Hořící keř (2013) (TV film)

Už jen fakt, že si nedokážu vybavit dlouhou dobu zpětně nic "českého", na co bych se koukal s takovým zaujetím a se zatajeným dechem, jako právě na tuto minisérii, musím dát nejvyšší hodnocení.

Černá hodina (2011)

Tohle se opravdu nepovedlo. Nedokázal jsem se sžít s postavami, a tak mi vlastně bylo i jedno, jestli budou "rozprášeni". Nejenže režisér nedává žádný prostor postavám, ale ani ději. Jako by chtěl mít všechno rychle za sebou a tak dochází k mnoha nelogičnostem. Dialogy jsou opravdu úsměvné a v momentě, kdy se na scéně obejvují Rusové, jde to všechno do kytek. Emílek Hirschů by se měl vrátit ke kvalitnějším látkam, jak jsem na to u něj býval zvyklý. 2/10 za efekty a vylidněnou Moskvu.

Sucker Punch (2011)

Snyderovky mám rád, ale Sucker Punch je prostě průser, film ničím nezaujal, děj nezáživný, jednoduchý, předvídatelný a tzv. "zpomalovačky" mi už lezly pořádně krkem, ve 300 to fungovalo, zde už nikoliv. Na můj vkus až příliš překombinované, přeplácané a dost možná i zbytečné. Jak moc jsem byl spokojený u Wtachmenů, tak moc jsem zklamý u Sucker Punch.

Rango (2011)

velice vkusné, vtipné, vizuálně propracované 8/10

Život po životě (2010)

Upřímně nechápu jak se tento film mohl dostat do "modrého" hodnocení. Možná je můj názor špatný, možná ne. Nicméně faktem zůstavá že Hereafter byl pro mě velice silným emotivním zážitkem a pan Eastwood mě zase jenom utvrdil v názoru, že je mistrem dramatu. Jen tak dál :-) 8/10

TRON: Legacy 3D (2010)

Po vizuální stránce je Tron prostě skvělej, první bitka á la gladiátorské zápasy byla pro mě nejzajímavějším okamžikem celého snímku, ta byla fakt dokonalá:-)Zde však má chvála končí. Podle mě Tron: Legacy má strašně jednoduchý děj, který si pohodlně plyne bez žádné překážky, vše je nalajnované, vše jede podle hodinek. Chyběla mi zde i závěrečná bitka CLUa a Flynna staršího. To všechno u mě vyvolává dojem nevyužitého potenciálu. Škoda toho:( 6/10

Lovec trolů (2010)

Tak snad ještě že nejsem křesťan:-D Nádhérná norská příroda s nádhernou norskou legendou o trollech. Tento snímek mi opravdu sednul, má očekávání nebyla nějak vysoká a možná proto mám z něj tak dobrý dojem. Závěrečný super-size troll byl takovou šťavnatou třešničkou na dortu. skvělé lokace, dobrá animace trollů, slušná nadsázka, kdo by tohle vzal vážně, film asi moc nepochopil. The Troll Hunter není pro každého a každý to asi tak pozitivně, jako já, nepřijme. 8/10

Králova řeč (2010)

"Through his broadcasts, George VI became a symbol of national resistance." Jestli existuje spravedlnost, Colin Firth si za roli koktavého krále Jiřího musí domů odnést pozlacenou plešatou sošku. 9/10