Ucho (1970)

Bravurní komorní drama se skvělými dialogy, podanými neméně skvělými herci. Scénář je vskutku famózní. Film chce v divákovi probudit především zděšení a úzkost a to se mu podařilo, hlavně u pekelného zvonění. Bravo !

Kill Bill 2 (2004)

Ještě stylovější než stylová jednička a to se přiznám, že jsem tyto filmy vůbec nemusel ! Inu asi jsem "dospěl" :))) Z toho filmu prostě sálá režisérova radost z tvorby, a jak jinak se může dostat tomuhle řemeslu lepší pocty, než smixováním všelijakých prvků z filmové historie do parádního koktejlu. Bravo !

Prokletý ostrov (2010)

Film mě velmi bavil a poprvé se mi stalo, že jsem fandil Leonardovi :) Deštivé počasí, prolínání s koncentračním táborem a "romantické" přízraky na mě velmi dobře působily. Bohužel přítelkyně film prokoukla hned od začátku a ikdyž jsem pak začal podezřívat pány doktory, nakonec to dopadlo přesně tak, jak má polovička předpověděla. Co mi to jen připomíná ?

Silent Hill (2006)

První polovina vizuálně úchvatná, druhá polovina povrchně naivní a béčková. Průměr z pěti a jedné ? 3 hvězdy :)

Nebe nad Berlínem (1987)

Čekal jsem fim s dějem, podobným hollywoodskému remaku, který se mi velmi líbil a zaujal mne. Omyl, toto není o příběhu, ale o pocitech a kontrastu mezi bytím a nebytím . PS: je to podané asi nejlíp jak to jen jde.

Hoří, má panenko (1967)

Plesová tragikomedie, která ukazuje typické čecháčkovství :)

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Film na mě působí dosti komorně a ani koncentrační tábor nevypadá moc věrohodně. Asi to potřebovalo víc pohltit, ta atmosféra mi tam schází. Nicméně příběh je originální a velmi se mi líbil.