Jaccobos

Jaccobos

okres Brno
psycholog

Skype: jaccoboss

13 bodů

Moje komentáře

  • 27.6.2009  22:59

  Velmi hluboké zamyšlení nad temnými dobami našeho národa. Vývoji postav, kterým opadává radostný úsměv svazácký a nastupuje zklamaná tvář realisty. Film o tom, jak neschopný komunista k moci přišel a zdevastoval lidské vztahy, smysl lidské práce a beze smyslu pro spravedlnost podával obvinění. Film je poeticky laděný a dá prostor k přemýšlení. Vesnické tradice jsem nemusel vidět, ale patřilo to k vykreslení vesnické kultury, možná i něco víc.

  • 27.6.2009  14:49

  Vyzkoušeli vás, posoudili vás a vyhověl jste! Craig je výborný herec a na Bonda se hodí. Casino pravda o drobet přehlednější a zajímavější, ale nemůže být všude poker, že?

  • 25.6.2009  17:58
  Podraz (1973)
  ****

  Parádní podívaná. Živý děj i překvapivé momenty jsou motorem filmu. Perfektní vyústění. Redford a Newman potvrdili svou komičnost i umění hrát ve vážnějších chvílích. Gangsterka jak má být.

  • 12.5.2009  22:13
  Memento (2000)
  ****

  Nejzajímavější film, který jsem kdy viděl. Klubouk dolů - kdo tohle napsal a zrežíroval. Složitost a obtížnost pochopení filmu je spása i prokletí filmu.

  • 29.4.2009  16:35

  At žije Vin Diesel a jeho sestra Mia.

  • 14.4.2009  20:28
  Pelíšky (1999)
  ****

  Co to tady smrdí?... To je František ... :)

  • 12.4.2009  19:35

  Film docela reflexivní. Ukazuje v jakých oblastech života je stáří výhodou, a kde je nevýhodou. Kdy je věk vůbec důležitý. Kdy je lepší si počkat a kdy je na to ta pravá chvíle. Zkrátit tento film? Lze zkrátit lidský život ? Film je zajímavě vypdavován a i přes svou délku nenudí (některé). Film je dobře natočen (což není u Davida žádné překvapení) - zejména mě uchvátila jedna scéna: záchranná loď se poprvé setkává s válkou, z ponorky začnou pálit a kulky osvětlují hladinu a tváře smrtelně bledých námořníků. Film měl dostat podle mého oskara za kameru...

  • 2.8.2015  17:02

  Když se člověk zamyslí, je tu mraky super myšlenek, které nejsou zdaleka tak banální jako všechny ty supercool vtipy jako třeba kosmonaut z 80. let, kterému se helma zlomila přesně na tom místě, kde se lámala a to, že chce pořád dělat raketu. Ale vážně - například otázka jako: je zlo uniformit a dobro kreativita? nebo Dobro řád a zlo chaos? :)

  • 3.12.2014  13:37

  Klidně by mohli napsat komediální adaptaci na téma: Bilancuji, bilancuješ, bilancujeme! nebo: Krize středního věku aneb romance v každém věku. Na filmu se mi líbí, že zobrazuje snad věrohodně realitu, která mnoho lidí potkává. Nicméně psychologicky jsou charaktery propracovány "do nejmenších detailů patologicky" a rozhodně netvoří příběh lidí, kteří na své životní cestě zažívají nějakou smysluplnou existenci. Kincaid je klasický cestovatel, který od své existence utíká do prožitků, které mohou být pokaždé jiné a nové a on se může prakticky celý život cítit jako puberťák objevující svou identitu vyhýbat se jejímu dovršení, uvědomění si co jsem a kam patřím. To se velmi dobře projeví tím, jak je lákán k teplu domova Johnsonových, něčemu, co pro něj je vlastně pohledem do světa dospělých. Franceska krok ke své realizaci udělala, založila rodinu, naplňuje svůj úkol. Nicméně podléhá sebemrskačskému nutkání, že jí něco uniklo, že musí ještě něco hrozně super zažít a hledá to mimo potřeby své vlastní identity, kterou považuje za méněcennou a sebe sama za hloupou ženskou, byť její chování nakonec prokáže opak, když je to ona, kdo je z nich dvou silnější a dokáže pátrat v sobě po tom, co je správné. Oceňuji na filmu, že se snaží některé otázky života nastolit a uvést do popředí, nicméně jejich relativizace není podpořena zajímavě a závažně a spíš by se hodily jako námět na tragikomedii ze Shakespeara.

  • 26.8.2014  16:52

  "Will you visit us in our world? I shall be watching you, always. How? In your world, I have another name. You must learn to know me by it. That was the very reason you were brought to Narnia. That by knowing me here for a little, you may know me better there. Will we meet again? Mm. Yes, dear one. One day."

