thunnus

thunnus

the xenoborg alien

okres Hodonín
Muži, jsou z Marsu, ženy z Venuše, LGBT možná z Měsíce, ... ale já jsem z LV426 :--)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 15.8.2008  08:16

Otřesné herecké výkony, nelogismy, špatný scénář, mizerná režie... To vše. NA druhou stranu to ale nenudí a hlavně nesmíme zapomínat, že tenhle film je pro děti a já když byl dítě, tak bych se možná bavil ještě líp. Jasně, je to kravina, ale existují ještě mnohem horší.

• 13.2.2006  20:53
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Je to hrozná propaganda, ale na druhou stranu některé díly opravdu působí zajímavě a taktéž hudba není nejhorší. Vzhledem k tomu, že americké filmy jsou přecpané propagandou jakbysmet (a v některých to je snad ještě horší - Den Nezávislosti, Air Force One) a tenhle seriál vinu za komunistické zločiny pravděpodobně nenese, přikláním se k průměru. Nehodnotíme tady komunistický režim vážení ( tomu dávám odpad!). Některé díly jako Studna nebo Kvadratura ženy jsou ovšem kvalitní detektivkou!

• 20.6.2007  16:17

Souhlasím s Limou. Tenhle film je jedna velká přehlídka svalů a kopí ve zpomalených záběrech. Je mi líto, ale tak kýčovitý a patetický film jsem už dlouho neviděl (Naposledy to byl asi Gladiátor). Leonidas u mě byl spíš fanatik než odvážný král a Xerxés mi místy připadal k smíchu. Dějová linie s manželkou mi přijde bezpředmětná. Závěr, který mi silně připoměl o dvě třídy lepšího čínského Hrdinu mi jenom napovídá, jak asi ty pravé "hrdiny" (myšleno ironicky) vidí Miller a Snyder. Ne, tahle jatka se mi nelíbila.

• 12.6.2006  13:45
    60 sekund (2000)

průměrná honička, hezká Angelina Jolie, nadupaná fára, slabý scénář

• 12.8.2011  22:53
    8. míle (2002)

Pozor obsahuje spoilery: Pro mě velmi rozporuplný film, na jedné straně tu jsou velké mínusy, jako naprosto primitivní děj, který připomíná Rockyho, nemá žádné zajímavé prvky a mě vyloženě štval, pak také několik prapodivně kladných postav počínaje Rabbitem, který v pohodě spolu se svými věrnými kamarády spálí dům, jinak je ale velice kladný hrdina, daruje jen tak bývalé holce auto, pracuje v továrně a chce dobře vychovávat svou sestru, třeba tak že se porve s "motherfuckerem" Gregem a neustále "fuckuje" a hádá se se svou alkoholickou matkou, která s ním probírá svůj sexuální život, sázení v bingu a fakt, že za neplacení nájmu budou vyhozeni, což nakonec zažehná právě tou výhrou v bingu. Pak je tu jeho sympatická přítelkyně, která neváhá a vyspí se s jeho hlavním nepřítelem, kámoš, který poté, co všechny ohrožuje zbraní, se střelí do nohy a velice klaďácký černoch, který mu dohazuje (ale nějak neúspěšně) kšeft nahrávání u společnosti. Jako záporáci je tu parta černochů (rasismus mnou nezamýšlen), která je naopak přesně záporácká, neštítí se ničeho, že i shakespearovský Yago je proti nim břídil, a jejichž podlé činy a pokřivené charaktery po zásluze v závěrečném "battlu" hlavní hrdina nakonec úspěšně prozradí, přemůže, a hlavně "vyfuckuje". Něco podobného tu už stokrát bylo a i v mnohem lepším provedení. Nezastírám, nemám moc rád rap, nelíbí se mi "battly", kdy na sebe dva drsní hoši plivou nadávky a urážky a publikum se jimi doslova tetelí a povzbuzuje k vystupňování jejich už tak bohulibé činnosti. Tyhle výbuchy nenávisti mi připomínají (účelové a zbytečné) násilí, jež se děje v ulicích (momentálně Londýna), které doslova nesnáším (vím, že jsem tady asi v menšině). Kdybych ale jen nadával, byl bych k filmu nespravedlivý. Určitě mě na něm některé věci zaujaly, především to byl herecký ("technicky herecký") výkon Eminema, který působil velmi věrohodně a jeho naštvané (ale i jiné) výrazy jsem mu věřil, působil skutečně autenticky, pravděpodobně, protože sám mnohé z toho, co se odehrává ve filmu, skutečně zažil, také bych vyzdvihl hudební část snímku v čele s písní Lose Yourself, s jejímž textem bych sice nějaké problémy měl, ale melodie se mi velmi líbila a to nebyla rozhodně jediná dobrá píseň. Co je ale nejdůležitější, je, že snímek, byť ne dokonale, upozorňuje na jeden velký problém naší společnosti a tou je chudoba, spousta lidí, žijících ze dne na den, s tím související zločinnost, alkoholismus a pocit odcizení ve společnosti (nejsem Marxista) a hlavně, jak to říci, totální ztráta těch nejzákladnějších lidských hodnot jako čest, ohled k druhým, tolerance a slušnost, které nejmladší generace zahrnuje do pojmu sentimentální prkotiny. Myslím, že o těchto věcech by se měly točit velké filmy s dobrým marketingem, reklamou a rozpočtem a nejen komiskové jednohubky a neustále se opakující pohádky, jak dobří porazí zlé, apod (né že bych byl nějak hodně proti nim, ale v poslední době jich je nějak moc). Aspoň já bych na takové filmy chodil, protože (plné) kino by nemělo být jen u filmů pro odpočinek a zábavu, ale i pro zamyšlení se nad důležitějšími věcmi než, jestli "Harry Potter porazí Voldemorta a která postava přežije a umře". Původně jsem 8 míli chtěl dát jen dvě hvězdičky ale i pro zejména to, co se snažím vyjádřit v té poslední části téhle dlouhé, nudné recenze, jsem se rozhodl jí zvýšit o jeden bod nahoru, i proto, že si myslím, že to hodnocení tady má skutečně poměrně nízké.

