Ať vejde ten pravý (2008)

Hmmm tak toto bola fajnota. Čakala som kadejakú zápletku, ale že to bude o upíroch to fakt nie, dokonca som sama seba zo začiatku presviedčala, že som to nejak zle pochopila alebo čo. Tieto škandinávske filmy majú takú trošku zvláštnu atmosféru a ja jej čoraz viac a viac prichádzam na chuť. Ako tu už niekto napísal, farba krvi najlepšie vynikne na čerstvo napadnutom snehu a toto bolo skvelé! Väčšina upírskych filmov predstavuje upíra skôr ako negatívnu postavu ale tu Eli ľutujete a pomaly naťahujete ruku k žiletke, aby ste jej trošku svojej krvi odčrpkali...Tento film má v sebe takú zvlášnu jemnosť, ktorá je podčiarknutá krásnym zimným prostredím, škandinávci to proste vedia.

Stáhni mě do pekla (2009) odpad!

Po dopozeraní som myslela, že prídem na CSFD a tento film bude mat max 20 % ale na moje naozaj veľké prekvapenie sa tak nestalo. Nemôžem si pomôcť ale podľa mňa je to strašná mamutina a to najhoršie, čo som za poslednú dobu videla, plné trápnych scén tak trošku a lá Lovci duchov, plytkého scenára a otrasných efektov...ach:/ proste hrôza. Herecké výkony biedne...už ani neviem, čo napísať lebo proste toto bolo zlé! A TOTO REŽÍROVAL RAIMI??

2001: Vesmírná odysea (1968)

Musím priznať, že som bola skeptická...vďaka Armagedonu, ktorý fakt nemusím som trošku predpojatá voči všetkým "vesmírnym" filmom (Votrelec, to je o niečom inom!) a prvých 15 minút som si fakt myslela, že ma to až tak baviť nebude a len som dúfala, že celý film nebude o tých opiciach, lebo som mala pocit, že sa pozerám na nejaký National Geographic Wild (ten kanál mám rada, ale predsa...). Potom sa to však zvrhlo a mna ten dej úplne pohltil a bola som celá nedočkavá čo sa stane ďalej. Od začiatku som tušila že s HALom nie je všetko s kostolným poriadkom (mal príliš úlisný hlások), sviniar jeden...A keď dej nabral spád, nebolo o čom, skvelé. Koniec bol geniálny, hudba ešte geniálnejšia, Kubrick je génius!

Absolvent (1967)

Na to, že zápletka je v podstate dosť tuctová je tento film úplne geniálny. Niektorá Dustinove repliky na mňa pôsobili akoby sa pripravoval na rolu Rainmana, pretože sa správal fakt pomaly ako autista :) a to bolo skvelé! Scéna, kde sa pred nim zabuchli dvere a keď sa znova otvorili on tam ešte stále stál v rovnakej polohe (pripomenulo mi to Toma a Jerryho) ma fakt dostala. Čakala som, že bude hrať sebavedomáho študentíka, ktorý sa zaplietol so staršou ženou ale on bol iba vystrašený školáčik, ktorého si nevšimne ani čašník. Nemám slov, úplne skvelé a Simon a Garfunkel doviedli toto dielo k dokonalosti. God bless you please, Mrs. Robinson...

David Gilmour in Concert (2002) (koncert)

Keby sa dalo, tak dám aspoň 10 hviezdičiek...Úplne úžasný koncert úplne úžasného hudobníka. Pesnička High Hopes je podľa mňa vrcholom celého koncertu, dokonca sa mi pri nej drali slzy do očú, čelistka je skvelá a nenormálne ma očaril Bob socka Geldof v červenej košeli s bielymi bodkami :) Vidieť toto naživo a môžem spokojne umrieť.

Střihoruký Edward (1990)

Prvýkrát som Edwarda videla už neviem pred koľkými rokmi na Vianoce. Vtedy som ešte ani netušila kto je Johnny Depp ale ten film sa mi strašne páčil a vždy keď sa potom blížili Vianoce, som si želala, aby zasa v telke dali tú super rozprávku, ale nikdy sa mi to odvtedy nesplnilo... Nádherný smutný príbeh s úžasnou hudbou, ktorý stojí na Johnnyho skvelom výkone. Aj keď vo filme povie dokopy možno 10 viet, podľa mňa by to nikto iný nedokázal zahrať s takou ľahkosťou a presvedčivosťou. Práve teraz som to dopozerala a som unesená:) Jednoznačne by tento film mat byť na programe každé Vianoce!

Hanebný pancharti (2009)

Neviem, či som ja divná ale ten film ma nudil. Bol príliš dlhý a asi pri žiadnom hereckom výkone som si nepovedala "wow", bolo to proste o ničom. Brad Pitt na mňa pôsobil ako vodca nejakej bandy šašov a neviem, či sa mi to iba zdalo, alebo mal fakt nejak čudne vystrčenú dolnú sánku a pripadal mi strašne smiešny. Bola som jednoducho sklamaná. Aj keď tam bolo zopár celkom vtipných scén a ani vyrezávanie hákového kríža na čelo nebolo celkom na zahodenie, ma na tom filme absolútne nič nezaujalo. Neviem či aj tie tri hviezdičky nie sú veľa.

Hříšný tanec (1987)

Na Patricka Swayzeho som mala vždy slabosť...Nie som veľkým fanúšikom sladkých romantických odrhovačiek, čo tento film je, ale ja si nemôžem pomôcť. Videla som ho už asi 50-krát, všetky repliky viem naspamäť a môžem si ho pozrieť ďalších 50-krát, boli dni keď som si ho dávala 3-krát denne:) Zbožňujem soundtrack a pesnička She's like the wind..ach. A keď vie chlap takto dobre tancovať, to je niečo úžasné. Aj tak stále verím, že Patrick žije...on sa iba skrýva pred hordami fanúšičiek...

Vetřelec (1979)

Už keď som videla tento film prvý krát, túžila som mať doma malého votrelčeka, ktorého by som si chovala a starala sa o neho a ešte furt ma to nepustilo. Film, ktorý je skvelý od začiatku do konca, povedala by som, že nemá slabé miesto a človek je stále v strehu odkiaľ tá milá príšerka tentokrát vybehne. Klobúk dole pred Gigerom, ktorý zostrojil podľa mňa najkrajšie, dokonale prepracované filmové monštrum, ktoré je svojou slizkosťou a šerednosťou vlastne krásne. Nemôžem si pomôcť, ale ja ho neskutočne zbožňujem.