Univerzální uklízečka (2005)

Výborný humor sice většinou černý, ale díky Maggie Smith výborně pojatý nenásilně, nevině. Už dlouho jsme se tak nenasmály. Životní situace v tomto filmu nejsou nijak cizí. Avšak řešení zdánlivě bezvýchodných situací nezvyklé.

Warcraft: První střet (2016)

Lehké zklamání z nevyužitého potenciálu. Přiznávám, že až po druhém shlédnutí je mé zklamání lehké a dávám 4 hvězdy. Lecos se dá odpustit když vidíte velmi povedené efekty věrné počítačové hře. Například kouzla, trpaslíci, orkové apod. jsou dosti povedené a zapadají do fantazy představy. Elfové jsou trochu divní (teda ti co šly zahlédnout) avšak hlavně výběrem herců. Emoce v tomto filmu zvládli nejlíp Orkové a Orkině jsou divné až směšné, ale vytknout se toho dá celá řada. Jsem zvědavý zda se podaří pokračování když už si to tak hezky přichystali.

Sedm samurajů (1954)

Dnes už se točí málo takových skvostů. Tento film i přes neuvěřitelnou délku není vůbec nudný ani utahaný. Japonsko ve své hrdosti, úctě, taktika boje a spousta dalších morálních a nemorálních postupu a kulturních zvyklostí je krásné. Perfektně je filmu zvládnutá kooperace hudby, kamery a herců. To se ještě filmařina nespoléhala na efekty, ale na herecké umění. Detaily na přemýšlivé tváře na uražené tváře apod. jsou famózní. Všem doporučuji k vidění.

Nebe a země (1993)

Dneska se už takové filmy netočí. Je to umění nejen silného příběhu , ale také výborně používaná kamera s hudbou. Obrazové a zvukové orgie pro diváka. Opět jsem si trošku doplnil vzdělání. Tento film se musí vidět nedá se popsat.

X-Men: Apokalypsa (2016)

Musím se hodně krotit ve výrazech.Co to jako mělo být? Totální úpadek Bryana Singera? Vždyť je to tak naivní a jednoduché, že je to snad pro desetileté nebo co? To si jako fakt všichni mysleli, že tento film spasí efektama? Které mimochodem nejsou v některých scénách vůbec povedené (opera v Sydney, kontajnery ....) A ty dialogy ve mně vyvolávaly dávicí reflex. Slátanina nehorázná! Raději končím, protože těch špatných věcí na tomto filmu je na slohovou práci :((((

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Už dlouho jsem se tak dobře nepobavil u filmu. Zaprvé dokonalý humor napasovaný lehce parodicky na některé filmy (jako např.Kmotr) a hlavně výborně zpracovaný odraz společnosti (lidské reálné). Například dopravní inspektorát je naprosto dokonale pojatý vzhledem k realitě. Výborně zvolené hlasy postav takže rozhodně doporučuji v originálním jazyce. A jako animák je rozhodně na vrcholu současných animáků. Zápletka je tak perfektně propracovaná, že jí muže závidět aji kdejaký kriminální film. Rozhodně doporučuji vidět.

Pán času (2005) (seriál)

Po sedmi sériích dávám čtyři. Slabší díly jsou, ale většina je perfektních. Celkový komplet je výborně zpracován. A i když mají epizody vesměs samostatné děje tak celkový pohled je vyvíjející se a je propleten. Avšak David Tennant byl dle mého nejlepší.