Vzpomínky jako kapky deště (1991)

Už jsem viděl spoustu anime, ale tohle bylo ze všech nejnudnější. Absolutně jsem nepochopil smysl vzniku tohoto kousku. Člověk na to jen tak kouká a snaží se pochytit nějakou tu pointu, čeká na zápletku, ale on jen ubíhá čas a stále se nic neděje. Celé je to o tom, že se mladá holka ve svém životě neustálé vrací ve vzpomínkách do svého dětství a v podstatě až když běží závěrečné titulky, dojde mi, že je to celé nějaká „romantická“ srač… Prostě a jednoduše, pro mě to byly ztracené dvě hodiny života a dodíval jsem se na to jen proto, že to je anime. Být to hraný film tak to nedám

Dragonball: Evoluce (2009)

Negativní hodnocení mě celkem zarazilo. Jsem velký fanda tohoto anime a viděl jsem všechny 3 ságy (Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball GT) minimálně 2x. Od filmu jsem samozřejmě nic neočekával, protože převést toto čisté anime na hraný film mě připadalo nemožné, ale tvůrcům se to celkem povedlo. Provedení jednotlivých soubojů mi sice nijak zvlášť nesedlo, trochu mi to drhlo i u některých postav, ale hanit primitivní scénař? Nemůžu si pomoct, ale primitivní, po stránce scénáře, byly všechny animované Dragon Ball, jen to bylo roztahaný do několika desítek až stovek dílů a tady to tvůrci splácli do necelé hoďky a půl. Prostě a jednoduše, kde nic, tu nic, objeví se zloduch a Goku ho porazí. Nic víc, nic míň, každého na tom stejně bavili jen ty souboje a tomuto filmu jich bylo, bohužel, naděleno poskromnu. Závěrem, jako milovníkovi Dragonu se mi toto zpracování líbilo, ale mělo by se zůstat u Anime. Jako hraný film si to určitě nové fandy nezíská.

Mrazivé peklo (2008) (TV film) odpad!

To byl ale zážitek. Triky provedené stylem, že by se za ně styděli i filmaři před 20 lety a scénář napsaný snad žákem první třídy. Celé to bylo plné absurdit a chyb. Například: - Na začátku filmu je uvedeno, že je jeskyně Jetiho ve výšce 5800 m.n.m., to znamená, že se celý film odehrává ve výškách nad 5000 m.n.m., ale jak zázrakem nikdo neumrzne a v pohodě tam vydrží několik dní a nocí jen v mikinách - ztratí se letadlo a na záchranou akci se vydají dva „amíci“ z jedné zapadlé stanice horské služby v Himalájích (prostě nikomu jinému nechyběli) - v cca. 42. minutě filmu jdou na lov jakési Himalájské veverky, ale uloví zajíce (králíka) a nakonec si na ohni udělají kuře - když po několika dnech přijde na řadu kanibalizmus, tak těla která jsou x dní na mrazu jen tak v pohodě naporcuje skleněným střepem (vůbec nejsou zmrzlá) A tak by se dalo pokračovat do nekonečna…

Le Mans Phenomenon (2008)

Nejsem zrovna zběsilý fanda automobilových sportů, ale nějaký všeobecný přehled mám, takže o existenci závodu „24 hodin Le Mans“ jsem věděl. Od tohoto dokumentu jsem očekával, že po jeho shlédnutí budu mít neodolatelné nutkání si na příští závody zajet, ale to se bohužel nekonalo. Celé mi to přišlo dost nezáživné – moc málo ukázek ze samotného závodu a vylíčení atmosféry taky nic moc. Musím konstatovat, že mě tento dokument nijak neobohatil (nejsem ale fanda těchto závodů, ti mohou mít jiný názor).

Na cestě bez návratu (2009) odpad!

Ach můj bože!!!! Původně jsem tomu chtěl dát alespoň jednu hvězdičku, ale za tu poslední scénu v poušti a naprosto absurdní konec nemohu jinak. Odpad!

Vexille 2077 (2007)

Poněkud „komiksová“ animace mě nijak nenadchla a v podstatě to stejné se dá říct i o příběhu. Tento námět by šel určitě zpracovat lépe a záživněji. Z mého pohledu jde o zklamání, čekal jsem něco lepšího.

Najica dengeki sakusen (2001) (seriál)

Novodobý James Bond v minisukni. Je poněkud úchylné každou chvilku koukat na kalhotky, ale po prvních pár dílech jsem si na to zvykl a seriálek skoukl až do konce. Scénáře k jednotlivým epizodkám sice nic moc. Co díl, to mise s úkolem přivést zpět ztraceného humaritta (s vyjímkou asi jednoho dílu), přičemž Najica a její věrný humaritt působí nesmrtelným dojmem, ale to James Bond taky ;-).

Kodomo no džikan - Season 1 (2007) (série)

Bavil jsem se od prvního až do posledního dílu. Ze začátku se zdálo, že jde o pouhé perverzní anime, které ma za úkol pobavit a polahodit oku, ale každý následující díl ukázal, že tu jde o mnohem hlubší příběh než je na první pohled zřejmé. Chování holčiček je sice dosti nadsazené, ale to je asi jediný způsob jak udržet cílovou skupinu diváků u obrazovek.

Futurama: The Lost Adventure (2008)

Začáteční šok z „šílené“ animace, která na mě působila jako nahrubo udělaný díl Futuramy v PC, jsem během pár minut překlenul a přestalo to na mě působit rušivě. Co se týče příběhů, není sice bůhvíjak vynikající, ale řekl bych že ze standartu Futuramy nijak zásadně nevybočuje. Přesto to byla nejslabši epizodka co jsem viděl.