Fleinka

Fleinka

Tereza Faustová

okres Louny
člověk,co řadí cestování nad kariéru...

<< předchozí 1 2
    • 22.5.2019  12:23
    Chambers (TV seriál) (2019)

Zajímavý námět, ale o něco horší klubko divností z kterého se to na konci seriálu nevymotalo. Takže slabé tři hvězdy s přimhouřenýma očima.

• 31.3.2019  14:42
    Stockholm (2018)

V rámci FebioFestu jsem viděla tenhle skvělý snímek, který má spád, humor a hlavně je natočen podle skutečné události. Stockholmský syndrom, kdy oběť začne soucítit s pachatelem. Jestli lupič byl takový sympaťák, tak se není čemu divit a psychologové vymysleli tenhle pojem aby nemuseli rukojmí k soudu za spolupráci na loupeži. :D Dlouho jsem nebyla v kině, kde by se lidé tolik smáli a do toho k závěrečným titulkám zatleskali :)

• 30.3.2019  12:13

Během festivalu Jeden svět jsem byla na dánském snímku Šťastná země. Film zobrazoval Greenland neboli Grónsko a jejich místní obyvatele, jak si žijí na největším ostrově světa. Uvědomila jsem si, že o těch 56 000 lidech, co tam žijí vím hodně málo. Byla jsem zaskočena jak obyvatelé Grónska, stále pod "vládou" Dánského království jsou vnímáni dánskou společností, jako primitivové bez moderních technologií, žijící v iglů s jedinou obživou lovení ryb. Země, která ač má Severní Ameriku blíž tak veškeré zásoby musí dovážet od svých dalekých "vládců" z Dánska. Grónský rapper Tarrak o tom natočil klip. (https://www.youtube.com/watch?v=sd-JcV0_NAA) V úvodu klipu je socha norského misionáře Hanse Egede, který v roce 1721 na ostrov doplul. V roce 2008 v referendu se 75,5 % grónských voličů vyslovilo pro větší autonomii Grónska, které má postupně přebírat od Dánska kontrolu nad soudnictvím, policií, vězeňstvím a přírodními zdroji.

• 11.3.2019  00:14

Mám podezření, že Tomio Okamura je dalším projektem Filipa Remundy a Víta Klusáka, kteří si rádi pohrávají s mystifikací ať už ve Světě podle Daliborka, Českém snu či bangladéšské reportáži o pádu OP Prostějov. Zajímavá paralela, která ve snímku není zobrazena (takže to není spoiler). Japonský politik Richard von Coudenhove-Kalergi, který přišel do Evropy a v roce 1919 se stal československým občanem snažící se o sjednocení Evropy a napsal k tomu publikaci Pan-Europa (1923). Na straně druhé, rok 2019 česko-japonský politik Tomio Okamura žádá Czexit.

• 19.12.2018  15:03
    13 Reasons Why - Season 1 (série) (2017)

Seriál s hodně našlápnutým příběhem se změní v utahané křivdy. 13 důvodů nejspíš proto, že je to magické číslo, jinak bych to doopravdy viděla na pět (vlastně, co to povídám, žádný důvod není). Horší bylo, že mi seriál nedovolil se vcítit do žádné z postav včetně Emmy, která měla být tou černou ovečkou střední až se z ní stala lovkyně "co mi ublížily". Shrnula bych to v jedné větě: "Čeho se na nás dopustili druzí s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili my sami."

• 14.9.2018  11:36
    Upgrade (2018)

Povedení snímek protkaný dráty a skvělou hudbou. Myšlenka nad tím k čemu směřuje naše budoucnost, svět obklopený technologiemi, které nám usnadňují život až do takové míry, že nás mohou mít pod robotickým palcem.

• 12.6.2018  21:12

Tak hezký film to mohl být! Originální myšlenka, snímek bez zbytečných dialogů byl přesycen klišé a zápletkou o hřebíku vyčnívající ze schodu. Snažila jsem se povznést a nerušit se myšlenkovými pochody, který předbíhaly děj, ale nešlo to. Nevyváženost, kdy jaký zvuk dokáže přilákat zrůdu...funící rodící mamču nechají bez povšimnutí, ale statného jinocha s krumpáčem co jen tak stojí nakonec přiláká potvoru zoubka. Spoustu momentů, které mi připomínali jiné snímky např. pan Zoubek mi připomínal potvoru ze Stranger Things, topící se děti v kukuřici Titanic a matka a přidušené novorozeně MASH...asi jsem se ze sledování filmů pomátla :D

• 14.5.2018  22:06

Balzám na duši a zároveň odpočinek od chrlícíh akčních snímků poslední dobou...Avengers, Star Wars, Ready Player One. Někdo by mohl namítat, že je to prázdný film, co se jen tak vleče ve střídajícíh ročních období. Já jsem tenhle fim potřebovala, jako sůl...vypnout, nechat se unášet a zároveň přemýšlet, zdali shon dnešní doby je to pravé ořechové. Mladí lidé, co se navracejí k přírodě a do poklidného plynutí času s jedinou starostí, zavčas zasadit cibuli.

