• Pohádka

Ledové království (2013)

Chápu, že film je určen především pro dětskou populaci, ale i tak mohli tvůrci vytvořit mnohem lepší zápletku. Celý děj postupně směřuje k tomu, aby během 10 minut bylo vše rychlostí blesku vyřešeno. Navíc celý film čekáte na zápletku, která jaksi nepřichází...Na druhou stranu, celý film velice rychle utíká, navíc je doplněn o spoustu chytlavých písniček, postavy jsou vtipné. Nebýt těch písniček a objevení Rapunzel s Eugenem, šla bych s hodnocením dolů.

Podfukáři (2013)

Dala bych klidně i o hvězdu více, nebýt toho sentimentálního konce.

Skyfall (2012)

Konečně po dlouhé době návrat Bonda v tom pravém slova smyslu. Díky bohu, že na režísérskou židli usedl Sam Mendes, který nám ukázal, jak má novodobá bondovka vypadat (narozdíl od Marca Forstera). Bavila jsem se od začátku až do konce. Daniel Craig na mě působil jako James Bond v pravém slova smyslu. Sice zápletka mi připadala o něco jednoduší a přímočařejší, ale záporak s tváří Javiera Bardema (kterého ve skutečnosti moc nemusím) byl vynikající. Byl příšerně psychopatikcý. Za mě 5 hvězdiček.

Dcera nejlepšího kamaráda (2011)

Mé očekávání bylo veliké a má nedočkavost snad ještě větší. Bohužel film mě z menší části zklamal, čekala jsem, že vztah hlavních dvou postav bude rozehrán ve větší stopáži, že tvůrci půjdou více do hloubky. Takhle to na mě působilo někdy až moc povrchně. Ale i tak jsem vcelku spokojena, i když k dokonalosti má tento snímek ještě daleko.

Dobrá manželka (2009) (seriál)

Může se zdát, že se jedná o běžný seriál, ale mě to po pár dílech bví stejně jako po díle prvním.

Nadějný rok (2011)

Koho by napadlo, že film o milovnících ptáků může být taková zábava? Žádná nudná, kýčovitá komedie. Ale příjemná, pohodová oddychovka, která nikoho neurazí ani neunaví.

Madagaskar 3 (2012)

Čekala jsem všechno, ale tohle rozhodně ne! Po skvělé jedničce, slabší dvojce jsem nevěděla, má-li cenu jít na další díl do kina, či jestli vůbec se na něm mám kouknout. Madagaskar překvapil! Byl to dle mého názoru jeden z nejvtipnějších dílů, kde padlo spoustu nezapomenutelných hlášek ( především z úst krále Jelimána ). Ale bohužel celý film byl na mě místy až moc, moc barevný-především scéna z Londýna a i samotná finální. Tvůrci mohli trochu ubrat na kýčovitosti a neonových barvách! Jinak i volba hudby k jednotlivým scénám se povedla na výbornou. Líbil se mi i ruský tygr-leč pro menší děti to mohlo znamenat, že mu nemusely kolikrát dobře rozumět...I přesto se jedná o dost lepší film než byla dvojka, ale svou přeplácaností na jedničku to u mě nemá...

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Druhá epizoda hravě překonala tu lehce nepovedenou první, ale stále ještě čekám na epičtější díl ságy. Děj a celkově celý film byl mnohem více propracovanější, nabízí více akce, Star wars, a především i větší prostor pro Ewana Mcgregora. Stále mi ale celý film připadal místy komickým, asi to nebylo zamýšleno, ale...

Tvůj snoubenec, můj milenec (2011)

Naprostá katastrofa, nevím, na co jsem myslela, když jsem si tento film pustila. Už po první půl hodině jsem se začala neskutečně nudit a očekávala jsem konec. Nechápu, jak někdo mohl natočit dvouhodinovou rádoby komedii, která je o ničem! Jen plytké tlachání!