Hellboy (2004)

Hellboy má dle mého nejlepší předlohu ze všech dnešních komixových filmů. Kreslíř Mike Mignola o hodně převyšuje Franka Millera a o klasickém Marvellu ani nemluvě. Bohužel nadpřirozený mystický děj se na plátno přenesl lehce zkarikovaný a vizualita knihám nesahá ani po kotníky. Na plátno se však dostala postava Hellboye jak má být a to je podstatné! Hellboy, věčně naštvný, arogantní a dětinský, červený Garfield je nejcharakternější komixová postava srovnatelná snad jen s Wolverinem. Charisma a způsobům by se od něj moh učit každý od Kapitána Ameriku po Batmana.

Pád (2006)

Kvalitní námět o příběhu jež se mění podle momentální nálady vypravěče (zahořklého zlomeného kaskadéra v nemocnici) je utopen v pouťové orientální vizualitě a zbytečné zamotanosti. Než nás však vizuální stránka unaví jedná se o velmi příjemný snímek, s nápaditým příběhem a solidní gradací příběhu a slušnou kamerou. Produkce z Indie se pozná a určitě stojí za shlédnutí i když se nejedná o žádné megadílo.

V jako Vendeta (2005)

Zamjaťinova kniha "MY" v komixovém hávu. Zajímavé, velkolepé, napínavé, morální. Sice nejde o filmařskou špičku, ale těch 5* si právem zaslouží za všechny ty nefilmařské věci. Jen kdyby ta Natalie furt nemluvila...

Moderní doba (1936)

Výborně budovaný příběh, politická satira se silným, hlubokým a sociálním podtextem, skvělá kamera to jsou všechno superlativy které jsou u Chaplina standartem a v tomto filmu dosahují vrcholu. Ale není to nic proti dokonalé choreografii, rozmyšlenosti gagu do každého detailu, skvělým načasováním a neuvěřitelným herectvím. Když vidím dokonalost každého záběru, jak obsahově, tak vizuálně, tak si říkám proč se ve filmech muselo začít mluvit.