  • 12.5.2014  19:21
  Pompeje (2014)
  ***

  Scénář byl ale někdy až směšný a nebýt těch peněz je to asi béčkový film :) A přišlo mi to hodně podobné jako Titanic - láska dvou lidí rozvíjející se na pokraji dnů přicházející zkázy. Ale líbila se mi Emily Browning.

  • 22.4.2014  23:45

  Musím říct, že se mi líbily zvraty, které měl tedy na svědomí jenom Loki, ať už ve filmu, v prvním klipu po titulkách nebo druhém klipu po titulkách :) Thor byl prostě namakanej a nic víc, Jane Foster je nudná jako málokterá ženská hrdinka a skvělé digitální efekty potěší, ale nepřekvapí. Dobrá oddychovka, ale horší než na co je člověk zvyklý u komixových filmů.

  • 9.4.2014  19:33

  Atlas mraků je kravina, která provokuje, ale jsou tam hezký obrázky a scenérie - tohle je schovaná kravina, takže to o ní nelze úplně naplno říct - maskuje se to pod cool scény, Sean Penna a sérii vtipných situací - hezký obrázky jsou společným jmenovatelem.

  • 23.3.2014  14:21

  Nelze upřít, že jsou zde vtipné momenty, nové scény, ale označení "tangled 2" mi nepřijde tendenční - prostě to tak je a tvůrci si chtěli natočit další animáč. Třeba příště vymyslí něco nového.

  • 6.12.2013  12:19

  Výlet do minulosti je zajímavým pokusem popsat lidskou touhu žít jindy a jinde, protože tam by byl život jistě lepší. Myšlenka dobře zpracovaná - dokonce i s lehkým přesahem do řešení, kdy pojem přítomnosti je naléhavý v každé době a lidé jsou vlastně pořád stejní. Podbarvení populárními výstupy slavných umělců pohladí ego, což je u filmu vždycky plus. Nicméně to bylo vše. 90 minut na toto téma je asi o 45 minut delší než jsem ochoten tak jednoduché myšlence věnovat. Když k tomu přičtu že kontrast očekávání a zklamání u role slečny McAdams - frustrace narůstala. Celkově je problémem filmu rychlost, se kterou Owen Wilson žmoulá svá slova (vlastně za celou dobu filmu hraje roli jen jakéhosi nic neříkajícího leitmotivu, o kterém ten film vůbec není - za mě bohudíky, nemám ho rád, ale...)

  • 28.11.2013  23:47

  Lepší tři hvězdy za skvělé výkony herců - nicméně anglická verze z roku 2001 je pro mě mnohem poutavější...

  • 14.8.2013  00:15

  Poněkud levný film - přišlo mi, jako by 105 minut představovali myšlenku, že čas jsou peníze, což bylo mimochodem skvěle zavedeno... chybělo mi ale jádro a závěr filmu...

  • 26.1.2013  14:04
  Atlas mraků (2012)
  ***

  Trochu pravdivého poznání zde asi je, ale: Upozorněním, že se se bude jednat o sérii příběhů v různých časech a na různých místech (galaxie?), a že máme trpělivě čekat až to bude dávat smysl, nestačí k tomu, aby vám po 2 hodinách nedošla trpělivost a dalších 50 minut jste sledovali jak tragické příběhy končí jeden po druhém tragicky. Smysl, který měl nejspíš ze všech příběhů vyplynout v jeden krásný "true true" story...se nekonal. Oceňuji zejména nádherné obrazy, které natočili, dokonalé maskéry a výkony herců, které dokázali nejen, že šaty dělají člověka, ale že i líčení a herecké schopnosti dokáží velké divy. Halle Berry byla šílená...

  • 19.12.2012  00:46

  Jsou to lepší 3, ale vcelku tam toho nebylo tolik. Mnoho času a ne zase tolik zábavy. Navíc Dickens mě moc nebere. Pickwickovci jsou trapní :)

  • 28.8.2012  18:05

  Je to určitě snímek uvažující o Izraelsko-muslimském konfliktu z druhé strany. Občas mi ale děj přišel nepochopitelný - rozhodně nejde o hollywoodský trhák, ale spíše o podnětný snímek, který teprve dožije ve vaší hlavě během týdne. Občas působil tragikomicky, aniž by to měl, podle mě v úmyslu. Také mi přišel nereálný fakt, že neměli touhu po životě, který vedli předtím... vedli boj, to ano, ale nikdy bych neuvěřil v tak radikální obrat. Nikdo nemůže být takový patriot - možná to tak cítím proto, že jsem Čech.

  • 12.8.2012  00:35

  Připadalo mi to jako dobrý nápad, který byl dobře využitý. Tom Hardy byl jako vždy skvělý a ten druhý cucák byl koneckonců taky ok. Samozřejmě, že jsem nepochopil kamarádku Trishu, která měpa být pravděpodobně vtipným a odlehčujícím prvkem, ale zatím byla pouze trapným a nudu budícím prvkem...

