Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Panu Abramsovi se bohůžel SW nepovedl tak dobře jako ST, ale koukat se na to dá. Režie není strhující hudba není trefená film nevyvolává žádné velké emoce ani napětí, prostě nic.Avšak největší problém tohoto filmu je rozhodně scénář. Kostra příběhu je obšlehnutá z epizody IV a jsou zde i další scény velmi podobné scénám z jiných epizod. Uvidíme jak to bude pokračovat. Obsazení herců také slabé. Hlavně Boyega a Driver jsou hodně slabí! Celkově velké zklamání. A to ani film nepodrobuji srovnání s vesmírem knižním. Protože když vidím tento díl a porovnám jej s knihami tak nechápu, proč se tvůrci rozhodli knižní svět SW ignorovat!!! Když jisté náměty použili.

Velký draft (2014)

Ten film měl všechno co správné sportovní drama mít má!!!

Sicario: Nájemný vrah (2015)

No to o jaký typ filmu šlo tak to byl jeden z nudnějších. Herecké výkony naprosto dokonalé, ale tempo filmu a spousta zbytečných výplňových záběrů dávají filmu nudnou atmosféru. Od začátku je jasné, že se chystá velká zápletka a že bude velké finále a nic. Vše předvídatelné a dosti čitelné. Druhá polovina filmu začíná konečně běžet k cíli a nakonec máme i lehké neočekávané finále v podobě návštěvy Benicia u Emily to bylo fakt super a bylo to neočekávané.

Ve stínu (2012)

Skvěle odvedený film, perfektní atmosféra, herecké výkony i hudba je velmi dobře trefená. Co se týče tématu je to pořád dokola. Je pravdou, že se musí neustále vědět co s tenkrát dělo. Avšak pro ty co to zažili je to útrpné (nemyslím sebe). Doba to byla totálně špatná a doufejme, že se již nevrátí! Doufám, že všichni mocní viděli tento film a nyní ví kam vede zkorumpovanost mocí.

Osm hrozných (2015)

To je film dle mého gusta. Hodně jsem si to užil. Výborné dialogy, Skvělá propracovaná komorní zápletka a ta hudba ta je fakt Oscarová!!! Ennio Morricone má jasný palec nahoru za dokonalost. Celkem překvapivé herecké obsazení, ale fungovalo to vše jak mělo tak s tím nemám problém. Je jasné, že když režisér ví co chce, napíše si to, obsadí si to a vše si řídí sám je to trefa do černého a když je to Quentin Tarantino tak je to perfektní.

Deadpool (2016)

Musím říci, že jsem šel na film s jistými rozpaky. Byl jsem přesvědčen, že se mi film líbit nebude. Avšak film vsadil na humor a to naštěstí na humor, který nebyl až tak surový a jednoduchý jak jsem očekával. Ano vulgární byl, ale to k tomu co jsme ve filmu viděli tak něják patří. V oblasti v které se postavy pohybují se určitě nevede nijak propracovaný humor. Po pár minutách jsem tzv.roztál a pak jsem si užil zbytek filmu. Film měl spád a dobrou akci. Hudba je také dobře trefená (mimochodem soundrack má pár dosti zajimavých pecek). Protivníci deadpoola jsou sice ubožáci, ale o to tam fakt nešlo. Reynolds konečně našel postavu komixáka, která mu sedí. Na podruhé je postava Deadpoola již povedená se vším všady. Jsem docela zvědavý zda na mně film bude tak dobře působit také na DVD. Přece jenom opakovaný vtip již není vtipem a spousta gegů ve filmu fungovala na poprvé, ale na podruhé už fungovat asi nebudou. Proto se taky bojím dvojky!!! No třeba překvapí a zlomí se prokletí pokračování.

Road Trip (2000)

Až na scénu s autem a přeskokem film celkem o ničem.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Slušná akce celkem slušná zápletka. Výborný záporák v podání Seana Harrise! Honička na motorkách skvostná. Zajimavý herecký výkon Rebeccy Ferguson. Tom Cruise nám ale stárne. Byl to jeho lepší herecký výkon, ale už to není ono s tou věrohodností jeho fyzických zdatností a schopností. Na věrohodnosti rozhodně přidává scéna v chlazení kde zaklepe bačkorama. Dávám tři hvězdy. Dalo se na to koukat, ale nic extra to nebylo.

Spectre (2015)

Mám poněkud rozporu plné dojmy. Na jednu stranu docela dobrý díl, kamera režie, atmosféra a hlavně herecké výkony Christophera Waltze, Bena Whishawa (je opět fakt dobrej) a také Léa Seydoux předvedla velmi zajimavý herecký výkon. Její mimika tváře je super. Ale na druhou stranu opět (jako ve Skyfall) mně nebaví používání zápletek, postav a scén z minulých dílů Bonda. Svátek smrti ještě šel (Žít a nechat zemřít) , ale scéna ve vlaku (Srdečné pozdravy z Ruska) trapné. A co se týče organizace Spectre , bílé kočky a Blofelda to snad už je vážně PŘÍLIŠ. To už se dneska nedá v Hollywoodu vymyslet nic originálního? Prototyp Bond auta tragický co se týče vybavení!!! A úvodní píseň slabá nezajimavá. Aspoň vizuálně byl úvod dobře proveden. Pro fanouška Bonda nutnost vidět. PS.: klasické hlášky představení a drink mám rád a fandím jim a nové hlášky (hlavně rozmluvy s Q) fakt dobře trefené!

V hlavě (2015)

Film je sice trefný avšak jsem čekal přece jenom pohádku. Z tohoto filmu jsem měl skoro depresi. No naší dcerce to raději nebudeme pouštěn. Leda bych jí chtěl konfrontovat s krutou realitou života. Sice to je jeden z horších, ale koukatelný rozhodně je. Dokonce bych jej některým rodičům předepsal jako povinný,