Kouzlo přítomného okamžiku (2013)

3* jen pro Shailene.. Je smutné když si divák celých 95 minut přeje, aby se hlavnímu "hrdinovi" něco stalo, aby upadl, naboural, nekdo ho zmlátil, snad možná i zabil. Dlouho jsem neviděla tak obtížného člověka, celou dobu si říkám, začni myslet, řekni něco, zakřič, prosím! S jiným hercem by film byl urcite někde úplně jinde.. Naproti tomu Shailene- to je vždy příjemné setkání. Je úplně jedno o jaký film se jedna, vždycky to zvládne tak, ze nemůžu mit nic proti. Mohlo by to byt krásné komorní drama s hlubokým příběhem, ale chlapec to proste nedal. Dala bych 2+ kdyby to šlo.

Hardcore Henry (2015)

Tak já vlastně nevím. Na jednu stranu bych dala odpad na druhou plných 5*! Naprostá ruská (převážně) šílenost, úchylnost, podivnost, nechápe nikdo, magořina, 90 minut akce, kdy nevíte co se děje, ale děje se všechno a nic! Chvílema koukání na nohy jelikož (spoiler!!) vyndání si oka z hlavy a drátem na kterým oko visí někoho zabít?? Umřelo asi 850 lidí a v neustálém běhu a hýbaní kamery se vám dělá totálně blivno... Nápad 5*, Hudba 5* a jelikož prostě nevím dávám střed za 3*. Změna: po shlédnutí videa: https://youtu.be/Ph5YmTDDdVI nějak musím dat za 4*!

Orel Eddie (2016)

Jestli je tento rok potřeba něco shlédnout v kině je to Eddie! Viděno podruhé a ne naposled. Vemte na to kámoše, rodinu, kohokoli a musí být spokojeni. Hugh Jackman standardně vynikající a Taron Egerton po chvíli, kdy si na jeho projev zvyknete naprosto geniální. Je to nejmilejší film, který jsem za poslední dobu viděla a ikdybych měla najít něco špatného, což nechci, tak o ničem nevím. P.S. Potřebuju nutně soundtrack P.P.S. Někdo psal podobu s Kokosy na sněhu a nemýlil se P.P.P.S Musím vidět ještě jednou!

Diagnóza: Šampión (2015)

Druhý film na Febiu a zas za 5*, kruci vypadá to na zajímavý týden. Včera mě zničila Carol a dneska Will Smith jako Dr. Omalu, který jako malý kluk v Nigérii myslel, ze nebe je takhle vysoko a Amerika asi o 1 mm níže, že je to místo nekonečných možnosti, kde můžete dělat a říkat, co chcete.. Jak moc se mýlil.. Will k nepoznání jak hlasem tak vizáží překvapuje neuvěřitelně věřitelně zahranou rolí lékaře, který jen "tak trochu" narušil nejoblíbenější americký sport a... No to uz ve filmu..

Carol (2015)

Jakože,cože?!!Po přečtení komentářů typu nuda, dlouhé řešení sporu o dítě, předvídatelný, tragicky konec, hraji jen co jim je řečeno a další-nerozumím.. V tomhle filmu je všechno, všechno co člověk potřebuje, všechno do sebe zapadá a dlouhé záběry kamery jen vše dokresli. Někdy není potřeba žádných slov a víte naprosto všechno, všechno je to ve vás. Takže #nejlepsizacatekfebia - kdo hodnotí v rozmezí odpad az 3*- děkujeme odejdete. (Jako vázne) (Předpokládám, ze jste to ani neviděli, anebo v cam ripu v černé barvě)