Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

"we are back". Nevedel som sa návratu do stredozeme dočkať a konečne je to tu. Na začiatok musím spomenúť že kto očakáva zážitok ako z pána prsteňov bude dosť sklamaný. Áno, druhý pán prsteňov sa teda vôbec nekonal. Pardón ale Mr. Jackson tentokrát stavil na zisk ... a na pritiahnutie rodiniek a mladších nenáročných divákov do kinosál. Zámer to splnilo ibaže hardcore fanúšikov high fantasy to dosť sklamalo (teda aspoň mňa určite). Čistých 5* a nejaký neuveritelný zážitok ten film nespĺňa, celkovo ide o evidentne natiahnutý film kôli krátkej predlohe a mne osobne celý (od OST ...) pripadal ako zrecyklované spoločenstvo prsteňa. Ale i tak som sa bavil a nenudil som sa ani na sekundu. 170 minút mi zbehlo hodne rýchlo a užil som si ich pomerne dosť. Hlavne i vďaka veľmi dobre urobeným a rozmiestneným 3D efektom a i vďaka tomu že som sa opäť raz vrátil do stredozeme :-). Hodnotenie s rezervou, počkáme na part II. ... //Prepis ... jedná sa o veľmi komerčnú cestu do stredozeme. * down. 77%

Prometheus (2012)

Po dosledovaní tohto skvostu som si povedal len slová : "čo to kurva fix do piči bolo omg fuck shit bitch jebe ti už načisto Ridley ?" Tak takúto sračku som už fakt dlho nevidel ... také nádeje som do toho dával že až ,... veď Ridley je majster žánru ne ? On sa utnúť nemôže ... no i pán tesár sa sem tam utne ... veď prometheus je aj zle natočený a to nehovorím o jeho nulovej výpovednej hodnote a symbolike ? Prosím vás žiadne racionálne vysvetlenie ani symboliku v tomto filme nehľadajte, márne, žiadna tam nieje. Je to len trápny pokus o oživenie votrelca (toho pravého) jeho stvoriteľom ktorý ale maximálne nevyšiel. P.S: Za záverečnú scénu - dole 2*, niečo strašné. 30%

Děti kukuřice (2009) (TV film)

Perfektná komédia, tak dobre som sa už dlho neposmial, a to skutočne že ne ... čo sa týka toho že to mal byť horor no comment čistý odpad!, s hororom to nemá nič spoločné ale nebyť epickej scény kde deti chytili Burta 1x v meste ktorá mu pridala tie 3* pretože fakt som sa tak dlho a dobre už neposmial ako práve na nej. 50%

Nedotknutelní (2011)

Veľmi pekný, dojemný, citlivý film. Prišiel som si na svoje všetkými desiatimi. Francúzku tvorbu neobľubujem ale tento film je výnimka potvrdzujúca pravidlo v mojom prípade. A i veľké prekvapenie, veľké očakávania som doňho spočiatku nedával. 88%

Secret Space: What Is NASA Hiding? (2007)

Skutočne veľmi dobre zrobený, mrazivý dokument s dôkazmi ktoré nikto nemôže poprieť. Odporučujem každému človeku. 90%

Stud (2011)

Ja neviem, tohto človeka som mal ľutovať alebo čo ? Cynický, sebadeštruktívny úchylák čo nie a nie sa poučiť na vlastných chybách. Život mal perfektný aj tak si ho svojím spôsobom ničil tak o čom to bolo ? Film podľa mňa nemal hlavu ani pätu, chýbala pointa, zápletka, nič ma tam nebavilo, neupútalo a s postavami som všetko len nie súcitil (nebolo ani čo súcitiť). Takéto životy ma kopisko ľudí a sú šťastný, mne sa to hnusí, ľudia po svete žijú aj veľmi zle, niektorý by pre dotyk iného človeka alebo lásku aj vraždili a vzdali by sa všetkých materiálnych hodnôt pre tieto city, a týto "magori" to majú a nevážia si to, len tým plýtvajú a potom sa vydávajú za chudáčikov. No neviem čo je úbohé na fyzicky prekrásnom a úspešnom človeku čo má každú na ktorú len pozrie, to že žil tak ako žil bola jeho voľba, nikoho iného. Režisér mal možno zaujímavý nápad ale zrobil by som ho úplne ináč, do iného prostredia, s iným hlavným hrdinom a s úplne inou zápletkou. Toto sa mi hnusilo, pokritecký film. 40%

Povinnost a čest (2012)

Neviem čo si o tomto filme mám myslieť. Na jednej strane progresívne natočený akčný film, i s nejakým tým posolstvom a kvalitnou akciou, na druhej strane amatérske klipovité, zle zostrihané zábery a nepresvedčivé dialógy a príbeh. Som rozpoltený ale tak prikloním sa k zlatej strednej ceste lebo podobný akčňák som už dlho nevidel a celkom ma aj prekvapil a aj celkom milo potešil. 60%

Drogy a.s. (2010) (seriál)

Videl som každý jeden diel. Môžem zatiaľ povedať že som nevidel a možno ani niet lepšieho dokumentu o drogách ako práve Drugs INC. Pretože nič nepríkrášľujú, ukazujú pravdu takú aká presne aj je, negatíva, pozitíva, všetko sedí ako s prepáčením riť na šerbeľ. Ukázanie od tých najväčších rýb v tomto byznyse až po tie najmenšie (uživatelia) je tak isto perfektné a nevidel som to ešte v žiadnom inom dokumente s podobnou tématikou. Proste práca odvedená na jedničku, national geographic ňou už aj dlhodobo je. 88%

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Film bol od začiatku taký ako keby rozprávkový pohľad na 2. sv. vojnu. Neviem, chýbala mi tam akcia, nejaké napätie, ani tie dialógy neboli boh vie aké, miestami som sa aj nudil. Predloha filmu je nezvyčajná a pekná. Zvažoval som 3*, na viac to nemalo ale keď prišiel záver ostal som v šoku. Ten bol tak super úžasný a šokujúci že každý pri ňom musí proste ostať bez slova a zamyslieť sa len a pozrieť sa potom do minulosti filmu a hľadať aj nejaké tie odkazy a symboliku, ktorá tam určite bola. 74%