Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Lepší válečnou minisérii neznám, a vlastně už ani znát nechci. 10/10

Princ Egyptský (1998)

Momentálně si nevybavuji jiný animovaný snímek, který by mi chvílemi způsoboval husí kůži jako právě The Prince of Egypt. 9/10

Schindlerův seznam (1993)

Tento film zpracovává velice silné téma a o to více je třeba obdivovat S. Spilberga za to, jakým geniálním způsobem ho převedl na plátno. Mohl tu vzniknout klasický válečný patos apod., avšak to se zde neděje. Liam Neeson v podání Oscara Schindlera je proste fenomenální, jeho postava je nesmírně autentická a věrohodná. Je zde líčen jako ambiciozní podnikatel, který chce vydělat na samotné válce, nevystupuje zde prvoplánově jako spasitel Krakovských Židů. Závěrečná scéna, kdy se O. Schindler hroutí a uvědomuje si, že Židů mohl zachránit daleko více, je velice silným a lidským momentem, díky kterému tento film řadím mezi mou TOP 5. Neznám podobný film tohoto žánru, který by na mě takhle zapůsobil. Bravo Stevene. 10/10

Earth (2007) (TV film)

Dechberoucí obrázky ze světa zvířat podkreslené báječnou hudbou. Nemusíme věřit, zda globální oteplování je jev skutečný či nikoliv, avšak následky těchto změn, ať už jde o cokoliv, jsou jasně viditelné. 8/10

Zakázaná zóna (2010)

výborná atmosferická záležitost, která může konkurovat kdejakému blockbusteru. Vzhledem k podmínkám a okolnostem vzniku tohoto filmu smekám a obdivuji realizační tým. závěrečná scéna pářících se chobotniček je velmi povedená, vyvolává silné emoce, a tak by to podle mne mělo být. 8/10

Mlha (2007)

Zavěrečná scéna mě rozložila na tisíc atomů...závěrečná scéna mi dala takovýho lepáka, že jsem se z toho dostával velice dlouho. Emzáci v mlze fungují. Prostě paráda. Není třeba sahodlouhých komentářů. 10/10

Kajínek (2010)

Nejsem si jist zda je běžnou praxí bachařů si krátit dlouhou noční službu střílením holubů. :-) Nejsem si jist zda Kajínek je opravdu takový hrdina, jak ho líčí film. Nicméně, když bych měl vypnout mozek a hodnotit jen zpracování filmu, tak jde o slušný průměr v rámci našeho českého rybníčku. Cení se Jáklova "SNAHA" dát svému filmu hollywodský nádech, co se týče kamery, střihu apod. Avšak herci mi přijdou velice průměrní, až lehce podprůměrní. Chvílemi jsem si říkal, jestli to není nějaká parodie, proto dávám hodnocení slabší 3 hvězdy.

Znamení (2002)

M. Shyamalan je pro mě režisérem číslo jedna, a tento snímek to jenom potvrdil. Od počátečních minut až do konce jsem byl přibitej k sedačce a hltal každé sousto, který mi pan režisér servíroval. Znamení je založeno cistě na atmosféře, která graduje a funguje po celou stopáž filmu. Tohoto žánru by se měl pan Night držet a vykašlat se na nějaké japonské pohádky :-), jelikož v tomhle oboru je mistrem. Mel Gibson i Joaquin Phoenix byli fenomenální.

Strážci - Watchmen (2009)

"In my opinion, the existence of life is a highly overrated phenomenon." Watchmeni mi sedli po všech stránkách, od té vizuální až po charaktery jednotlivých superhrdinů, kteří jsou zvracení až na půdu. A to je právě ono. Tomuto snímku nelze upřít originalitu. Propracované efekty, vytříbené hlášky, lidmi opovrhující "bůh" Doc. Manhattan. Watchmeni jsou pro mne filmem roku a Snyder je od této chvíle režisér, který si zaslouží mojí permanentní pozornost. Well done Zac :)