České století - Musíme se dohodnout (1968) (2014) (epizoda)

Nějak nevím co k tomu více napsat, díl všechno řekl. O tom, že nejdůležitější je komunismus a jediný dobrý je komunista, který poslouchá a dělá vše pro stranu. No a když náhodou nechce tak si ho přitáhneme za flígr a prostě mu otcovsky domluvíme a tak trochu pohrozíme , třeba válčičkou, protože na čem máme položenou chamtivou Ruskou pracku, to už za žádnou cenu nepustíme.

České století - Zabíjení soudruha (1951) (2013) (epizoda)

Čiň čertu dobře, peklem se ti odvděčí. Slánský jeden z hlavních organizátorů komunistického teroru, takže mi ho není absolutně líto a s jeho soudní rehabilitací v roce 1963 osobně nesouhlasím (KSČ ho rehabilitovala v roce 1968), byl stejná lidská svině jako ostatní z tehdejšího vedení, ne li větší. Tento díl měl vysokou kvalitu odbornou i uměleckou a to po všech stránkách.

České století - Všechnu moc lidu Stalinovi (1948) (2013) (epizoda)

Nutno říci, že komunisti v čele s Gottwaldem byli nebezpeční fanatici a manipulátoři, kteří ,,své věci" věřili (chuť moci přišla s upevněním si pozice po Únoru). Mnozí z nich byli křupani bez vychování a skrupulí, ale o to víc byli nepříjemní političtí protivníci. Bohužel herci chvílemi vypadali jako parta komiků co žere párky a legračně sprostě mluví (krom představitelů Slánského a Gottwalda, ti byli po celou dobu brilantní). Přesto bravo.

České století - Kulka pro Heydricha (1941) (2013) (epizoda)

I tento díl si zachoval dobrý standart, jsou zde vyřčena zajímavá a pro mne neznámá fakta. například postavení Beneše těsně po roce 38 , jeho vzkříšení a znovuobjevení na politické scéně, jeho strategické myšlenkové pochody (nutno říci,že jsem si upravila k jeho osobě postoj pozitivním směrem ), v neposlední řadě důvod odsunu Němců. Z hlediska dějepisného je tento díl přínosem.

Barva vítězství (2016)

Jesse Owens pro mne od malička sportovní ikona a jeden z nejlepších sportovců světa (ne jen proto vysoké hodnocení ), Bohužel je klasickým příkladem rčení ,,Světská sláva – polní tráva“: vybojoval pro USA čtyři zlaté Olympijské medaile, přesto musel chodit zadními vchody určené pro černé a celý život pracoval jako školník. Film má několik rovin. Sportovně historickou. Rasovou politiku v Americe a v Hitlerově Německu, opět bohužel téměř srovnatelnou. Zároveň upozornění na politickou manipulaci, která ovlivňuje a přímo zasahuje do světa sportu, (vědy,umění ) je úplně jedno jestli se píše rok 1936 , 1980,1984 nebo …, protože platí, že politická manipulace ze strany mocných a bohatých je konstantní - čili neměnná .

Edith a Marcel (1983)

I kdybych našla ,a já je našla, nějaké ty pihy na kráse tohoto filmu, musím dát stejně plný počet- už jenom za samotné texty písní a Edity nenapodobitelný zpěv. Docela dlouho jsem moc nechápala proč se film věnuje ještě druhé dvojici a upřímně mi to celé ,,secvaklo" až na úplném konci. Láska má mnoho podob a ne vždy jsou tyto podoby jen pozitivní, tak o ní taky spontánní Piaf zpívá.

Měsíc nad Buffalem (2007) (divadelní záznam)

Pavel Pavlovský byl jako opilec k zulíbání. Vtipná a zábavná podívaná. Ale jak si tak pročítám komentáře, určená pouze pro diváky, kteří mají rádi divadelní představení.

Kluci a Guillaume, ke stolu! (2013)

ÚPLNĚ JINÝ FILM o hledání sexuální identity, než jsem očekávala. Parádní na tom je, že pointa vyjde najevo skutečně až na závěr. Po všech filmech natočených v poslední době o trans a homosexuálech se tak trochu ztrácím a po jejich zhlédnutí se skoro začínám stydět, že jsem obyčejná ženská, které se líbí muži a s jedním z nich žiji skoro třicet let. Zpátky k filmu - s prapodivným týpkem jsem se srovnala hned po jeho příjezdu do Španělska a prochechtala jsem se s ním až do úpného konce, i když to byl místy smích trochu nahořklý. Závěrečný zvednutý varovný prst - jak snadno mohou rodiče zmrvit výchovou dětství a domotat mozek, i když v sebelepší víře, je přinejmenším k zamyšlení.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad)

Sežerte mě, ale já se u každého vysílání řezala smíchy, Ani pro jednoho zúčastněných, to není dělání zábavy bez dřiny a potu - to oceňuji. Škoda, že Kopta není v porotě nastálo, společně Kohákem by byli nepřekonatelní. V momentální situaci plné ,, depek " mě Novácká originální show přišla vhod. PS : dopisuji 17.2.2018 psala jsem o první řadě další mě už tolik neudivovali, ne k vůli aktérům, protože byli ve většině dobří, ale bylo to na jedno brdo.

Jeden den v Osvětimi (2015) (TV film)

Někteří lidé Osvětim a celkové vyhlazování lidí v koncentrácích berou jako část historie ( to už jsme viděli, žádné novinky,nuda), ale nechápou, že to má své následky dodnes. Říkáme si, stalo se Židi byli první , ale byli skutečně poslední? Takže kdo to bude dál ? Není v současné době Islámského šílení, tato otázka na místě ?