Máte doma uklizeno? (2003) (pořad) odpad!

Pffff. Zdá se mi to ? Bohužel, realita. Mít úklid v popisu práce žádná sranda není, to vím, ale cpát to do televize ? Hm.

Armageddon (1998)

V mých mladších letech jsem to "děsně žrala". Už jenom kvůli těm hercům. A taky proto, že to je věčný téma - záchrana lidstva a podobně. Čtyři, bez diskuze.

Čokoláda (2000)

Inu, ač nemám ráda moc romantiky, musím říct, že se mi to líbilo. Názorná ukázka toho, jakou podobu na sebe může vzít malé město, když je vzhůru nohama díky kouskům čokolády (která určitě musela skvěle chutnat). Velice uzavřená a na tradicích lpějící společnost si s tím poradila po svém, že. Kdo to ještě neviděl, myslím, že by měl.

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Ach jo, ach jo. Kam zmizely všechny ty shrekovské vtipy (kterým jsem se i po několika opakováních s chutí zasmála) a jeho lehkost, s kterou se všemi zametl po svém ? Ach jo. A ještě ten překlad. No já jsem tedy skutečně zírala jako spadlá z ibišku. One star, no more. (Ach jo.)

Eragon (2006)

Ač jsem těžký fanda fantasy, knížce jsem se záhadně vyhla, i když by možná stála za přečtení. Když přišel Eragon do kin, ráda jsem ho shlédla, ale přišlo mi to tak nějak roztahané, moc mě to nebavilo a znovu bych se na to podívala až po několika dlouhých letech. Závěr filmu byl trochu lepší, mělo to tu správnou soubojovou akčnost. Výkon Jeremyho Ironse byl sice dobrý, ale ani to tenhle (pro mě) průměrný film nezachránilo.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Tahle parta doktorů, kteří si umí udělat operační sál uprostřed minového pole pod nášupem bomb a ještě u toho mají vtipné připomínky, nikdy neomrzí. V televizi sice seriál běží už po bůhvíkolikáté, ale vůbec to nevadí, (nejen) Adamova žebra a kůň pro plukovníka Pottera baví diváky (a mě) stále.

Gympl (2007)

Díky tomuto filmu hučí "transformátory" a šílí kantoři. Za těch pár vtipných momentů (které by byly vtipné nejspíš jenom napoprvé) vyšší hodnocení nechci dát. Grafitti možná je uměním (viz Honza Kaláb), ale o tom by se dalo hodně dlouho a hodně zapáleně diskutovat, ve filmu mě to každopádně nebralo. Mádl - budiž. Muzika - ... ach jo. Za jednu jedinou.

V Bruggách (2008)

"Ale ona na mně vzala flašku!" Nemůžu na to zapomenout, film, který je správně šílený. A do Brugg bych se chtěla někdy kouknout. Proč ? Může za to tenhle film.