Zrada - Episode 1 (2024) (epizoda)

Začiatok na výbornú! Od dvojice Mišík-Kraus som však ani nič iné nečakal. Výborná hudba, výkony osvedčených hercov na úrovni, jemne rozvíjajúci sa dej a špeciálna hviezda navyše za Kláru Issovú, ktorá hovorí bez dabingu po slovensky!

Hra na schovávanou (2005)

Jedna hviezda navyše je za fantastický soundtrack, John Ottman... Bravúrne dielo. Druhá za de Nira, Dakotu a Famke, a ich prvotriedne výkony. Filmu isto chýba o čosi lepšia ústredná myšlienka, resp. vysvetlenie pre publikum, ale nikto nie je dokonalý. Tento film takmer áno.

Doba nevěrná (2017)

Je zaujímavé sledovať, ako režisér narába s pozornosťou divákov. Každý výstup, každé slovo, gesto a prakticky každý okamih filmu je dôležitý, pretože on neho - od nich sa odvíja ďalší dej. Mimoriadne smutný príbeh, ľahko uveriteľný a akoby skutočne zo života, vykreslený bravúrne každým detailom. Murphy a Walkerová famózni...

Na nože (2023) (pořad)

Veľmi dobré. Martin má charizmu, dokonca možno porovnateľnú s Pohlreichom. Pôvodne som si to pozrel len zo zvedavosti, reku, po pár minútach to asi vypnem, bude to nuda. Nebola. Kvalitne spracované, pútavé príbehy, pôvodný formát zachovaný, nerobí mu hanbu, práve naopak. Konečne aj na Slovensku na úrovni...

The Rental (2020)

Fantastické. Skutočne prepracovaná atmosféra, od začiatku po koniec. Výborná hudba, výkony hercov, opakované zhliadnutie doslova povinné a podvedome vyžiadané. Po dlhšom čase výborný thriller, ktorý si s radosťou pozriem znovu, čo sa, žiaľ, o čoraz väčšom počte brakov v súčasnosti nedá povedať.

Země nomádů (2020)

Pre mňa jedno veľké sklamanie. Neuveriteľne depresívny film, prakticky bez akéhokoľvek deja. Minimum humoru, takmer žiadny vlastne, dokonca žiadna zápletka, dráma, žiadna aspoň jemne vyhrotená scéna, ktorá by diváka udržiavala v napätí toho, čo príde. Neprišlo nič celý film. Skutočne nerozumiem, ako mohol tento počin získať Oscara. McDormandová dobrá, bez debaty, ale svojím výzorom a hereckým umením len utápa film do ešte smutnejšej roviny. Filmu chýba šťava, nemyslím akčnosť, ale otázniky, ktoré má divák v podvedomí cítiť, aby mal dôvod pokračovať v pozeraní, aby zostával v napätí. Škoda.

Kukačky - Epizoda 10 (2021) (epizoda)

Marta Dancingerová a jej životná úloha, úžasný výkon. Každou časťou ma tvorcovia a herci presviedčajú, že ide o absolútnu špičku českej seriálovej tvorby v novodobej histórii. Každým týždňom sa viac a viac teším na piatok, premiéru novej časti. Chcem zložiť veľkú poklonu všetkým, ktorí sa na tomto diele podieľali. Zvlášť Marte, pretože tu dokazuje, že je momentálne jednou z najlepších herečiek v ČR, a to nebola vôbec na očiach toľko, ako veľa iných.

Kukačky - Epizoda 9 (2021) (epizoda)

Zatiaľ najlepšia a najemotívnejšia časť, až sa bojím a teším zároveň, ako to bude pokračovať. Nepreháňam, keď napíšem, že ide o najlepší český seriál v novodobej histórii. Marta Dancingerová a Sabina Remundová idú svoje životné úlohy, sú dokonalé, presvedčivé a dodávajú seriálu exkluzivitu a hodnotu navyše. Silno tlieskam všetkým, ktorí tento seriál vytvorili. Aj za to, že sa každý týždeň nemôžem dočkať piatku a novej premiéry. Česi, bravó!

Driven (2019)

Ako sorry, toto bolo čo? Od začiatku ma vytáčala svojim amaterizmom a nepochopením situácie taxikárka Casey, zombíci vonku boli absolútne neškodní a pôsobili len ako komparz. Žiadny hlbší príbeh, a pár stupidných pokusov o humor nestačí na drobý film. Jediná hviezda za mňa je osobnosť a výkon Speighta Jr.

Tenet (2020)

Musím pozrieť druhýkrát, ale na 90% to je určite. Pattinson mi síce trošku vadil, ale J.D.Washington bol skvelý. Nolanov rukopis je obdivuhodný a bravúrny.