Odpočítávání (2010)

Neviem, mne sa z toho nič jasné do hlavy nedostalo. Žiadne extra posolstvo ani nič podobné. Trochu mi absentovalo aj napätie. Ako, námet dobrý, no spracovanie nebolo úplne podľa môjho gusta. Niečo tomu filmu chýbalo na to, aby sa mi páčil.

Sejmout zabijáka (2011)

Pri rozhodovaní, ako ohodnotiť tento film som zvažoval medzi 3 a 4, no nakoniec som sa priklonil k tomu slabšiemu, pretože prešli len 2 dni odvtedy, čo som film videl a už takmer neviem, o čom poriadne bol. Mal celkom zaujímavú atmosféru aj zápletky, no akosi ma daná téma neoslovila natoľko, aby som si film zamiloval.

Až vyjde měsíc (2012)

Na to, že tam hral Edwart, Bruce a Bill tak to bolo podľa môjho názoru dosť slabé. Taký pokus o umenie niečoho presahujúceho obyčajný film, no na mňa to akosi nepôsobilo. Takisto skautská tematika nie je mojou srdcovkou. Najviac asi zaujala gramofónová nahrávka z úplného intra filmu.

Umělec (2011)

Možno to bolo tým, že som si film púšťal z notebooku vo vlaku, alebo neviem, skrátka nemal požadovanú atmosféru nemého filmu pre mňa. So živou hudbou v kinosále počas festivalu by to asi bolo iné. Takto, napriek tomu, že to bol pekný a vkusný snímok, neznamenal pre mňa nič extrémne výnimočné. Čakal som možno niečo istým spôsobom iné.

Tintinova dobrodružství (2011)

Veľa odkazov, skvelé animátorské detaily a všetko vyčačkané, no akosi mi chýbal náboj. Tintinove dobrodružstvo ma za srdce nechytilo, ani Williamsova hudba mi k nemu nijak zvlášť nešmakovala, skrátka mi film prišiel ako futbalové mužstvo zložené z jedenástky úžasných individualít, ktorým ale chýbala akási spoločná chémia.

Andělský podíl (2012)

Prečo musí byť škótsky prízvuk v súčasnosti taký populárny? A ešte úplne najsilnejší musí mať hlavný hrdina? Veď sa to nedalo počúvať. Vcelku pekný film, hoci nijak extra výnimočný, dosť jednoducho nalinajkovaný a v pôvodnom znení pre mňa osobne odpudivý.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Osobne som prekvapený z toho vysokého hodnotenia, ktoré u českých a slovenských filmov nebýva až tak obvyklé. Ako futbalového fanúšika ma ale film sklamal, čakal som väčší nátlak na bránicu. Možno tým, že som nevidel seriál sa ku mne nedostali niektoré súvislosti, ako, dalo sa naň pozrieť, pekná scenéria, dobrá hudba a sympatické herecké prejavy, no čakal som viac.

Hellou goseuteu (2010)

Nie zrovna najlepsia komedia z juhokorejskej dielne. Namet aj hudba usli, no herecke vykony, scenar a celkovo priebeh velmi v mojich ociach pokrivkavali. Zaroven dojemne roztahane zakoncenie zbytocne tlacilo na city a hodilo sa niekam inam, nez do tejto plochej humornosti. Urcite ma Juzna Korea ovela lepsie komedie.

Soumrak samurajů (2003)

Ako, zaujímavý príbeh poukazujúci na mnohé zákutia starej japonskej kultúry, tu ale všetko to dobré pre mňa končí. Často som sa v deji zamotával, strihy neboli úplne jasné, posledná polhodina bola prebytočne dlhá a nedojala ma. Hisaishiho hudba sa mi sem veľmi nehodila a pripadala mi ako pozliepaná z jeho ostatných filmov.

Volver (2006)

Nemôžem povedať, že sa mi Volver vyslovene nepáčil, no zaobišiel by som asi aj bez neho. Asi najzapamätateľnejším prvkom, či dvomi bol Penelopin výstrih. Ostatné pravdepodobne len prejde a zabudnem. Asi by som už nemal pozerať takéto autorské snímky (s výnimkou zopár overených režisérov).