• 20.2.2018  22:13

Končím s prací i se studiem a začnu se živit, jako spisovatelka BDSM románů. Neviděla jsem sice první dva díly, celé mi to přišlo jak německá kriminálka: bez děje a komisaře Rexe. Narvané kino k prasknutí, spoustu trpících kluků, co se vyrazili podívat na toho pana úžasného a zjistit po čem jejich partnerky touží... myslím, že většina si všímali více pout, análních kolíků než toho luxusu, kterým pan Šedý oplíval. Každopádně jiskra naděje, že je partnerky neopustí byla zažehnuta, jelikož pan Šedý neumí vařit...ufff. Čekala jsem krapet jiný konec, takový kdy se Anestejža probudí z bezvědomi na dlaždičkách McDonaldu, když uklouzla po omastku z fritézi, při smažení hranolků a všechno se jí to jen zdálo....to možná bude v dalším díle....necháme se překvapit.

• 3.7.2017  09:07

O reálnosti hlavního "hrdiny“ Dalibora stále silně pochybuji. Dle mého se tentokrát jedná o fiktivní osobu namísto fiktivního supermarketu, jako jsme viděli v "Českém snu", od stejného režiséra Víta Klusáka. Tentokrát vytvořil příběh „neonacisty“, který si žije s maminkou v malém bytečku v Prostějově. Dalibor, ztrácející se v současné chaotické době, názory čerpající z Parlamentních listů, alternativních médií popírající Holokaust a z okolí své rodiny a přátel. Komedie u které nevíte jestli máte plakat smíchy či lítostí. Při premiéře snímku se vedla diskuze diváků s tvůrci. Dojalo mě, kolik lidí (předpokládám, že nesmýšlejí, jako Daliborek) s ním soucítili. Mohutný, xenofobní Dalibor se silnými řečmi o cigánech a židech, vyhlazovacích táborech a přesto tak citlivý. Snímek, který poukazuje názor jednoho člověka, který neopustil hranice Prostějova, cizince viděl na obálce Blesku, s luznou prací, která ho sotva uživí nutícího spát na gauči v jejich maličkém bytě. Jaký může být názor na dění ve světě a u nás doma? V případě, že se mýlím a osoba nevznikla v hlavách tvůrců snímku, jedná se o nejsmutnější životopisný dokument, který jsem za poslední půl rok viděla.

• 18.5.2015  10:19
    Ta Kavárna (studentský film) (2013)

Odkaz na dokument: https://www.youtube.com/watch?v=YDCyzgLlYGQ :-)

• 11.10.2014  15:05

"Pohádkový" svět, který je fantazií dívenky ocitající se v reálné noční můře dospělého života. Děj odehrávající se ve Španělsku, pět let po občanské válce - 1944. Fascinující podívaná s nádherným ztvárněním postav, které naplňují vaše děsivé sny s nádherně mysteriózním Faunem - bohem všeho živého a Mrtvolníkem - pojídačem dětí. Člověk se střídavě ocitá v dětské fantazii, která je přerušovaná dospělou surovostí. Jak to vše může skončit?

• 30.9.2014  11:01
    Outloni z jávské džungle (TV film) (2012)

Dokument, který se zaměřuje na jeden druh tak bohaté země na endemické druhy, kteří jsou ohroženy nelegálním obchodováním a odlesňováním. Je zajímavé jak tato roztomilá poloopice je tak málo probádaná. Každopádně za svoji roztomilost platí vysokou daň, svým životem. Pokud vás tento dokument oslovil,tak se podívejte na stránky českého projektu, který se zabývá ochranou této jedovaté poloopičky, více zde: www.kukang.org

• 4.6.2014  21:54
    Největší zlo (TV seriál) (2006)

Seřazovat trestnou činnost vražd do škatulek 22 stupňů? Naprostá "volovina". Děsivé případy, při kterých zůstal rozum stát jsou završeny tím, že si je přiřadí dle zloby? Mám pocit,že kdyby tento dokumentární seriál nevznikl, asi by se nic nestalo. Subjektivní pohled na závažnost činu, která v mém případě byla vždy 22 stupeň.

