K smrti odsouzený uprchl (1956)

Moje první setkání s Bressonem. Strohý komorní film podle skutečné události bez všelijakých příkras. Chladně realistické a přitom velmi zájimavé. Celý film se těšíte na onen útěk a během něj se Vám zastavuje srdce, jako byste utíkali právě vy. Pro mě největší možné hodnocení.

Věc (1982)

Uzavřená skupina lidí, kde si nikdo nevěří a netuší, kdo je vraždící vetřelec - parádní námět. Bohužel jsem měl kvůli vysokým hodnocením přehnaná očekávání a nakonec mě nezastihla ani ona mnohými vyzvihovaná atmosféra. Možná to je tím, že jsem se na film díval ve 4 ráno a smysly jsem měl otupené. Každopádně to chce druhou projekci a snad se přikloním k lepšímu, zápletka je totiž parádní (ale podle mě naplno nevyužitá).

Avatar (2009)

Po prvním shlédnutí mě dostal dav a rozplýval jsem se nad plným hodnocením neuvěřitelného světa, ale na úkor, pro mne nejdůležitější složky filmu - příběhu alá Pocahontas.

Dobrý ročník (2006)

Milá komediální romanticka, která ale (jak už zde pár lidí psalo) moc nevybočuje co se týče příběhu. Velmi mě ale oslovilo prolínání vzpomínek, konec již bylo jedno velké klišé. I tak příjemný film.

Píseň lásky samotářky (2004)

Komorní drama s Johnem Travolto, který se mi velmi herecky líbil a sexy Scarlett Johansson. Nesmíme opomenout ani Gabriela Machta, který se svým výrazným hlasem taky zahrál svoje. Inu za málo peněz kvalitní snímek.

Vesmírní kovbojové (2000)

Dokud se staříci nedostali k Ikoně, dával jsem tomuto filmu vysoké hodnocení, ale poté se z toho stalo klišovité drama. Přesto mě film fakt bavil až do konce, už jen tím, že se sešly takové hvězdy z dob minulých. Na jednu stranu to mohla být ještě lepší komedie, na druhou stranu se jaksi zapomnělo na emoce. Místo, pro mne trapné, zápletky s namířenými raketami bych dal prostor pocitům a existencionálním myšlenkám staříků, kteří se po čtyřiceti letech dočkali a jeli si na výlet do vesmíru opravit satelit, ale to už by ten film byl o něčem jiném. :))) Za tu zábavu a užívání si hereckých legend dávám hvězdu navíc.

Dokonalá bouře (2000)

Film s parádním soundtrackem a emotivním dějem kolem rybářů. Film jsem si hned zamiloval, jen mi tam jaksi překážela zápletka se záchranou pasážerů z člunu.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Pohled z druhé strany barikády, o to pikantnější pokud jste viděli Vlajky našich otců. Film, který ukazuje, že na obou stranách se najdou ti špatní, ale hlavně i ti dobří lidé, kteří nejsou o nic jinačí a horší než jejich nepřátelé.

Invictus: Neporažený (2009)

Precizně natočený snímek, kterému jsem nevěřil, že je podle skutečnosti. Morgan Freeman parádní výkon, jen ten trenér týmu se jaksi schoval do pozadí :)