Sám v divočině (2009) (pořad)

Čtyř dílný dokument, kterak chtěl típek strávit romantické 3 měsíce v divočině. Čekal jsem, že vydrží víc, ale on se už po pár dnech začal hroutit. Po 50 dnech v divočině vypadal jak chovanec koncentráku a byl na pokraji šílenství. Na druhou stranu jsem nepochopil absurditu toho, že když měl možnost zastřelit karibu nebo kachnu, aby si obstaral nějaký ten žvanec, neudělal to, protože to zakazují kanadské zákony. Udivuje mě, že mu producenti nevyjednali výjimku, to si opravdu myslely, že celou dobu bude žrát jen trávu a chytat ryby a králíky jak na běžícím páse. V tomhle ohledu mi to přišlo dost nedomyšlené.

Černá labuť (2010)

Podle počtu hvězdiček jsem si říkal, že ten film bude stát za to. Po hodině absolutní nudy a přemáhání se, abych film nevypnul jsem si říkal, že se to už přece musí nějak rozhýbat. Nerozhýbalo se to. Můj největší emotivní zážitek byl konec – konečně to utrpení skončilo.

Nezastavitelný (2010)

Parádní pokoukáníčko a po dlouhé době film, který mě chytl hned na začátku a držel až do konce. Z některých záběrů jsem měl dojem, že vlak jede tak 30 km/h místo 112 km/h. I těch vagónů, kterých mělo být snad 39 a vlak měl být dlouhý 800 metrů se mi zdálo nějak málo (rozhodně jsem je ale nepočítal :-D). Nic z toho mi dojem z filmu nezkazilo. Hodnotím na lepších 90%.

Nebezpečné hry 4 (2010) odpad!

Absolutně se nechápu, jak jsem se mohl podívat na další film z této série, ale už se stalo. První film se mi ještě líbil, byl něčím novým. U druhého dílu jsem si chvilku myslel, že jsem si omylem pustil jedničku, ale po chvilce jsem pochopil, že si tvůrci jen vypůjčili scénář a trochu ho upravili. U trojky už jsem čekal, že se scénář bude do puntíku opakovat a skutečně mě nezklamala. Jak už jsem napsal výše, nechápu, proč jsem se koukal na čtvrtý díl, když jsem věděl co mě čeká. Suma sumárum, koukněte se na první film a na ty tři další hoďte bobek, je to jen ztráta času. Jelikož mě film absolutně nezaujal, nemůžu hodnotit jinak než odpad.

Proroctví (2009)

První polovina filmu se mi moc líbila, ale pak to nějak začalo ztrácet grády. Nakonci mě naprosto odrovnala scéna jak Adam s Evou vcházejí do "ráje". To bylo jak vytržené z bible a mít po ruce rejžu tak mu za ten zpackaný konec asi jednu uvalím. 3* tomu dávám za pro mě povedený začátek a Nicolase, konec = odpad.

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Měl jsem štěstí a na tuto skvělou divadelní hru jsem se nemusel dívat ze záznamu, ale viděl jsem ji „LIVE“ v divadle (Ostrava – Poruba, Dům kultury Poklad, 2.6.2010). Opravdu obdivuhodný výkon Barbory Hrzánové. Všichni se skvěle bavili, za což na konci představení byla Barbora odměněna potleskem ve stoje…

Kanokon (2008) (seriál)

Asi drtivá většina lidí tento druh anime vyledává proto, aby se kochali pohledem na vnady mladých dívek a ještě se u toho pobavili. Tento seriálek toto splňoval a já se u něho bavil. Pokud někomu vadí dívat se na "sexi" anime plné záběru na polonahé dívky ve vyzívavých polohách a následně si stěžovat, že to dějově stojí za prd a je to stupidní, tak ať raději tento druh seriálku nevyhledává, neboť opravdu to jediné o co tam jde je sex. Tím pádem, tato série není určena pro širokou veřejnost, ale pro úzkou skupinku vyznavačů tohoto žánrů.

Poste restante (2009) (seriál)

Po shlédnutí všech dílů můžu svědomitě ohodnotit. Tempo je tak vláčné, že zkrácení stopáže by neuškodilo, ba naopak spíš prospělo. Na to, že jde o komedii jsme se moc nezasmáli. Občas se nějaký ten fórek objeví, ale nic z čeho by se člověk potrhal smíchy. Aby to nevyznělo příliš kriticky. Myslím si, že jde o příjemný rodinný seriálek, který člověka nijak neurazí a v poklidu bez jakýchkoli emocí ho shlídne. I když už případnou reprízu sledovat nebudu, hodnotím toto dílko kladně (3*).

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Tak tenhle seriálek jsem si dal nevědomky od konce :-). Aniž jsem věděl o co jde dostal se mi do ruky Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion. Film mě zaujal a až při jeho hodnocení jsem zjistit, že šlo o alternativní konec k tomuto seriálu. Hned jsem si dal za úkol shlédnout tento seriál celý. Ale osud tomu chtěl jinak a tak následoval film Evangelion: 1.0 You Are [Not] Alone, což je zase pro změnu předělaných prvních 6 epizod :-). Poté už jsem ale poctivě shlédl všech 26 dílů a nebyl jsem zklamán. V závěru sice posledních pár epizod ztrácí na akčnosti a moc jsem ten konec nepobral, ale to se dalo čekat když vznikl alternativní konec, že s tím má více lidí problém. Jde o velice podařené anime, kterému na celkovém dojmu ubírá hvězdičku jen ten nepodařený závěr.

Mezi námi zvířátky (2007) (seriál)

Příjemná, jednoduchá animace. Krátké, vtipné příběhy. Co víc si člověk pro odreagování může přát. Roční syn je na tomto seriálku naprosto závislí. Přesto, že už ho nesčetněkrát viděl dokáže se zaujetím shlídnout všech 30 dílů v řadě a pořád se tomu směje jako by to viděl poprvé. Dospělého tento seriálek snad neurazí a dítě to potěší.