• 19.11.2013  01:04

Pohádka, která se bohužel ocitla ve stínu doby počítačových animací a tak trošku zneviditelnění před ostatními příběhy. Jaká škoda! Velice hezký příběh o chlapci a železném gigantovi, který ač budí hrůzu je milým společníkem. Trošku mi příběh připomínal japonské pohádky od mistra Mijazakiho. Svým dějem, animací, hravostí, naivitou a délkou si zaslouží pět hvězd. :)

• 7.11.2013  11:16
    Gravitace (2013)

Velice zajímavý 3D snímek, který se mi velice těžko hodnotil. Jelikož trojrozměrnost udělala z tohoto ač dějově prázdného filmu něco výjimečného. Pomocí něho jste se ocitli 60 000 km nad zemí a vznášeli jste se ve vzduchoprázdnu. Ale děj, který se potýká o snaze jediné přeživší se navrátit zpět na zem mi přišlo trošku málo. Co se musí nechat, že se tvůrci nesnažili za každou cenu natáhnout film do absurdních dvou hodin. Děj tedy odcípal bez hluchých míst. Otázkou je, zda bych měla tento pocit i bez "růžových" brýlí?

• 5.11.2013  12:08
    Božské dorty od Markéty (TV pořad) (2013)

Nerozumím dnešnímu trendu vytvářet z jídla věci. Udělat dort ve tvaru tramvaje, knížky, kufru? Hotový výtvor vám nezpůsobí sliny u pusy, když vidíte kolik cukru a barev na tohle "dílo" bylo použito. Místo modelíny je použit marcipán a fondán, chuťový zážitek nulový. Zároveň,když to vede paní Markéta, která na mě působí zkostnatěle.

• 8.10.2013  13:49
    Doktorka Quinnová (TV seriál) (1993)

Příběhy, které jsem jako malá měla ráda stejně jako Krakonošovi pohádky. Doktorka Quinová, která si společně se Sullym hráli na Krakonoše a vždy zlo potrestali. Zároveň etičnost, lidskosti byla vynikající předvýchova mého JÁ. :-))) Vím,že postupem času se jednalo o brak, který bych v dnešní době nejspíš nevydržela sledovat, ale nemohu dát jinak než 4 hvězdy,když jsem viděla téměř všechny díly.

• 8.10.2013  11:47

Na samém začátku to vypadá, že se jedná o zajímavý snímek s hezkou kamerou. Jen kdyby jsme už od úvodních titulků netušili,že Ted (Hopkins) se snaží zabít svou ženu bylo by to o jednu hvězdičku více. Bohužel se stane, že vše je předvídatelné. Do toho ještě vycpané další romanťárnou, která do děje nezasahuje a připadala mi naprosto zbytečná. Splnila jediný účel a to, že děj na hodinku a něco natáhne o dalších čtyřicet minut. Ale co se musí nechat, že vrazit pěknou roštěnku R. Pike, byl dobrým tahem aby si mužské oči odpočinuly od vrásčitého Hopkinse a mladíka Goslinga, který mi prostě neseděl.

• 30.9.2013  12:52
    Pan Bobr (2011)

Walter, trpící depresí s touhou spáchat sebevraždu potká pana Bobra. Pro vyrovnání se s tímto stavem, mu stačí strčit ruku do zadku bobrovi a vytvoří si maňáskovou bariéru. Netuším, proč se celý film tvářil tak vážně, když mi to místy připadala jako vyvedená komedie. Možná protože vtipkovat o depresích není etické, ale já jsem se místy bavila. Výraz maňáska v určitých okamžicích byl opravdu zábavným momentem.

• 28.9.2013  17:49
    Příběhy včelích medvídků (TV seriál) (1984)

Má nejoblíbenější večerníčková pohádka. S nostalgií na včelí medvídky koukám i dnes. Úžasná loutková práce, s dobrodružstvím a písničkami. Kéž by se i dnes natáčeli takové vydařené pohádky. :-)

• 28.9.2013  17:42

Ač nejsem fanynkou německých filmů, z důvodu divných herců a ještě divnější kameře, tohle se sousedům opravdu vydařilo. Jak jen naložit se zbývajícím časem pro záchranu svého přítele, který dluží překupníkům peníze. Čas vás tlačí a vy máte tolik možností, ale která je ta správná?

