Gauneři (1992)

Jeden sklad, precizní dialogy a dostatek krve stačí k tomu, abych tento film přiřadil k těm nejzábavnějším co jsem kdy viděl. ;)

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Nečekal jsem, že se mi objeví v TOP 10 animovaný film, ale už je to tak !!! Netradiční pohádka s netradiční zápletkou s typickým Burtonovským designem a krásnou mrtvou nevěstou, kterou bych si klidně vzal :P

Fontána (2006)

Stačí se do toho filmu vžít, pak to jde samo ...

Život je krásný (1997)

Film je rozdělen na dvě poloviny, první je okouzlující romantická komedie, u které jsem se nepřestal usmívat. Ta druhá mě dostala svým humorem i na takovém místě jako je koncentrační tábor. Když ty půlky spojím, je z toho jeden výborný celek.

Silnice (1954)

Opět výborný snímek, který na člověku zanechá hluboký dojem. Myslím, že herecké obsazení nemohlo být nikdy jinak. "Zampano, Zampano!" v podání Giullietty Masiny bylo rozkošné :)

Darmošlapové (1953)

Bál jsem se, že se budu nudit, ale překvapilo mě, jak jsem byl na omylu. Sice je to první "světový" film, který Fellini natočil a který jsem od něj viděl, ale už teď musím uznat režisérovy kvality, protože natočit film o lidech, jenž vlastně nemají žádnou náplň života - klobouk dolů :))

Ti druzí (2001)

Velmi napínavý (thriller ?) a strašidelný (horor ?) snímek, který má ve svém žánru vskutku překvapivé a originální vyústění. Netřeba monster, krve či efektů, stačí jen precizní práce s kamerou a výborný scénář.

Temný rytíř (2008)

Jasný důkaz, že i podle komiksu, či tuctového námětu lze udělat originální film, který se může řadit po bok těch nejlepších snímků všech dob. Výkon Heatha Ledgera je kapitola sama o sobě, které bych přidal dalších pět hvězd navíc, protože jen jeho přítomnost před kamerou mi stačila k tomu, abych nevěřícně kroutil hlavou a s otevřenými ústy nehybně zíral. BRAVO !

Tron (1982)

Béčkový příběh a pletky programů mi zakazují vysoké hodnocení. Ale to zpracování na tu dobu je více než úchvatné ! PS: Souhlasím zde s ostatními, Matrix nebyl první :))