Artemis Fowl (2020)

Pamätám si, ako som počas potterovskej éry čítal Artemisa Fowla ako alternatívu k čarodejníkovi. V tej dobe som si aj predstavoval v hlave, ako by sa to asi dalo sfilmovať. Rozhodne to nebolo takto. Hoci taký hejt, aký sa šíri informačnými tokmi až nezdieľam. Veľmi si príbehy z kníh nepamätám, pretože sú písané pre detských čitateľov a keď som niektorú z posledných dostal dorúk ako končiaci násťročný, zdala sa mi plytká a nudná. Detská. Predsa len, dej filmu mi príde pozliepaný kostrbato z viacerých kníh, urobiť z trpaslíka ústredného hrdinu na štýl Jason Momoa Wannabe bolo veľmi smiešne, väčšina postáv rozprávala divným chraplákom, ktorý nemal pozitívnu odozvu a veľa postáv nebolo vôbec dobre rozvinutých. Azda tvorcovia rátali s pokračovaním, ktoré však asi nepríde. A samotní Artemis a Butler? Celé zle. Absolútne sa nepodobali knižným predlohám. Detská kniha. Detský film.

Assassin’s Creed (2016)

Nerozumiem celkom veľkej vlne kritických reakcii. Áno, určite by som niektoré pasáže riešil možno trochu inak, no napriek tomu to pre verných fanúšikov hry nemohlo byť zlé pozeranie. Teda, minimálne pre tých. Verím, že si látka našla aj ďalšie spriaznené duše. Narozdiel od filmu Prince of Persia mal Assassin's Creed všetko, čo ku hre patrí, ba niektoré detaily boli ešte vymodifikované k lepšiemu. Ja osobne som spokojný.

Assassin's Creed: Embers (2011)

Mne to osobne príbeh Ezia trochu pokazilo. Už engine Revelations so staručkým Eziom nemal to čaro a tento film mi Eziovu story dá sa povedať, že pochoval. Budem ho mať stále v pamäti ako Ezia z Brotherhoodu.

Assassin's Creed : Lineage (2009)

Čakal som niečo zaujímavejšie. Lepšie než Embers podľa mňa, no aj tak dosť nudné. Hru to absolútne nepredčí.

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)

Nie horšie ako predchádzajúce 3 filmy, no lepšie takisto nie. Najviac som sklamaný z toho, že sa vymenili snáď určite všetci posty v rámci hereckého obsadenia. Jedinú výnimku tvorí Obelix. Ak v ďalšom filme vymenia aj Gérarda Depardieu, už to skutočne nebude mať zmysel.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Takto no, zásadná chyba bola, že som na to išiel s deťmi prvého stupňa základnej školy, ktoré učí moja mama. Čiže mi prišlo trošku trápne nesmiať sa na všetkých tých pádoch a bumoch a bácoch, na ktorých sa smialo celé detské osadenstvo, a zároveň keď som sa sám smial na tých zopár intelektuálnejších fóroch. Každopádne to pre mňa nebola tragédia a rovnanie rímskych légii do korytnačky, či záverečný pretek stajne ferrari ma vcelku potešili. Taký priemer.

Asterix: Sídliště bohů (2014)

Tento Asterix bol na mňa príliš plochý a jednoduchý, napriek tomu, že bol spravený 3D animáciou. Ale môže to byť subjektívnym pocitom, pretože keď som ho pozeral, bol som veľmi unavený a nevylučujem, že som z neho skrátka len veľa nepochopil.

Ataque de Pánico! (2009)

No, som zvedavý na podobu celovečerného filmu v podaní tohto autora. Po tom, čo s takým malým rozpočtom natočil toto, tak to bude dúfam, že riadna parádička.

A-Team: Poslední mise (2010)

Rating PG-13 ubral tomuto filmu strašne veľa. Zaslúžil by si aspoň minimálnu dávku erotiky a násilia. Takto to okrem vizuálneho efektu nemalo takmer nič. Skvelé plány, čo zakaždým vyjdú, množstvo výbuchov, keď sa dostávame k súbojom, tak sú tak dynamicky natočené, že v nich nevidíme nič, málo napätia, keby tá Jessica ukázala aspoň bradavku, no takto to bola len jedna drahá, pomerne dlhá, aj keď dejovo nahustená nuda.

Atlas mraků (2012)

Mám rád žánrovo podobne ladené filmy. Mám rád tvorbu súrodencov Wachowských. Veľmi som sa na Cloud Atlas tešil, no po jeho zhliadnutí mám rozpačité dojmy. Projekt to bol megalomanský, keď som si po filme uvedomil, kto koho v jednotlivých sekvenciách hral, rozum sa mi občas zastavil, ako som si nevšimol niektorých hercov pod nánosmi masky. Aj tak mám ale po filme zmätok v hlave, ktorý však nemôžem brať v pozitívnom ohľade. Nejak sme sa s filmom nestretli na jednej vlne a navzájom sa nepochopili.