Hanebný pancharti (2009)

Jeden z těch lepších filmů od Quentina T. , ale doufal jsem že předčí některé své skvosty. Dle mého názoru se mu to nepovedlo. Již charakteristická Quentinova režijní práce postrádá bohůžel jdenu věc a to větší prostor pro jednotlivé ústřední postavy. Filmu by prospělo, kdyby aspoň členy komanda trochu více rozebral a představil je publiku. Určitě by byla velmi zajimavá pasáž filmu, kde se z vystrašených vojáčků po kterých Brad na začátku řve, stávají ti ostřílení partizáni, kteří vyslíchají dva nacisty v lese. Ten přerod těch charakterů by byl úžasný (škoda) Máme chudinky a pak najednou profesionální partizány (skoro během jedné scény).

Hannibal - Zrození (2007)

Nečekal jsem od filmu vůbec nic. Koukal jsem se na film jako člověk , který neviděl geniálně zpracované Mlčení jehňátek. Jako člověk, který nebyl zklamán z Hannibala a který měl příjemný pocit z dobře odvedené práce při dívání na Červeného draka. Samozřejmně jsem to všechno viděl, ale opravdu jsem se od těchto filmů odprostil. Vzhledem k tomu, že Hannibal zrození neměl ani vynikající známé herce a že režisér snímku zatím žádný kasovní ani filmově vyzrálý snímek nenatočil je tento film naprosto skvělý. Příběh není nijak silný, ale Hannibala bych si tak něják představoval (znovu zdůrazňuji bez knih a předchozích filmů). Člověk v kterém nějáká hrozně velká bolest, ztráta blízké osoby zabila naději a lásku. Člověk , který najde kížený klid duše nejprve v sebedokonalování a poté když je určitý náznak , že by mohl znova milovat. Se objeví člověk, který mu ublíží, jelikož urazí objekt jeho lásky. Poté se Hannibal rozhodne nenechat vyníka bez trestu a pomstí se mu za jeho troufalost a tak pozná sladkost pomsty. dále je již zápletka zcela průhledná a velmi drsná. pomalu se z Hannibala stává člověk vypočítavý a bez zábran čím dál více se stává hrůzným netvorem neznajícím ani lásku ani odpuštění. Při poslední scéně je jasné, že je z něj velmi klidný a vyrovnaný člověk. Velká škoda, že poslední záběr nebyl do ledově klidné tváře Hannibala.Nutno říci, že mě velmi, velmi překvapil herec Gaspard Ulliel jeho ztvárnění je excelentní, někdy jsem měl až místy dojem, že jej krotí režie nebo scénář. Naopak Li Gong bohůžel nedostala prostor skoro vůbec, ale na její obranu musíme říci, že film je o Hannibalovi :)))

Svěrací kazajka (2005)

Nevím kdo dává filmůmnálepky, ale horor určitě ne. Fantazy moc se mi nezdá. Sci-Fi určitě. Film je sice krátký, ale příběh by mohl být trochu svižnější. Nakonec však musím dodat, že Adrien Brody svým excelentním hereckým výkonem dal filmu velké kouzlo a příběhu dal duši jen díky němu jsem uvažoval o dání pěti hvězdiček. Nakonec však jen čtyři. (Moc mi v příběhu chybělo napětí, očekávání něčeho nečekaného, nečekaný konec nebo prostě něco lepšího než jsme mohli ve filmu vidět.

Andělé a démoni (2009)

Rozhodně lepší než šifra mistra leonarda. Tento film měl až na pokulhávající tempo trochu více napětí a hlavně měl závěr založený trochá více na reálném základě. Herecké výkony byli velmi dobré hlavně Ewan zazářil.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Výborně jsem se u filmu bavil kdykoliv jsem jej viděl. Role Charlese je perfektně ušitá na míru H.Grantovi a nádherná sexy, půvabná andie MacDowell je prostě skvostem tohoto filmu. Všem romantikům a nejen jim doporučuji.

Dokonalý trik (2006)

Velmi zábavný film. Do děje jsem byl vtáhnut docela rychle. Před shlédnutím jsem netušil, že hraje rovněž M.Caine, který patří rozhodně mezi přední herce světa. Pěkné překvapení David Bowie jako Tesla hezké moc hezké a velmi dobře ho zvládl zahrát. Ale největším překvapením pro mně byl CH.Bale jeho výkon byl skvělý. Jěště jsem jej snad neviděl ve filmu tak dobře hrát. Střídání mimiky obličeje a hraní dvou lidí se mu velmi povedlo. Film má švih (spád) tajemství a vůbec jsem se u dívání na něj nenudil. Od Christophera Nolana jsem zatím neviděl špatný film. Mo c mu fandím.Doporučuji.

Nebezpečné známosti (1988)

V tomto filmu mi vadí akorát Glenn Close. Ta se do tohoto příběhu moc nehodí. Lepší by byla Annette Bening. jinak je film dle mého názoru temnější a zápletka je více vulgární a to se pro ní velmi hodí. Bravo režisérovi a hercům.

Valmont (1989)

Velmi dobrý film, ale musím přiznat, že více mne bavili nebezpečné známosti. Ve Valmontovi se forman asi snažil podat příběh dtochu stravitelnější. Příběh není až tak moc vulgární (což tedy v nebezpečných známostech tedy je). Kdyby se povedlo Annette Bening dostat místo Glen Close k Johnu Malkovichi mohl by existovat jeden dokonalý film. No nic možná příště.

Pošli to dál (2000)

Herecké obsazení úžasné. Herecké výkony dobré akorát- Kevin Spacey. Patří sice mezi mé oblíbené herce, ale jeho výkon v tomto filmu mi přišel jako jeden z jeho slabších. Myšlenka filmu hodně dobrá a hlavně mi u filmu kanuly slzy a to já fakt můžu (dojáky na úrovni to fakt můžu).

Mamma Mia! (2008)

Po shlédnutí nudných muzikálu (Chicago a Moulin Rouge), kde se dával důraz na krásný zpěv, tanec a trochu se zapomnělo na zábavu, jsem se konečně odhodlal kouknou na Mamma Mia. A musím říct, že dost dobrý. Jako komedie úžasný film já se bavil od A do Z , ale jen jako komedie spíše bych v některých okamžicích řekl až parodie. Jako muzikál- no hlavně muži ,dost hrozně zaspívané (občas mi Brossman málem zničil sluch). Tanec v pohodě na amatery. Ale fakt by mně zajímalo proč se nepustili tvůrci do exteriérů. Vždyť v Řecku musí být krásná příroda. Závěrem, písničky od ABBA miluji tempo filmu záživné, Meryl naprosto úžasná a některé skeče byly fakt nářez. Nejvíc se mi líbila co se hraní a zpěvu týče Christine baranski má krásně zabarvený hlas, fakt mazec. Všem vřele doporučuji jako odlehčenou zábavu.