Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Horor
  • Animovaný
  • Drama

Klasický horor (2021)

Už len odkaz vetou ktorú vyslovil sám Ruggero Deodato a nárazu na u padajúci Taliánsky horror ide jedna hviezda dole. Inak film má odomňa 3.5*

Titan (2021)

Jedno veľké wow! Tak hlboký a podrivačný film môže natočiť jedine ikona francúzskej new extreme vlny Julia Ducournau. Prebrať toľko tém v jednom filme ktoré úžasne schová do hĺbky príbehu jej jedinečným režisérskym talentom a spolupracovať s kameramanom Rubenom Impensom vytvoria dokonalý sureálny zážitok, ktorý je neskutočne silný, svojrázny a tvrdý. Tento film je venovaní pre ľudí ktorý vo filme nehľadajú len tupu zábavu ale berú ho ako umenie cez ktoré sa dá povedať veľa. Tento rok mám favorita na najlepší film roku!

plakát

Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

Okey mal som od začiatku silné tušenie tlze to nebude ako originálne PA, ale keď sa spätne pozriem ako vyzeral posledný oficiálny diel som rád že to tak nebolo. Next of Kim je veľmi vydarený Horror. Ktorý sa od začiatku tiahne na vlne dokumentu, má pomalé tempo ktoré ale v posledných 20 minútach naberie na také obrátky že až. Za mňa veľká spokojnosť a dúfam ze od režiséra uvidíme viac takýchto kvalitných horrorov.

The Deep House (2021)

Za mňa zatiaľ najlepší horor tohoto roku. Klobúk dole pred nápadom, prostredím a silným dejom. Veľká spokojnosť a plný počet.

plakát

Great White (2021) odpad!

Presne dôkaz toho ako nerobiť filmy o zralokoch. Nudné postavy na ktorých človeku nezáleží a k tomu zahráte úplne na hovno. Dej filmu je zbytočné natahovaný a žraloka to nieje ani vidieť. Odpad.

plakát

Spirála strachu: Saw pokračuje (2021)

Ako milovníka série Saw ma neskutočne potešila správa že séria bude mať Reboot. Spiral u mňa dopadol na jednotku bol v každom ohľade lepší ako Jigsaw a hlavne atmosférou vynikal. Gore a Traps boli mega super a prišiel som si na svoje. Posledných 20 minút bola nelsutocna jazda na vlne nostalgie z pôvodnej trilógie Saw a neurazil by som sa ak by zo Spiral vznikla tak dobrá trilógia ako prvé 3 diely Saw. Plus mega potešili songy od 21 Savage.

Vřískot (1996)

Každý krát keď si pozriem Scream som milo prekvapený kvalitou a poctou ktorú tento film má. Kvalitu má v atmosfére, mladých a úžasných hercoch a úžasné u scenáru ktorý u Slasher filmov je viac ako raritou. A počtu ktorú film dáva kamzemu horror fanúšikovi je proste úžasná, či už pravidlá prežitia hororu, hra s logikou a odkazmi na hororov Slasher pop kultúru. Nesmrteľné hlášky sú na každom rohu ( You need a sequel/ What's your favorite scary movie). Proste srdcová a kultová záležitosť a právom jeden z najlepších horror movies ever made!

plakát

Tajemství loňského léta 3 (2006)

Katastrofa po každej stránke, ako už súčasť trilógie ale ako aj film. Kamera mi najviac kazila zážitok z filmu lebo niektoré zábery boli tak zlé že som nemal ani chuť film pozerať. A dej filmu je zasa druhá vec, ak by bol väčší rozpočet a lepšia kamera aj herci bolo by to super ale takto čisté sklamanie ale iba pár dobrých vecí to u mňa dovolí max za 1*.

plakát

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998)

Úplne na začiatok, áno je to stereotyp e pokračovanie v ktorom je viac kills a krvi ale musím uznať, že mňa to bavilo. Krásny ostrov na ktorý príde silná búrka mal svoju atmosféru. Kills boli o dosť lepšie ako v prvom diely. Ale zasa mi tu vadilo veľa nezmyselných pokusov o jumpscares, ktoré ja nemám rad a prídu mi ako lacná varianta za dobru atmosféru. Pre mňa jedine veľké minus filmu bol koniec a rozuzlenie ohľadom vraha za to 1* dole. Inak je tento film jednoduchá zábava na odpočinok ale čo viac sa dá od slasheru čakať, keď v ňom hlavne ide o to.

Ovládací panel
3 body