Na sv. Valentýna (2010)

S výnimkou toho, že celý film skončil až neskutočne dobre pre všetkých protagonistov, musím povedať, že som sa dobre zabavil. Zároveň vsunutie niektorých nečakaných pasáží osviežil a trošku odpútal pozornosť od vopred očakávaného záveru. Páčilo sa.

Naui P.S. pateuneo (2012)

Tento kórejský snímok mal skvelý nábeh byť niečím viac než len romantickou komédiou. Tak, ako chcel hlavný hrdina vytvoriť originálny "lovesong" a skončil pri tuctovej odrhovačke, aj samotný film začína vulgárne, perverzne, intímne, vtipne a neošúchane, no skončí trápno predvídateľne, systémom, keď ma ľúbi, ja jeho nie a naopak. Škoda. Zároveň nechápem, prečo sa pri ex-priateľke hlavného hrdinu stretávame s úplnou nahotou a pri jeho "známosti cez telefón" s nahotou žiadnou. Pritom by si to niektoré scény dokonca pýtali, keď už sa s tým teda začalo. Vlastne oveľa viac než pri tých úvodných nahých scénach. Nuž čo, So-yool Shin je asi jediná Kórejka, ktorá má čo svetu ukázať, tak to autori využili. Aj keď nasilu.

Na území žen (2007)

Napriek obsadeniu, žánru a tak podobne sa mi tento film dosť páčil aj tak, musím povedať. Zaujímavý, nie príliš predvídateľný príbeh, akurátna minutáž a tak, rád som si ho pozrel, dobre mi padol.

Na vlásku (2010)

Nie je to taká tá tradičná animovaná vec s vysoko postmoderným nádychom, aké teraz chŕlia všetky spoločnosti. Skôr ide o klasickú disneyovskú rozprávku prevedenú do 3D animácie, ktorá má ale zaujímavý dej, postavy a dá sa na ňu pozerať so záujmom bez toho, že by bola nejaká trápna, či vyslovene nudná. Dokonca aj klasické spievané pasáže, ktoré u Disney-rozprávok moc nemusím mi tuná vôbec neprekážali a aj preto plné bodové ohodnotenie z mojej strany.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Jednotka bola legendárna. Namotal som sa na ňu ako malé dieťa a dodnes si ju rád pustím. Prequel som radšej nepozeral, no pokračovanie s Jim-om a Jeff-om som myslel, že by mohlo stáť za to. Američania na rozdiel od nás vedia robiť "reunion" filmy. Žiaľ, pri Dumb and Dumber to mám podobne rozpačité pocity ako pri pokračovaní Sněženek a machrú. No, dobre, také zlé to až nebolo, dalo sa aj zasmiať, no vo všeobecnosti som dosť sklamaný.

Návrat do budoucnosti (1985)

Priateľka mi vyčíta, že nemám napozerané kultové filmy. Súhlasím s ňou, no čím dlhšie od vzniku filmu, tým nudnejší sa môže zdať. Pri Návrate do budúcnosti to celkom neplatí. Najmä pre to, že ide o komédiu, ktorá, napriek tomu, že sa v súčasnosti môže javiť ako ľahkomyseľná a nedotiahnutá s množstvom chýb a sci-fi abnormalít, v konečnom dôslesku pôsobí svižne a vtipne. Všetky filmy, ktoré z nej neskôr čerpali, teraz dávajú zmysel, že odkiaľ sa tá inšpirácia vzala.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Pri dvojke už tvorcovia príliš popustili uzdu fantázii a prekombinovali ju tak, že by vzniklo také množstvo časových paradoxov a efektov motýlích krídel, že by sa nikto z protagonistov ani nenarodil. Zaujímavé nápady z budúcnosti, ale pritiahnutý scenár za vlasy, zavretý do dverí a obúchaný o betónovú podlahu.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Trojka je mnou podobne nepochopená ako dvojka a ďalšie mínus jej ešte pridáva zasadenie na Divoký Západ. Ďakujem, ale nie, ďakujem. Popri totálnom bizári tu máme ešte praprapredkov, ktorí sa ponášajú na Martyho mamu a jeho samotného, čo by pri 5-generačnom (či koľkoto) krížení bol úplný nonsens, keďže sa na Martyho odvtedy nalepili gény pätnástich ďalších rodov. To je však len jedna z úchylností, ktorých sa dá vo filme zbadať množstvo.

Navždy spolu (2012)

Opäť som si pustil romantiku, ktorá ma oslovila. Zvlášť to usudzujem z toho, že som film za celý čas neprerušil, čo sa mi keď doma sám niečo pozerám veľmi často nestáva. Prekvapujúco som sympatizoval s Channingom a rozčuľoval sa nad Rachel a napriek tomu, že mi stále nejde do hlavy, ako niekto, kto nevidel celú svoju rodinu a známych 5 rokov, stratí pamäť a odrazu sa všetci tvária, akoby boli včera spolu na pive, hodnotím The Vow veľmi pozitívne.

Nebezpečné hry (1998)

Spočiatku to chytalo veľmi zaujímavú zápletku aj napriek trochu čudnému strihu, kamere a výkonov niektorých hercov, no postupne tempo začalo upadať, kopili sa mnohé bizarnosti a film začínal až liezť na nervy. Dobrý námet, zlé spracovanie asi, alebo neviem, čím to bolo. Skrátka nebyť Denisiných pŕs, nedotiahne to asi ani na tie tri hviezdy tento film.