Absolutní moc (1997)

Velké zklamání. Čekal jsem svižný thriller s účastí skvělých herců jako třeba v S nasazením života, ale míst toho tu máme břečku plnou logických chyb a nevýrazné herecké výkony. Clintu Eastwoodovi se tenhle film prostě nepovedl.

Agatha Christie's Poirot - Karty na stole (2005) (epizoda)

Tento díl Poirota se mi obzvlášť líbil. Narozdíl od ostatních se dosti značně a odvážně vzdaluje od předlohy, což většinou bývá katastrofa (např. američtí Tři mušketýři), zde je tomu však naopak. Řada nových prvků a vedlejších dějů udržuje i diváka jako já, který knihu četl, ve střehu a zároveň tyto úpravy nejsou vůbec násilné ani překombinované. Zkrátka, přiznám se, že v závěru jsem si ani nebyl jistý, že vrahem je ta stejná postava jako v knize a to pro mě už něco znamená. Bravo!

Agatha Christie's Poirot - Smrt v oblacích (1992) (epizoda)

Poirot v plné formě a s velkou elegancí řeší další případ. Tentokrát se vrahovi podařilo zavraždit ženu v letadle, kde letěl i náš belgický detektiv. Ten sice v té době spal, ale i tak to má vrah spočítáno.

Agatha Christie's Poirot - Vražda Rogera Ackroyda (2000) (epizoda)

Tento díl se poměrně dost vzdaluje původní předloze, ale nemůžu říct, že to je na vyloženě špatně, protože tak je dělána kniha, by to bylo vyloženě nezfilmovatelné. Přesto je trochu škoda, že film není vyprávěn stejnou osobou jako kniha. Hodně by mě zajímalo, jak by se s tím tvůrci vypořádali a hlavně ten konec by tady spousta lidí asi opěvovala. I tak je to ale zajímavý příběh a film je zvládnut dobře.

Agatha Christie's Poirot - Vraždy podle abecedy (1992) (epizoda)

Jedna z nejlepších Poirotovek. Není až tak překombinovaná jako mnohé jiné, čímž se stává relativně realistickou. David Suchet je jako obvykle skvělý.

Agent WC 40 (1996)

To je tedy ptákovina! Bohužel jsem se narozdíl od bláznivých střel moc nezasmál..