Vetřelci a lovci - Zrozen bez porodu (2009) (epizoda)

Na český kousek je to celkem slušné, ale přesto průměrné. Fakt, přilepila jsem se k tomu docela dost. A čété jedna většinou vysílá celkem normální věci, takže mi vůbec nevadí to označení (TV film). Takové lepší tři. Přemýšlela jsem o čtyřech hvězdách, ale to by bylo asi moc.

Napola: Hitlerova elita (2004)

Chvála všem uvědomělým učitelům (hlavně vám, Vlaďko, hlavně vám), kteří nás, mladší ročníky, vzdělávají i jinou formou než výkladem a poznámkami. Díky tomu znám dost filmů, které bych za normálních okolností nejspíše neznala. A tento snímek je jedním z nich. Nemazlili se tam s nimi, to je pravda. Ale jak bylo ve filmu hodněhodněkrát zmíněno, "berou jen ty nejlepší". Je to zase něco jiného, než na co jsem z těch válečných věcí zvyklá, ale líbilo se mi to. Kdo neviděl, nepochopí.

Správný ženský jsou do kulata (2002)

Viděno zhruba dvakrát. Vtipných momentů moc nebylo, jeden z těch "hodně obyčejných" námětů na film, ale část dne se tím v pohodě dá zabít a není to žádná tyranie. Že to není perfektní film, to už je druhá strana mince, ale jsem poněkud tolerantní člověk, tudíž * * *.

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Prostě paráda. Život muzikantů na volné noze je vždycky těžký, ale tohle je přímo mistrovská přehlídka vtipů nejen o hudbě. Plus velice originální nápady, občas se tam sice vyskytl rap nebo něco na ten způsob, ale vůbec mi to nevadilo, protože to dokonale zastínila vtipnost textu :) Pět hvězd. Bezkonkurenční zábava.

Ukradená nevinnost (2007) (TV film)

Dalo se na to koukat, i když hlavní hrdinka mi byla trochu nesympatická. Ale napínavé to fakticky bylo.

Firefly (2002) (seriál)

Takový sci-fi western mezi hvězdami, pro mně velice příjemná kombinace. A navíc to má krásnou hudbu (ano, ta mě uchvátila snad ještě víc než seriál :-D... i takový býva život). Kápo Mal je správný sympaťák -tak tomu ale zřejmě je i u jiných seriálových kapitánů-, nechybí nějaké ty pletky a zápletky a bum, ani nevíte jak, je tu konec dílu. Fakt pěkné dílo.

Symptom Pandorum (2009)

Fajn oddechovka (pro mně). Nevím proč, ale vůbec jsem tam necítila žádné napětí. Ale jsem ráda, že jsem to viděla. Silné i slabší chvilky filmu ve mně utvořily jeden dojem, který stačí na tři hvězdy.

Líbáš jako Bůh (2009)

Nezdálo se mi to být ani skvělým kusem, ani "rychlokvaškou", několik scén (převážně s Evou Holubovou) se mi vrylo do paměti, ale pořád jsem přes všechnu tu komediálnost (někdy dobrou, někdy horší) cítila, že to není ono. Hlášky typu "Na to ti s**e Bílej Tesák" pobaví, ale pouze napoprvé, podruhé už bych se tolik nezasmála. Celkový pocit z filmu - milé a občas vtipné, ale poněkud zmatené.