• 4.7.2007  15:23
    A Země udeřila (TV film) (1990)

Nevím proč tak špatné hodnocení, není to zas tak hrozný film. Pravda, děj není moc bohatý, vizuální efekty žádné, ale dívat se na to rozhodně dá a má to určitou sugestivnost.

• 19.12.2006  14:46

Velké zklamání. Čekal jsem svižný thriller s účastí skvělých herců jako třeba v S nasazením života, ale míst toho tu máme břečku plnou logických chyb a nevýrazné herecké výkony. Clintu Eastwoodovi se tenhle film prostě nepovedl.

• 8.12.2006  18:33
    Agent WC 40 (1996)

To je tedy ptákovina! Bohužel jsem se narozdíl od bláznivých střel moc nezasmál..

• 4.2.2006  15:55

Hrdiný americký prezident opráší své bojové znalosti a nakope několik kilometrů nad mořem zadek zlým kazašským teroristům. Co dodat, snad jen jako komedie by tohle mělo smysl.

• 26.5.2008  15:57
    Ajťáci (TV seriál) (2006)

Můj páteční večerníček :-). Některé postavičky, obzvlášť Moss a Richmond, byly k popukání. Skvěle jsem se bavil, jen mám pocit, že druhá řada byla přece jen trochu slabší a Douglas byl místy až příliš trapný. Drobný spoiler: Smrt jedné z důležitých vedlejších postav mi přišla sice vtipná, nicméně dost zbytečná. Nevím, nerad si dělám legraci z toho, když (opět spoiler) někdo spáchá sebevraždu..

• 23.11.2006  15:35

Vzhledem k jiné tvorbě Cohena zklamání a podprůměr.

• 5.6.2011  11:55
    Alien Saga, The (TV film) (2002)

Velmi, velmi dobrý dokument, ale jedna věc mi vadila - třetí díl vetřelce byl odbyt nejkratší dobou a bylo řečeno, že film dostal rozoporuplné reakce, nikde ale nebylo řečeno, proč a kdo to vlastně zavinil. Pravda byla taková, že studio Fox se začalo míchat režisérovi do práce, spoustu věcí nechalo vyškrtnout (film má minimálně 30 vynechaných scén) a spoustu narychlo nahradili jinými a výsledek je ten, že propracovaná atmosféra filmu - deprese a beznaděj Ripleyové, funguje jen tak napůl. Není to tedy rozhodně vinou režiséra Finchera nebo herců, že film neměl úspěch a skončil dost neslavně.

• 4.8.2008  14:07
    Ally McBealová (TV seriál) (1997)

Rádoby vtipný americký seriál. Pro jeho povrchnost ho nemám rád.

