Spy Kids 3-D: Game Over (2003)

Nostalgia pracuje. Ono je to vo svojej podstate (a vlastne vo všetkom ostatnom) strašná demencia, ale podávaná tak úprimne, že sa na ten film nedá byť nahnevaný. Rodriguez dobre vedel, čo točí, a nesnažil sa to nijakým spôsobom maskovať alebo nedajbože brať vážne (-"Sú tam dva vypínače: jedným sa ukončuje hra a druhým sa púšťa Hračkár na slobodu." -"Ktorý idiot toto vymyslel?"). Kopec uletených nápadov (robotí duel a závod na motorkách som ako decko neskutočne žral), plejáda cameo roličiek a tiež jednoduché, zrozumiteľné a na detskú myseľ fungujúce posolstvo. Dokonca mám dojem, že aj tie odporné triky sú odporné zámerne a majú reflektovať nedokonalú grafiku vtedajších počítačových hier.

X-Men 2 (2003)

Tak ja to ešte nemám ohodnotené, hej? Takže v skratke - je to božské. Vynikajúca réžia a scenár, skvelá akcia, výborné obsadenie... A tak ďalej. Ak bude niekedy vytvorený zlatý fond komiksových filmov, X-Men 2 v ňom budú mať čestné miesto hneď vedľa Nolanových Batmanov a Spider-Mana 2. A teraz ma ospravedlňte, idem si pustiť Ottmanovu skladbu z úvodných titulkov.

Agent bez minulosti (2002)

Uplynula skutočne dlhá doba od momentu, kedy bolo načase pozrieť sa na zúbok chválenej bourneovskej sérii. Jej prvý diel ma ale neprekvapil, pretože je to v podstate iba akčný triler podľa divácky známej šablóny. Má síce dobrého Damona a roztomilú Franku Potente, avšak počas sledovania som sa nemohol zbaviť dojmu, že toto všetko som už niekde videl. Uvidíme, čo predvedie Greengrass.

Ana y los siete (2002) (seriál)

Nuž, ako študent španielskeho bilingválneho gymnázia, som sa v rámci výuky dostal aj k tomuto španielskemu seriálu, ktorý, ako vidím, nikto nepozná, ale zhodou okolností patrí medzi obľúbenú výukovú látku našich lektorov (alebo že by neboli prachy na nič lepšie?). V skratke je to o striptérke (je to komediálny seriál, aspoň myslím, takže žiadne xxx scény) ktorá je súčasne pestúnkou siedmich detí z bohatej rodiny. Potom je tam ešte kuchárka-nymfomanka, komorník s rečovou vadou a nejaký džigolo, ktorého úloha v seriáli mi nejako unikla. Ale je to aj tak chobotina.

Blade 2 (2002)

Neskutočne som si to užil. Parádne a vymaznané akčné scény a choreografia, vynikajúce hlášky ( - "Jste člověk?" - "Ne, jsem právník."), a cooler Snipes. Jeden z najlepších akčňákov, aké som videl.

Cesta do zatracení (2002)

Žiaľ, nejako to ku mne nepreniklo. K príbehu som bol pomerne indiferentný a výrazných momentov (či už režijných alebo hereckých) som tiež príliš veľa neobjavil. Škoda, čakal som silnejší film.

Expres foto (2002)

Majstrovské herecké sólo Robina Williamsa, od ktorého som neodtrhol oči.

Film je. 7-12 (2002) odpad!

Márne rozmýšľam, či som niekedy videl niečo horšie, než je toto 90-minútové martýrium. A to teraz nemyslím v zmysle, či som videl horší FILM, ako je tento. Nie. Ja naozaj hovorím o ČOMKOĽVEK, na čo som kedy uprel pohľad svojich buliev. Tento absolútne nepochopiteľný zostrih úryvkov zo snáď miliardy nemých filmov za sprievodu odporného syntetického hučania a škrípania (ani keby na tom závisel môj život, tak to hudbou nenazvem!) pripomínal hypnózu a privodil mi tak nepríjemný katatonický stav, že som si po skončení pripadal, akoby mi práve vyoperovali nádor na mozgu. Od tohto dňa tento takzvaný "film" z hĺbky svojej duše nenávidím a jeho "režisérovi" želám nejakú naozaj hnusnú pohlavnú chorobu a následný pobyt v najhorúcejšom pekle. Radšej by som si pozrel trojhodinovú slučku z "2 girls 1 cup", ako to znova absolvovať.

Hrdina (2002)

Naozaj geniálna kamera a choreografia, scény sú umelecky dokonalé, ale príbeh a postavy vás zaujmú len málo. A prečo tí Číňania musia v každom filme lietať?!

Insomnie (2002)

Zo všetkých Nolanových filmov jeho "najnenolanovskejší". Tým rozhodne nechcem povedať, že by bola Insomnia zlý film. Kdeže, práve naopak, je to vynikajúci triler s úžasným Pacinom, ibaže na ňom takmer vôbec nepoznať režisérov osobitý rukopis, a tak je o poznanie menej úchvatný ako napríklad Memento.