Prime (2005)

Uma Thurman je ten typ holky, která se nehodí ke každému herci. Šel by k ní nějaký uvědomělý, zkušený a hlavně starší muž. Je tedy pro mě, jako pro diváka, těžké přijmout vizi režiséra Bena Youngera, která je zcela v rozporu s tou mojí. Ale naštěstí mě přesvědčil, že se mýlím! :) ..

Kamkoliv půjdeš (2009)

Kvalitní start, velmi zlý finiš. Příběh to byl pěkný. Ten kluk musel být skutečně velmi zamilovaný, protože ta holka absolutně odmítala jakékoliv evropské zvyklosti. Což mi na jednu stranu přišlo nefér. Chtěla po něm, aby on bezv ýhrad přijal její kulturu, ale ona sama vůči té jeho otevřená nebyla. To je moje poznámka k příběhu, který celé moje hodnocení a vnímání filmu ovlivnil. David Kross byl výborný! Věřila jsem mu všechno. Jak film pomalu ubíhal, můj zájem opadal. Nemám ráda konce filmů, které prostě skončí bez nějakého proběhnutí cílovou rovinkou.. Vždycky mám pocit, že tam ještě něco chybí... Mám z toho smíšené pocity..

Jasmíniny slzy (2013)

Bravo pro Cate Blanchett. Vždy sklízela můj obdiv a teď si ho zaslouží dvojnásob. Byla famózní a udělala pro mě Woodyho koukatelným. Příběh je sice prazvláštně ukončený - neukončený, ale atmosféra byla velmi příjemná. Ráda se na Jasmíniny slzy podívám znovu.

Harry Potter a jeho 50 nej (2011) (TV film)

Ačkoliv zálěžitost "Harry Potter" je moje silná srdcová záležitost, tak musím konstatovat, že tohle nestálo za nic. Uměla bych si představit, kdyby herci měli větší prostor pro své názory a nebyli tam jen jaksi do počtu. Bylo mi líto, že se smějí vyjadřovat jen k vybraným záběrům, protože to je značně limituje a zkresluje jejich názor. No ale co naplat. Stejně jsem s nadšením hltala vyprávění Ralpha Fiennese coby Lorda Voldemorta!! :)

Nádherné bytosti (2013)

Když už ani ti herci nejsou hezcí, tak co mi takovýto film chce jiného nabídnout? Tady nelze napsat hodnocení, protože to byl tak plytký film, že je škoda slov. Jsou to vyšponované zajímavé 3 minuty filmu do dvou hodin.

Vrtěti ženou (2011)

Wow... ehm :D.. Film o tom, jak gynekolog (či jakou lékařskou specializaci vlastně měl) vynalezl vibrátor? :D No potěš koště, to je zase jednou scénář. Kdyby to aspoň zkoušel na nějaké svojí dívčině, ale představa, že ty ženský chodí do oné ordinace kvůli tomuhle, je poněkud děsivá. Asi se z toho nějak vytratil humor postupem času, protože mě to nebavilo...

Kámoši až na dno lahve (2013)

Nemám ráda ten pocit, když nastane konec filmu a podle mě jsme tak v polovině příběhu. Cítím se ošizená. Taky se mi nelíbí scénáře typu "vystřihnu kousek něčího nudného života a udělám z toho příběh lásky".. Příběh o lásce pro mě musí mít jasnou náplň a vyvrcholení. Jinak je to plkání o ničem.

Je to i můj život (2009)

Je to citový vyděrač. Nedívejte se na to, pokud nejste připravení brečet. Pokud se tomu totiž nepodvolíte, nikdy neuvidíte tu beznadějnou krásu tohoto filmu.

Melancholie (2011)

Nemám ráda, když můj zážitek začne narušovat třesoucí se a o 360° točící se kamera, která nemá šanci v té rychlosti ostřit, takže výsledkem je jen barevná šmouha připomínající lidské postavy. Skutečné rodinné svatbě bych to odpustila, ale na to, jak dramatický a psychologický se ten film tváří, je tohle velký průšvih. A to je jen kapka v moři té bezbřehé nudy. Občas ji naruší nesmyslný přenos zvuku člověka, který jí například marmeládu. To si vážně musím vychutnat každé jeho mlasknutí, abych mohla řádně ocenit tento film? Ne, děkuji. Jedinou světlou vyjíkou je tady Alexander, který moc příležitosti nedostal. Jinak je to jen pozlacené nic.

Pokoj naproti (2009)

Jejda mane.. milostný trojúhelník, plán, vražda, emoce, intriky, odveta, zmatek, procitnutí. Komplikace se záhy dostaví.. ne nadarmo se říká, že emoce nikdy nic nevyřeší. Jednou větou jde o velmi originální snímek!! :))