorcovia ju spláchli do záchoda spolu s tým bolestivým diváckym martýriom, ktoré predstavovala Quinnova ukrajinská kurva (Angelovo podozrenie bolo samozrejme zamietnuté pod koberec). Miesto toho mala byť triumfom Dexterova "pravá láska" Hannah McKay v podaní Yvonne Strahovski. Lenže chyba lávky! Namiesto osudovej femme-fatale sa z Hannah vykľula nudná a otravná piča, ktorú som mal chuť uškrtiť už päť epizód pred finále. Jednak je to postava veľmi nezaujímavo napísaná a jednak je Strahovski naozaj pomerne slabá herečka. Základná myšlienka pritom mohla mať ohromný potenciál. Veľká škoda. Ani napínavá posledná epizóda a skvelý Stevenson ma neprinútia udeliť viac, než 5/10.

Asterix a Olympijské hry (2008) odpad!

Film Asterix a Olympijské hry si zaslúži titul "Najhustejšia šabľa roku 2008". Proste hnus najťažšieho kalibru.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Neveril som, naozaj ma ani vo sne nenapadlo, že niečo v mojom osobnom "hláškovom" rebríčku sa vyrovná Pulp Fiction. A hľa! Shane Black proste "umí", a to nielen vytvoriť hlášky, ktoré vám otrasú bránicou, ale aj pútavý dej. Skvelý Downey Jr. a sexica Michelle Monaghan sú čerešničkou na torte. - "Hele, a mám mít speciální rukavice?" - "Ano, z jelenice. HNEŠ TOU PRDELÍ?!"

Milionář z chatrče (2008)

Spočiatku mi to pripadalo ako exemplárny prípad deus-ex machiny, kde všetko do seba musí dokonale zapadnúť, aby sa film dostal k happy endu. Mýlil som sa. Skvelé zábery, hudba a gradácia smerujúca až k naposranie napínavému finále. Len ten záverečný taneček si mohli zúčastnení odpustiť :)