Anna Karenina (1967)

Mistrovské výkony herců, netradiční kamera, historický náhled do kultury (dostihy, divadlo, "kriket") a života vyšších vrstev. Shlédnuto v rámci festivalu 70mm filmů Krnov 13.4.2014.

Ti z Labského údolí (2013)

Po podobném dokumentu Pískaři, opět něco o lezení u nás v CR. Expediční kamera - Krnov 2014.

Autana (2012)

Po Asgard projektu konečně pořádná divočina. Nehostinná džungle, extrémní výstup, stolová hora. Možná sportovní pojetí dokumentu kazily vizualizace. Expediční kamera - Krnov 2014.

Honnold 3.0 (2012)

Neskutečný Alex zdolal 3 vrcholy pod 19 hod. Expediční kamera - Krnov 2014.

Život Adèle (2013)

Film, který lze zakusit skoro na vlastní kůži. Jde hodně do hloubky dialogů, postav, intimity. Vyplavují neodbytné životní otázky lesbické lásky a uvědomění si sebe sama, jakož to dospělého člověka zodpovědného za své chování vůči sobě i ostatním. Pokrytecké chování, přetvářka vůči nechápajícímu prostředí konzervativního světa. Zajímavý komentář: Matty

Nymfomanka, část I. (2013)

Po prvním díle zatím 5****, uvidíme jaké bude "vyvrcholení" zápletky. Druhý díl (4****) není již tak plný děje, střihů a zábavy, za to jde do hloubky, až na samé jádro. Co jsem ochoten obětovat pro svou závislost. Mám-li hodnotit oba filmy jako celek určitě 5*****. Rozdělit jej byla chyba, neboť to je jako rozdělit siamské dvojče. Jedno bez druhého neumí žít, i když jsou si podobné, přeci jen je každé jiné.