Taková normální rodinka (1971) (seriál)

ARZÉÉÉÉN ! Tohle prostě miluju , kdo neviděl ať honem napraví tu chybu, protože to je snad přímo povinnost , napsaná v desateru českého filmového nadšence.

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Pane režisére Filipe, děkuji Vám za to, že jste dal dohromady celou plejádu výborných herců, kteří uměli a umí hrát. A kteří nás stále oslovují a berou za srdce, v tomto skvělém seriálu. A je mi jedno zda to trochu smrdí agitací, vždyť taková Byla doba a takový Byl jednou jeden dům.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Vlak dětství mě doslova a do písmene ,,posadil na prdel" před TV obrazovku a nevstalo se, dokud nebyl zhlédnut poslední díl. Válka a její hrůzy trochu z jiného soudku, který přinesl smutek i radost, dojetí i zlost. Velmi překvapující kvalitní výkon Heleny Růžičkové. Nepřekvapující a jako vždy, výborný výkon Žanety Fuchsové a Stanislava Zindulky. Skvělý scénář i ostatní herci. Prostě ŠPICA !

Byli jednou dva písaři (1972) (seriál)

Skvostné zpracování od Dietla, brilantní herectví Sováka s Horníčkem podporovanými skvělými výkony ostatních herců. Patří do základní sestavy českého filmového archivu.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Český seriál, který mě vzal ,, za srdíčko". Sympatická četnická stanice a její osazenstvo, kterému vévodí Arazim a Béďa. Závažnost kriminálních historek je protkána laskavým humorem. Velmi hezky zachycená prvorepubliková atmosféra na Moravě. SKVĚLE PÁNOVÉ!

Takoví jsme byli (1973)

Premiéru filmu jsem viděla, když mi bylo čtrnáct v kině Sokolovo. Dnes tam drandí metro a mých náct taky odplulo. Co ovšem nezmizelo moje nadšení pro tento film. Pravda, napoprvé mě spíše uhranul Redford v námořnické uniformě a ta zvláštní žena se zakrouceným nosem, ale podvědomě jsem cítila, že je to dobrý film. Postupem času jsem objevila, jeho pravé kvality, které nezešedly ani po tak dlouhých letech, díky velmi dobrému námětu a profesionálnímu přístupu nejenom obou hlavních aktérů.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Tim Robbins, Morgan Freeman dokazují proč patří mezi mé nejoblíbenější herce. Z 99% nehrají v žádných sranděrách, ale v kvalitních filmech. Což Vykoupení z věznice Shawshank, rozhodně je. Mrazivé a zároveň hřejivé drama, vyvážené dialogy, kde nepřevažuje vulgarita. Sarkastické poznámky podtrhují atmosféru vězeňského prostředí, kde všichni touží po důstojnosti a svobodě a nezáleží jak velký nebo malý je to zločinec.

Láska nebeská (2003)

Nádherný kaleidoskop příběhů, který ani jeden nezklame. Takto má vypadat romantický film. Ostatně hodnocení všech zde, hovoří za vše.

Světáci (1969)

,,Sedni si. Já sedím". A já pokaždé taky sedím a válím se smíchy. Je to divné, repliky přece znám nazpaměť. Ovšem, když začne ,,slovní a herecký koncert" té povedené šestice, podporované paní šatnářkou či emeritním učitelem tance, vždy se směji jako blázen, jako bych vše viděla a slyšela poprvé.

Fešák Hubert (1984)

Komedie jak má být. Vtipné dialogy, charismatický hlavní hrdina ve skvělém podání Karla Heřmánka. Každá postava přiroste k srdci a herci zde přesvědčují, že není malých rolí . Všem za to děkuji od pana Kostky až po Václava Sloupa. Moje nejoblíbenější je dvojice Zedníček - Kozderková, kteří jsou roztomilí. To vše umocňuje atmosféra prvorepublikového Žižkova . Prostě tento film miluju.