G. I. Joe (2009)

Ja som sa bavil. Je to nahláškované, má to sympatické ústredné duo Tatum - Wayans, výborné akčné scény, a svoj cheesy charakter sa nesnaží skrývať, naopak, vystavuje ho na obdiv. Priznane nablblý príbeh sa nehrá na nič sofistikované, a film je od začiatku do konca jedna veľká popcornová jazda.

Harry Brown (2009)

Briti jednoducho vedia, ako sa má točiť film. Harry Brown je parádne zrežírovaný triler s fantastickou atmosférou. Tá špina ghetta a ten pocit nebezpečenstva sa mi zaryli až pod kožu. O majtrovskom hereckom sóle Michaela Caina nehovoriac. HB je oveľa lepší film než preceňované Gran Torino.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Ak niekto nevidí tú brilantnú réžiu, nápady a vedenie hercov, tak ho úprimne ľutujem. Polovičný Princ je totiž skvostné, istou rukou vedené dielo výnimočného a talentovaného režiséra, ktorého meno sa v budúcnosti zapíše do filmových dejín. Viem to.

Historie herních společností (2009) (pořad)

Pútavý a informatívny seriál, ktorý sa nebojí o herných vývojároch rozprávať nelichotivo.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Ja tomu filmu jednoducho nerozumiem. Je jasné, že má nejaké posolstvo, ale to mi spoľahlivo uniklo. Možno to napraví ďalšie zhliadnutie, ale... je to naozaj čudné dielo. Buď je to moja, alebo Gilliamova vina.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Bisťu, mne sa to páčilo! Možno zo mňa hovorí patriotizmus, ale ja mám z Jánošíka veľmi dobré pocity, a to vďaka výbornej atmosfére, peknej hudbe a Jiráčkovi v hlavnej úlohe. Nevadilo mi, že film nemá jasne danú zápletku a tvorí ho vlastne iba sled epizód, keď to, čo sa v nich odohrávalo, ma dokázalo zaujať a upútať. Herci sa snažili a emócie fungovali. Scéna s Huncagovým mŕtvym dieťaťom mi bude v hlave strašiť ešte asi dlho.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Príjemná, s nadhľadom podaná pocta oldschoolovým teenage vyvražďovačkám. Nič viac, nič menej. Karyn Kusama rozhodne vie, ako natočiť film atraktívne, a pritom neurážať inteligenciu filmovo znalého diváka (tým nemyslím nutne seba), čiže nepoužíva žiadny videoklipový strih a podobné blbiny, skôr si pomáha hudbou a zvyšok nechá na hercoch. Jennifer´s Body je skrátka dobrá jednohubka. A mimochodom, Amanda Seyfried je asi milionkrát viac sexy, než Megan Fox.

Mary a Max (2009)

Boľavý a po všetkých stránkach uchvacujúci film.

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

1. séria: Stačili dve časti, aby som sa do tohto britského seriálového klenotu nenávratne zamiloval. Štýlové, na pošťanie vtipné, napínavé, skvostne obsadené a s neuveriteľne sympatickou ústrednou päticou. Paráda. Neskutočná paráda. Loving it. Hybaj ho do topky! ------ 2. séria: Seriál dostal epickejší rozmach, pridalo sa na vážnosti (humoru našťastie neubudlo) a celkovo pôsobí druhá séria kompaktnejšie a zovretejšie ako prvá. Opäť fantastické. Neviem sa dočkať pokračovania. ------ 3. séria: Nedá mi a musím spomenúť výrok z jednej diskusie: "Kto je Nathan a prečo všetkým tak chýba?" Je to veľmi výstižné, hoci som spočiatku neveril, že by nováčik Rudy dokázal hubatého Nathana v plnej miere nahradiť. A čuduj sa svete, Joseph Gilgun obstál. Jeho Rudy je v podstate drsnejšia, miestami hlúpejšia (v tom dobrom slova zmysle), ale hlavne HLBŠIA verzia Sheehanovej postavy. Profit! Ešte väčšou výhrou sú však scenáre epizód - gejzíry originálnych nápadov, hlášok a zábavy. Nacisti? Tehotní chlapi? Zombíci? A prečo nie! ------ 4. séria: Tak, a pôvodná partia je preč. Vadí to? Ani nie, z niekoľkých dôvodov. Za prvé - Rudy je stále geniálny a stále si s Nathanom vytiera riť. Skvelá nová postava Jess sadla do seriálu ako uliata, neskoršia príchodzia Abbey rovnako zanechala dobrý dojem a probation worker číslo who-knows-anymore priam trhá bránicu. Scenáristická studňa nápadov tiež našťastie ešte nevyschla a štvrtá séria dokáže prekvapovať a výborne baviť každou ďalšou epizódou. Je tu však jeden problém. A ten problém má meno Finn. Iste, aj v pôvodnej bande sa našli protagonisti, ktorí nemuseli sadnúť úplne každému. Tento šušľavý pičus s potkaním ksichtom je však natoľko trápny a otravný, že by som sa naozaj čudoval, ak by sa petície pre jeho okamžité odstránenie zo seriálu nepísali už v tejto chvíli. Milujem škótsky prízvuk, ale Nathan McMullen je prvý človek na planéte, ktorý mi ho dokázal znechutiť. Hrozná, príšerná postava, ktorá slabším jedincom štvrtú sezónu dokonale znechutí. Fuck you, you little cunt.

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Hovadina. Film nemá dej, logický vývoj postáv neexistuje spolu s logikou celkovo, animácia je v interiéroch slušná, avšak akonáhle prejde do exteriérov, je príšerne chudobná a nedetailná, slušné gagy by som spočítal na prstoch jednej ruky. Nebrať. Absolútne zbytočný animák.