• 26.9.2007  23:40
    Amadeus (1984)

Nemůžu si pomoct, ale byl jsem mírně zklamán. Na jedné straně film hezky ukazuje tu Salieriho žárlivost a vůbec ten rozdíl mezi nadáním a genialitou, na druhé straně se ale silně odchyluje od reálií a závěr je pak už spíš neuvěřitelný. Škoda

• 18.8.2012  22:45

Film je to půměrný, ale na druhé straně, když vidím zdejší negativní hodnocení přidávám hvězdu navíc, i když to moc nedělám, ale v tomhle případě udělám výjimku. Je to docela povedená studie jednoho psychopata a jeho naivní (nebo spíš společností znuděné a hledající rozptýlení? - to si domyslete sami) spolupachatelky, kteří se milují, ale to je neznamená, že nejsou schopni zabíjet a přitom si myslet, že jsou "boží děti". Hlavní představitelé ve svých rolích nejsou vůbec špatní, mají charizma a dávají svým postavám docela duši a vztah manipulování - živočišnost tu je využit také velmi slušně. Závěrem, není to vůbec tak špatný film, jak tady většina tvrdí

• 1.5.2014  12:55

Bale je skvělý, ale celé je to hodně, hodně přepálené (př. scéna s honičkou s policajty) a scénář má děr jako zajíc na žranici myslivců. Celý film se snaží šokovat, ale je prázdný jako hlavní hrdina a vůbec emocionálně nefunguje, ani nezhnusí, ani toho ubožáka nebude líto. Každopádně místní psychopati z toho budou mít určitě orgasmus a druhé Vánoce...

• 23.8.2011  15:38

Až mě udivuje že dnes v té záplavě hororů, thrillerů, akčních a katastrofikých filmů může režisér Vetřelce: Vzkříšení natočit takový poetický, příjemný film, který dokáže tak pohladit na duši.

• 15.2.2007  16:56
    Anakonda (1997)

Průměrná akčňárna, u které je od začátku celkem jasné, jak dopadne. Ne tohle není vůbec tak cool, jak si to hraje.

• 14.6.2009  23:27

Vyjímečně se mi podařilo uhodnout závěrečný zvrat filmu a to tedy snižuje moje hodnocení. Jinak jsem se ale docela bavil. Zdálo se mi to lepší než šifra, jen škoda, že dialogy jsou někdy k pousmátí, naopak hudba Hanse Zimmera je skvělá, a proto si nejspíš někdy poslechnu soundtrack. Daleko spíš než bych se díval na film znovu..

• 23.8.2011  15:35
    Apokalypsa: 2. světová válka (TV seriál) (2009)

Skvělý dokument, který, jak zde již bylo řečeno, ukazuje válku z mnohem zajímavějšího a atraktivního pohledu, než jak se učí ve škole. Ale přecejen bych měl výhrady k poslednímu dílu, který mi připadal jako dělaný nějak narychlo, aby se to dokončilo. Podle mého názoru měly být ještě probírány následky války a Norimberský a Tokijský proces, které jsou s ní neodmyslitelně spjaty. To by ale asi bylo ještě na další díl.

• 5.1.2007  20:35
    Armageddon (1998)

Celkem zábavná Bayova akčňárna s hvězdným obsazením, jen kdyby toho amerického nacionalismu bylo méně...

• 25.7.2010  01:22
    Avatar (2009)

Blbý, ale hezký. Tak popsal tenhle zázrak techniky a kreativity můj jeden můj kamarád. Tenhle výrok podle mě má dost blízko pravdě. Samozřejmě se týká postav a příběhu. Výtvarná stránka, efekty, nové technologie, kamera a všechny technické záležitosti jsou pochopitelně omračující a úžasné. Ale: Když se na to podívám jako na vyprávění, na příběh, je hned vidět šablonovitost, kýčovitost a postavy a dialogy plné klišé a teatrálnosti. Všechno tohle už tu bylo a, když po internetě kolují jako vtipy téměř identické scénáře, ovšem k jiným filmům, je jasné, že kostra příběhu jaksi není zrovna nejoriginálnější. Postavy jsou dost ploché a, snad až na doktorku Grace v podání vždy skvělé Sigourney "Ripleyové" Weaverové, jsou málo zajímavé a jejich chování je předem odhadnutelné. Je tu však i další Ale: Tenhle film zhlédnout v kině je skutečný zážitek a přes kritiku, kterou jsem výše napsal, jsem těm jednoduchým postavám začal fandit a mnohé ze scén, byť nijak originálních, mě ohromily a zvláště pohledy na ty létající draky (zapomněl jsem, jak se jmenovali, omlouvám se) mě i nadchly a uchvátily. Když to tak shrnu, připadá mi Avatar jako chytrý marketingový tah: Mainstreamové dobrodružství, které se líbí, jak tady sleduju, téměř všem a zároveň si zachovává jistý nadhled a hlavně posunuje možnosti filmu zas o kousek dál, což se také musí ocenit. Sečteno a podtrženo, je to nádherně natočený Blockbuster, ale hlubší prožitek u mne nevyvolal, byť se o to jako ekologická agitka snaží a paralely se zacházením s indiány a možná i k současným válečným konfliktům se také přímo nabízí.

