• Mysteriózní

Los ojos de Julia (2010)

Co k tomu říct, nebylo to špatné, ale ani výrazně dobré, myslím, že hodnocení třemi hvězdičkami je odpovídající. Hororem bych však film nenazýval.

Šílenství (1994)

Velice dobré. Už mě skutečně začínaly lézt na nervy horory, kde jsou v hlavních úlohách děti, které buďto ztvární zlo samotné, nebo vidí něco, co zůstává světu dospělých ukryto. Ve filmu Šílenství se děti objevují jen velice poskromnu, ikdyž na pár scén se zlými posedlými dětmi se táké nezapomnělo. Každopádně - dobrý příběh, dobré zpracování, explicitní zobrazení nestvůr se ve filmu také moc neobjevuje, což je dobře - dnes už by to mohlo působit spíše komicky. Důraz je kladen spíše na atmosféru. Herecký výkon hlavního představitele byl bravůrní, jakobych tam ale stále místo něj viděl Jacka Nicolsona. Tento fantasy horor vás určitě nezklame!

Ils (2006)

Místy napínavé, ale má očekávání snímek nenaplnil. Dalo se z toho vytěžit mnohem více. Film je překvapivě krátký, na druhou stranu ale není zdlouhavý a nevím, jestli bych se na něj chtěl dívat déle a nelitoval ztraceného času. Zkrátka - nevyužitý potenciál.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Od snímku jsem příliš neočekácal, o to více mě ale překvapil a potěšil. Hlavní přestavitel ztvárnil hlavní postavu velice věrohodně, i obsazení vedlejších rolí bylo velice přirozené. Jedinou výtku mám snad k závěru filmu. Celkově ovšem stojí za zkouknutí.

Mlha (2007)

Slaboučké, jako čajíček. Nevěrohoné reakce postav, ploché herecné výkony, ničím překvapivé, nevěrohodný závěr.

Věc (1982)

Dobrý námět, který však dle mého názoru sráží zbytečně explicitní scény, které občas působí spíše komickým dojmem. Komornější provedení by filmu prospělo více.

Bolt - pes pro každý případ (2008)

Před shlédnutím snímku jsem prakticky vůbec netušil, do čeho jdu. Měl jsem zato, že půjde o podobnou decentně vtipnou rodinnou komedii typu „Hledá se Nemo,“ která pobaví snad každého, od dětí, až po dospělé. Při prvních minutách jsem se ale nestačil divit, už to vypadalo na zajímavou akční podívanou se super-psem v hlavní roli. Dynamika příběhu ale skončila po prvních minutách a dál už pokračovala relativně ospalá podívaná s několika dobrými křeččími momenty....