• 28.9.2013  13:40

Natočené ožehavé téma, v době kdy ML King bojoval za občanskou svobodu černochů. Ale mě to napětí té doby chybělo. Nejspíš snímek neočekával,že jednou přijde doba, která se na smíšené partnerství bude koukat naprosto přirozeně. Proto vcelku obyčejný film, který měl ke konci spoustu silných momentů a závěrečném rčení: Lásce na barvě kůže nezáleží, završil celkovou scenérii pro mě vcelku naivních lidí. Aneb Romeo a Julie trošku jinak.

• 17.9.2013  19:10

Další snímek snažící se ukotvit diváka na téměř tři hodiny u obrazovky. S příběhem, který kdyby byl o polovinu kratší,tak by se snad nic nestalo. O klučinovi, který chce pomstít smrt otce...milionkrát omílané téma, do toho trochu sexu, krve a máte opět další film, který nenadchne,ale ani neurazí. Avšak obsazení se mi líbilo, Leonardo a DayLewis byli tahouny filmu a povznesli film na tři hvězdy.

• 14.9.2013  23:09

Veliké zklamání. Pod hezkým pozlátkem barvitého světa se schovává kýč s divnými "kladnými hrdiny", až na Kloboučníka, Srdcovou královnu a Alenku mi postavy vůbec neseděly a byl mi jejich osud ukradený. Nejhorší byla asi Bílá královna, která mi přišla značně nesympatická, možná to bylo tím, že mi celou dobu přišla,že je pod opiáty. Každou chvilku jsem čekala, že se zní stane černá královna a všem utne hlavy včetně Alence. Nezachránily to ani hezké masky postav, parádní šaty Alenky a dokonce ani samotný Johny Depp.

• 14.9.2013  19:28

Co se může stát hotelovému sluhovi hned první den v práci, k tomu všemu na Silvestra? Je svědkem čarodějnického roje, kouká do hlavně pistole žárlivého manžela. Zároveň se stane opatrovníkem dvou divokých dětí mající za tatínka bosse a k tomu všemu se zaplete do sázky o malíček hosta. Ač velice nápadité a se značně odlišnou šťávou jednotlivých epizod mě snímek nenadchnul. Hodně mi to připomínalo svou absurditou a bizarností film Po zavírací době. Zajímavý nápad bez jakéhokoliv dopadu na hlavního "hrdinu" Teddyho a bohužel ani na diváky. Tři hvězdy dávám za třetí epizodu u které jsem se vážně pousmála a za excelentní kroucení boky Tima Rotha.

• 10.9.2013  19:42

Role Jokera přebila klaďase Batmana na plné čáře, kdo by to býval řekl? Možná to bylo tím, že mi Christian Bale, jako Batman nesedí, ale budiž. Místo toho...obsazení Ledgera, jako Jokera byla trefa do černého. Film, který vede možná k zamyšlení,zda-li se v každém z nás náhodou neskrývá udusaný zloduch. Je pravda,že to mohlo být o nějakou půl hodinku kratší a občasná střihačská práce mi přišla trošku zmatená, ale i přesto je to skvost.

• 4.9.2013  23:24

Děkuji za tento snímek, který zvelebuje českou kinematografii. A vyvažuje odvrácenou stranu filmových počinů od Babovřesek, Kameňáků, ulic a ordinací. S humorem, poentou dovedenou do cíle a s úžasnou hudbou (Už jsme doma). Nelze více dodat.

• 31.8.2013  13:14

Jednoduchý příběh o prodavači a jeho "přátelích". Vezmete šichtu v obchodě za kamaráda, který vás má dopoledne vystřídat, ale nedorazí. Tak obsluhujete zákazníky s různými úchylkami a názory, do toho jste vyrušován kamarádem z vedlejší videopůjčovny. Řešíte svou ex ke které by jste se rádi vrátili, ale je zasnoubená a vy zadaný, dostanete pokutu za prodej cigaret dětem.To vše a mnohem více se děje v jednom obchodě v kterém jste tento den ani neměli být.

• 31.8.2013  13:03

Nechápu jak jsem tento přes půl století starý snímek mohla vidět až teď. Velice zajímavé dílo se zajímavými teoriemi o tom čemu věřit...a to i když jde o lidský život. Jedna místnost a dvanáct mužů, kteří mají v rukou život člověka, kterého nikdy předtím neviděli a mají se rozhodnout o jeho osudu, jak ironické. Schválit či neschválit popravu?

<< předchozí 1 2