• 20.11.2007  15:47
    Babel (2006)

Skvělá Cate Blanchet i Brad Pitt předvádí, že umí hrát a narozdíl třeba od Troji, je to v slušném filmu, takže k tomu má i prostor. Rád bych viděl Jesse Jamese

• 17.3.2008  15:30
    Barry Lyndon (1975)

Výrazně nadprůměrný britský film, který zaujme hlavně nádhernými kostými a zpočátku i hezky nasnímanými bitvami. Výkon Ryana O Neala je taky dost solidní. Bohužel v druhé půlce filmu dochází dech a přiznám se, že jsem se začínal trochu nudit. Možná je to i tím, že přes všechnu snahu mi přišel hlavní hrdina silně nesympatický a nevytvořil jsem si k němu kladný vztah, což u tříhodinového filmu docela vadí. Abych nezapomněl, solidní byl dost vypravěč, který nerušil a přitom sdělil vše, co bylo potřeba a taky hudba, která byla vskutku historická.

• 8.9.2008  16:07
    Bathory (2008)

Na českou/slovenskou tvorbu nadprůměrný ale světově spíš podprůměrný velkofilm, který kazí nejvíc Polívka a Mádl a hlavně jejich vynálezy (spoiler) a sice kolečkové brusle, elektřina a padák a to vše na přelomu 16 a 17. století. To už i na mě je moc.

• 14.7.2006  20:31
    Batman (1989)

Samozřejmě se mi při shlédnutí Nicholsona nabízí srovnání s Ledgerem, v němž druhý jmenovaný vítězí o plnou délku. Ale: Film má krásnou old school atmosféru a vůbec celá stylizace do minulosti působí dost příjemně. Jen mi to kazí Kim Basinger, která neustále omdlévá a vůbec se tváří, že do filmu nepatří. Mimochodem mě zaujala postava Harvey Denta, zajímalo by mě, jaké s ním Burton měl úmysly do dalších dílů..Asi se to už nikdy nedovím.

• 18.7.2006  18:14

Velké zklamání. Nevím, jestli je horší Clooney, Schwarzenegger nebo Thurmanová, ale ještě horší je ta slátanina, co z jejich "výkonů" uplácal Schumacher. Tomu chlapovi nedávat velký rozpočet! Možná by tady na csfd mohl někdo přidat ještě slovo nezamýšlená parodie. Dokonale to totiž vystihuje to zprznění Batmana a nezachraňuje to ani sexy Alicia Silverstone..

• 18.7.2006  18:14

Tenhle film zachraňují záporáci Tommy Lee Jones a hlavně Jim Carrey, jinak nic moc. Je to spíš na dvě hvězdičky, ale dávám tři, protože se mi to jako dítěti hodně líbilo. Teď už jsem změnil názor. Vynechaná scéna , Bruce a Robin

• 4.12.2006  14:46

Asi nejlepší ze všech Batmanů (dokonce i Burtonových). Náš Batman je tu pořádně temný a realistický a to mu spolu s výkonem Christiana Galea jen dodává na charizma. Ve filmu je plno hvězd a je to jen vidět, co je ale hlavní, je překvapivě velmi uvěřitelné psychologické vykreslení netopýřího hrdiny, které až zavání nádechem regulérní krimi a ne komiksárny. Po opakovaném zhlédnutí celé trilogie jsem nabyl dojmu, že následující dva díly bohužel už tak psychologicky uvěřitelné nejsou, protože se vydávají (částečně vynuceně) jiným směrem (bohužel). Právě ona věrohodnost "chlápka, co na sebe hodí masku přerostlého netopýra" pro mne činí z prvního dílu nejlepší díl trilogie!

• 2.12.2006  19:36
    Beethoven (1992)

Ještě jakž takž slušná rodinná zábava, byť celý film je odhadnutelný a jeho popis by se vešel do dvou vět

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17