Umění padělání (2013)

Úprimná výpoveď človeka, ktorý už nemá takmer čo stratiť. Toľko času a talentu venoval napodobňovaniu, namiesto toho aby toto všetko investoval sebarealizácii. Prečo si vybral, tak ako si vybral?!

Příchozí (2016)

Ako veľký fanúšik Lovecraftofho Cthulhu, mimozemšťanov a poslucháč Maxa Richtera som bol týmto filmom nadmieru potešený. Mrzí ma len plytká dejová línia, ktorá spočívala len v nadviazaní komunikácie so sedmonožcami. A až na záver bol dej obohatený o krátku akčnú scénu so zahraničným telefonátom a nesmiem zabudnúť na jednu explóziu vo vnútri UFO. Netreba opomenúť aj dôležité záverečné posolstvo filmu založené na dare od sedmonožcov, ktoré vyústilo do medzinárodnej spolupráce a spolupatričnosti.

Enderova hra (2013)

Krásna (ironicky) ukážka ľudského šovinizmu a snahy dosiahnuť svoje ciele podľa starého upraveného príslovia: oko za oko, zub za cely chrup. Alebo tiež: vy ste nás napadli a my vás vyhladíme. Pocit zadosť učinenia človek ziska až na konci filmu, kedy je jeho pocit ukojený nám dôverne zmámim spôsobom. Najskôr nejaký druh priviesť na pokraj vyhladenia a potom sa ho snažiť zachrániť. Ale stále mi vŕta hlavou, "ako môže termit zostrojiť bojovú vesmírnu loď?"

Sarvamangalam (1999)

Nádherný a inšpiratívny dokument zachytávajúci prostredie Himiláji, ktoré vie byť krásne ale aj nehostinné a dokáže vyzdvihnúť človeka na jeho duchovnej ceste. Ram Kripalu bol očividne úžasný a vznešený človek, česť jeho pamiatke, *5 ok. 1922, ✟15 November 2013 (vek 91).

Kletba z temnot (2012)

Plytký horor so zaujímavou židovsko-mystickou tematikou. Tiché scény dokonale predpovedali náhle zvýšenie hlasitosti.

Haló, haló! (1982) (seriál)

Príjemný anglický humor ale žiadna veľká sranda sa nekoná. Vhodné unudené nedeľné popoludnia.

Drž hubu! (2003)

Pokiaľ sa bavíme len o komédiách, tak tento film si jednoznačne zaslúži pochvalu. Reno a Depardieu odviedli výborný výkon hodný ich menám.

Turínský kůň (2011)

Len veľmi ťažko som strávil toto "arci-dielko". Obdivuhodná je výdrž človeka, ktorý toto zhliadol na jedno posedenie, ja som na to potreboval tri dni. Neuveriteľná je tiež dĺžka filmu, ktorá stupňuje už tak nudný a rozvláčny dej. Jednu hviezdičku dávam za peknú melancholickú hudbu. Druhú zo súcitu k biednemu osudu hlavných postáv.

Kafe a cigára (2003)

Krásny prierez ľudskou spoločnosťou a vox populi na v zásade malicherné ale vďačné témy. Máme tu jednoducho pokec pri káve a cigaretách.