Beowulf (2007)

Vôbec som netušila, že celý film je urobený počítačom, myslela som, že iba niektoré efekty a v prvých sekundách som to aj chcela vypnúť, lebo počítačové efekty vo filmoch až tak nemusím. Ale nevypla som a musím uznať, že ma to bavilo aj keď živí herci sú živí herci, všakže? Malo to však svoju atmosféru, ktorú perfektne dotvárala (ak nie vytvárala) hudba, všetkého tam bolo tak akurát, len tej krvi niekedy až priveľa. A tiež oceňujem starú angličtinu, balzam pre moje ušká. Tak ja si možno pozriem aj toho Avatara..

Zápisník jedné lásky (2004)

Áno, áno, bolo to romantické, smutné a srdce obchytkávajúce ale keďže nie som ani žena v strednom veku a ani dôchodkyňa, tak to moje srdce až tak neobchytkávalo. Uznávam, že je smútné, ak niekto zabudne na človeka, ktorého ľúbi ale slzy do očí mi to rozhodne nenahnalo. Niektoré dialógy mi tak trošku pílili moje ušká (ja som vták, ty si vták bla bla bla) ale budiž. Trošku mám pocit že, tieto dve hodiny sa dali stráviť aj lepším spôsobom, ale keďže pri mne nie je momentálne môj princ na striebornom citroene tak som musela dáko zabiť čas... Veď už bolo aj horšie..

Mrtvý muž přichází (1995)

Tento film vo mne vyvolal dva veľmi silné a protichodné pocity voči jednému človeku. Nenávisť a ľútosť. Nedokážem s istotou povedať, ktorý z nich bol silnejší. Ak niekto vidí také hrozné činy, aké spáchal hlavný hrdina, nemôže si povedať nič iné iba: "Ten človek si nezaslúži nič iné iba smrť." Avša popraviť niekoho, nie je len tak, lebo človek nemá právo zobrať život niekomu inému. Musíme si však položiť otázku, aký je vlastne dostatočný trest za vraždu a znásilnenie...odobratie slobody?..hm, no neviem. Veľmi ťažká téma a dych vyrážajúce herecké výkony.

Annie Hallová (1977)

Toto išlo úplne a totálne mimo mňa. Fakt som sa dosť nudila, bohužiaľ som asi nezachytila pointu, vnímala som iba rozprávanie o nejakom podľa mňa celkom tuctovom vzťahu a to bolo všetko. Čakala som asi niečo hlbšie lebo toto mi pripadalo plytké a naozaj nedokážem pochopiť, prečo tento film tak všetci chvália...A neviem si pomôcť ale Woody Allen mi nebol extra sympatický, toto je prvý film, ktorý som s ním videla a asi chvíľu potrvá, kým sa odhodlám na ďalší.

Krotitelé duchů (1984)

Toto ma teda dosť minulo. Takmer nič mi neprišlo vtipné, skôr som sa nudila a posledných 20 minút som doslova odpočítavala sekundy do konca filmu. Ako oddýchový film je to ešte ako tak v pohode ale mňa vôbec neohúril. Billa Murraya mám veľmi rada a ani tu nesklamal, vlastne bol asi to jediné, na čo sa dalo pozerať. A Sigourney bola fakt kočka, to sa musí nechať!

V Bruggách (2008)

Ja som Colina Farrela až doteraz rada nemala. Mala som z neho pocit, že je to iba ďalší fešáčik a lá Orlando Bloom, ktorého doslova neznášam. A on ti Colin vie aj hrať! A má úplne super írsky prízvuk, ja mám tak trošku (no dobre, tak trošku viac) slabosť na tieto britské a írske prízvuky tak mi bol hneď od začiatku filmu sympatický. A tá zápletka je konečne niečo nové, neobohrané a dokonca ma prostredníctvom filmu veľmi očarili Brugy, ja som si normálne vravela: "Tam raz musím ísť!" A keď sa zjavil aj Ralph...no balzam na dušu, výborne som sa bavila.

Fontána (2006)

Neskutočne nádherný a podmanivý film, ktorý je čo sa týka vizuálnej stránky, hereckých výkonov až po neskutočne nádhernú hudbu dokonalý. Neviem či som vo svojom živote videla niečo tak krásne. Ešte nikdy doteraz sa mi nestalo, aby som pri filme plakala ale pri Fontáne mi vybehli z očí slzy. Proste krása. Po prvom zhliadnutí som síce nepochopila všetko, čo nám chce Aronofsky povedať, pri druhom mi však došlo veľmi veľa vecí a pochopila som, že príbeh je úplne jednoduchý ale ten spôsob akým to režisér podal...klobúk dole! Ešte stále vo mne rezonuje taký zvláštny smutný pocit, ktorý sa niesie celým filmom a je to príjemné:) Toto nie je iba film, je to niečo oveľa viac...

Nebezpečná krása (1998)

Toto bolo skvelé! Výborná ukážka toho, ako ženy dokážu ovládať mužov ale na druhej strane musia kvôli tomu čosi obetovať. Ženy o svoje postavenie museli tvrdo bojovať a tento film je dôkazom toho, že naozaj tvrdo. Catherine bola famózna, jednoducho neuveriteľná. Ten koniec bol na mňa až príliš, ako by som to povedala...veľkolepý, ale napriek tomu pre mňa naozaj vynikajúci film. A tá banánová scéna...až som dostala chuť na banán.

Sedm (1995)

To najlepšie na tomto filme bol Kevin Spacey! Mňa skoro až mrazilo keď niečo povedal. On keby recitoval Prší, prší s tým jeho mrazivým upretým pohľadom, tak mu to zožeriem aj s navijakom. Aj keď ani Morgan nezaostával, ale na Pittovi mi niečo vadilo, mne na ňom často niečo vadí, ale aspoň že je pekný. Príbeh nie je až taký originálny a uvítala by som keby bol trošku viac rozvitý, lebo sa mi zdal akýsi nedokončený alebo čo. Koniec som vytušila, ale stále som dúfala v nejaké prekvapenie, ktoré sa však nekonalo. Nie zlé, ale za päť to nebude.

Věc (1982)

Moje očakávania boli veľké, keď som si prečítala komentár niektorého z užívateľov, ktorý písal, že kam sa hrabe Votrelec. A potom prišlo sklamanie... uznávam,že atmosféra je skvelá, napínavá, dokonca som sa chvíľami musela pritúliť k svojmu vankúšu v tvare hrocha. Ale čo to malo byť tie príšerky z nízkorozpočtového béčkového hororu množiace sa jedna z druhej?? Tak Giger to nebol, ale toto som fakt nečakala. Bolo ich tam priveľa, veď boli pomaly na každom kroku, no proste furt, jednu zabili a už tam na nich skákala ďalšia...a scéna, kde sa roztvorilo brucho a odhryzlo tomu chlapíkovi ruky a potom keď to začalo žrať inému chlapíkovi hlavu...no neviem. Príšerky mám veľmi rada ale všetko s mierou a takéto masakre sú skôr smiešne a trápne ako hrôzostrašné. Jediné čo bolo fajn je tá atmosféra, inak ma to už ku koncu celkom nudilo.