  • 13.7.2012  22:46
  Notre-Dame de Paris (TV film) (1999)
  ***

  Souhlas s uživatelkou Theresia, až na to, že Phoebus a Frollo jsou postavy, které svůj zápas mezi dobrem a zlem okamžitě prohrají a zase tak zajímaví mi nepřijdou, až na úžasný zpěv obou. Zpěv je v celém muzikálu skvělý, ale i když muzikál, není to jenom o písních...

  • 13.7.2012  20:30
  Rozum a cit (1995)
  ***

  Jane Austenová měla v hlavě rozhodně velmi mnoho myšlenek na vdavky a jak docílit toho, aby si jí někdo všiml. Byla to vlastně profesionální honba za ženichy s puncem upejpavosti, se kterou si vždy sednou, když přijede nějaký muž do domu a předstírají, že vyšívají, čtou a hrají na piáno. Rozum a cit je mnohem horší, než pýcha a předsudek, možná proto, že je to v mém pořadí až druhý (ale naprosto stejný) příběh. Také jsem zde velmi litoval většinu mužů, kteří se chovali mile, neboť žena, která seděla naproti němu, většinou měla zrovna "nahozeno". V případě, že v ní vyvolal "mylné naděje", k čemuž mohlo dojít i tak, že se na ni podíval, musel se z oprátky nesmyslů nějak vyvléci, bohužel potom sebou příslušná dívka práskla na postel a bulila tak dva až tři roky, než ji začal hon znovu zajímat. O tom je asi Rozum a cit. Ale je to film, který utíká a nejde o slátaninu. Díky dobrým dialogům se člověk bez obav dočká konce...

  • 12.4.2012  16:47
  Kajínek (2010)
  ***

  Je to 3,5 *. Začátek se mi vůbec nelíbil, bylo to až nepříjemné ten "trailerový" střih byl děsný. Jinak se to postupně rozvíjelo a organizovaný zločin je vždy velice tajemné a přitažlivé téma. Co se týče skutečnosti, jak to je doopravdy...myslím, že se velký důraz klade na to, že Kajínek střílel ještě s někým jiným, procesní chyby ! To je doopravdy důležité, stejně jako to, že každý má právo na spravedlivý proces - já si myslím, že i ve filmu, který ho má naprosto rehabilitovat je to nebezpečný sociopat! Samozřejmě skvělý výkon Vladimíra Dlouhého zahaluje výkony podřadnějších herců...

  • 19.11.2011  22:15
  Alois Nebel (2011)
  ***

  Mě štvala postava Aloise. Nedalo se o něm říci nic. Ani dobré vlastnosti, ani zlé. kam vítr tam plášť. To není člověk - bez charakteru ! Navíc poněkud nesrozumitelný příběh a všechno tak v mlze. Mlhu můžu mít, když si přivstanu a nemusím na to chodit do kina. Nicméně tam bylo cosi trochu vánočního a to je vždycky takové pokojné. Zpracování vyšvihává film na 3 *, ale nepotřeboval bych to ve všech filmech od teď :)

  • 19.11.2011  22:00

  "Rozporuplné pocity. Kate a Leo hrají milionově, snímek místy nabízí drsně nepříjemnou sondu do manželského vztahu a jeho krize, ale - to je tak asi všechno. Popravdě řečeno - dokoukat tento film bylo pro mě dost značné utrpení." (tolik od uživatele Natabar - naprosto s ním souhlasím.

  • 17.10.2011  15:06
  23 (2007)
  ***

  Matně mi to připomnělo ty Harry-potterovské "případy", kdy se něco velmi usilovně řeší, pořád se objevují nové stopy, všecko je zahaleno tajemnem a nakonc všecko zapadne dohromady - nejlépe tak, že jediný, kdo na tohle mohl přijít, byl ten, kdo na to přišel - Tajemná komnata :) Ale v knížce sem se popravdě bavil víc - není to špatná konspirace okolo čísla 23, ale někdy směšná... A Jim Carrey mi do tohoto tipu filmů nesedí - mám ho radši ve Fun with Dick and Jane nebo Yes man!

  • 5.9.2011  12:41
  Hannibal (2001)
  ***

  Opravdu nevím, jak toto dílo ohodnotit. Stejně jako s z Haniballa mám z toho nejednoznačný dojem. Na jednu stranu velmi citlivý smysl pro krásu v podobě literárních a operních klasiků a na druhou stranu patologická záliba v kanibalismu. Tento rozpor pro mi trochu kazí ucelený dojem.

  • 26.8.2011  23:13

  No, hodně ujetá komedie :) ...Přišlo mi, že nemá moc soudržný děj, občas sem se musel doopravdy zamyslet, a ve které fázi, že ted vlastně jsou ? ...

  • 8.8.2011  14:27

  Potřetí to samé. Tady už nestačí dobré efekty - je potřeba vymyslet zápletku... tento díl, považuji především za komerční film...