Chata v horách (2012)

Mám rád, keď sa stane niečo takéto. Už keď som získaval dojem, že v Hollywoode je okrem Chrisa Nolana snáď každý retardovaný, tak príde nejaký "who the fuck is he" Drew Goddard s nejakou "fucking cheap horror slasher" Chatou v horách a dokáže mi, že originalita nevymrela. Predstavujem si tú situáciu, ako sa Whedon (Avengers odpustení) s Goddardom stretli niekde na pive, ujasnili si rozpočet, zmierili sa s myšlienkou, že z ich diela môže vzniknúť totálny prepadák... a potom sa u Jossa doma totálne zhulili a nechali fantáziu zdivočieť. Výsledkom je pravdepodobne najoriginálnejší scenár, aký tu bol od čias Inception a v kombinácii s výbornou réžiou dal vzniknúť niečomu vskutku brilantnému. Ak nejaký film klame telom, tak je to tento. Strašne rád by som zašiel do detailov, ale ono je naozaj k prospechu veci o Chate nevedieť absolútne nič. Len si to, milý divák, pekne zapni a "let the authors blow your mind". P.S.: Ten čierny humor!!!

Cesta do fantazie (2001)

Mať to trošku výraznejšiu gradáciu a silnejšiu katarziu v závere (čo však neznamená, že by to nebol silný a emocionálne čistý film) a bolo by to dokonalé. S low-FPS anime štýlom som sa zrejme už definitívne zmieril, pretože vizuálny štýl mi sám o sebe prišiel úchvatný, hudba, aj keď pomerne jednoduchá, bola prekrásna a ako celok má Cesta do fantázie naozaj skvostnú a citlivo vybudovanú atmosféru. Mám dojem, že ďalšie zhliadnutia budú ešte lepšie.

Attack of the Clones Review (2010)

- "It's so dense, every single image has so many things going on..." - "OH, SHUT YOUR FUCKING FACE!" Nulový úpadok v geniálnej zábavnosti. Všetko, čo platí pre recenziu Skrytej Hrozby, platí v rovnakej (ak nie rovno väčšej) miere aj pri Útočiacich Klonoch. Plinkett (resp. Stoklasa) je boh.

The Phantom Menace Review (2009)

Ladies and gentlemen - Mr. Harry S. Plinkett! Starý sociopatický vrah so záľubou v pizzových rolkách sa dôkladne pozrie na zúbok počinu dementného, megalomanského, po peniazoch bažiaceho diletanta Georgea Lucasa. Skrytá Hrozba je tu rozpitvaná doslova na molekuly a to s humorom tak geniálnym, že väčšina komédií, stand-upov a sitcomov len tíško bledne závisťou. Plinkettove recenzie si púšťam so železnou pravidelnosťou a zakaždým sa kráľovsky bavím. "Anybody wanna pizza roll?"

Temný rytíř povstal (2012)

"Mám byť sklamaný, pretože to nie je taká pecka, ako Temný rytier?" Možno aj vy si budete po opustení kinosály klásť túto otázku. Bohužiaľ, toto bude vaša súkromná vojna, s ktorou vám ja nemôžem pomôcť. U mňa je totiž odpoveď jasná. A je záporná. Takže naozaj nie, geniality a bezchybnosti Temného rytiera posledný diel batmanovskej trilógie nedosahuje. A áno, film niekoľkokrát doplatí na svoje dravé tempo a komplikovaný scenár s množstvom postáv a ich vlastných malých príbehov, následkom čoho sú niektoré momenty príbehu nejasné, divné, raz dokonca aj rovno blbé. Avšak stále platí, že TDKR je najlepším a najuspokojujúcejším zakončením filmovej trilógie po Návrate kráľa a zatiaľ peckou roka. Špičkové a epické veľkofilmové remeslo, ktoré dávkuje osudovosť po kýbľoch a ktoré nikoho nenechá na pochybách, že Christopher Nolan je najlepším režisérom na planéte. Repríza v kine istá. UPDATE: Po druhom zhliadnutí dokonalá epická megapecka, ktorej už nemám potrebu vyčítať absolútne čokoľvek. Bale, Hardy a Caine fascinujúci.

Úlovek (2009) (seriál)

Keby som to trochu (ale naozaj len trošičku) prehnal, tak poviem "britský Krstný otec". Fascinujúci kriminálny a zároveň rodinný epos. Skvostný scenár, skvostné postavy, perfektné emócie. A Tom Hardy? Ten je... ten je naozaj démon.

Jimmy Carr: Comedian (2007) (TV film)

Jimmy Carr nie je žiadny kár, ale naopak najlepší stand-up komik na planéte. A to prosím aj v konkurencii takých kalibrov ako je Louis C.K., Russell Peters alebo Ricky Gervais. Geniálna nálož nádherne drzého, urážlivého a nechutného humoru. Tak to mám rád.

Jump street 21 (2012)

Prvá americká komédia PO ROKOCH, pri ktorej by som nielenže neľutoval vysoliť prachy za kino, ale pri ktorej by som si v tom kine pokojne dal aj reprízu. Vy-ni-ka-jú-co napísané a zahrané ústredné duo, brilantný timing vtipov, skvelé hlášky ("Fuck you, science!") a parádne vedľajšie postavičky (mothafucka Ice Cubom počínajúc a matkou končiac). Najvtipnejšia komédia od Borata a feel good movie of the year. A teraz sem sa s vysokou!