Bratři (2009)

Silný citový film se skvělými hereckými výkony obou bratrů. Původní snímek od režisérky Susanne Bier (Bratři, r. 2004) jsem ještě neviděl, http://www.csfd.cz/film/197355-bratri/ (ČSFD = 83%).

Barbar (2009)

Prozatím mě tento film svým zpracováním míjí účinkem. Jedna * za vizualní stránku, druhá * za hlavní herecký výkon jednookého

Pacifik (2010) (seriál)

1. díl 70%; 2. díl 75%; 3. díl 60%; 4. díl 70%; 5. díl 75%; 6. díl 75%; 7. díl 60%; 8. díl 65%; 9. díl 80% nejlepší díl co se bojových scén týče a ucelenosti; 10. díl 70%

Nevítaní (2009)

Shlédnuto v rámci festivalu dokumentárních filmů o lidských právech - Jeden svět v Opavě, 2010. Další shlédnuté filmy: Mizející ryby (2009) - dokument o lovu ryb až k jejich vyhubení *****, Bombajská spojka (2009) -neúnosná dopravní situace v 20mil. městě ****, Země bez lidi (2009) - lov za peníze a turismus v Tanzánském národním parku Serengeti a hlavně osud Masajů v rukách vlády *****.

Zahraj to znovu, Same (1972)

Skvělá komedie o tom jak "ne"sbalit ženskou. Navíc skvělý inteligentní humor Woodyho Allena. Shlédnuto v rámci PROJEKTU100, 2010, v Opavě.

Bílá stuha (2009)

V této vesnici má skoro každý co dočinění s násilím, ať už z pozice násilníka či utlačovaného. Psychické či fyzické násilí na dětech, sexuální obtěžování, psychické vydírání atd., tyto činy pak vyostřují v násilné činy a úmrtí. Shlédnuto v rámci PROJEKTU100, 2010, v Opavě.

Slon (2003)

Námět na zápletku má film dobrý (šikana ve škole), ovšem film je natočen až s příliš velkým odstupem, jakoby domácí kamerou se pořád někomu díváte na záda, bez nějakých hlubších dialogů. Raději se podívejte na estónský film Zkažená mládež z roku 2007.

Harold a Maude (1971)

Dobrá komedie plná černého a cynického humoru, který nemusí sednout každému. Shlédnuto v rámci PROJEKTU100, 2010, v Opavě.

Hranice ovládání (2009)

Jim Jarmusch už nás hodně krát přesvědčil, že dokáže natočit film, který není pro každého. Tenhle to potvrzuje možná dvojnásobně. U gansterek či krimi jsme zvykly na střílení, sex, rychlý střih a akci. Zde není žádná střelba, žádný rychlý střih, prostě nic na co bychom byly zvyklí. O hlavním hrdinovi nevíme nic a ani nevypadá na typického zabijáka. Nemá zbraň, nepije, pokud pracuje tak neprovozuje sex, jen čeká a medituje a "setsakra" se umí ovládat. Děj se nám odvíjí společně se zabijákem, čili co ví on víme i my. Ovšem dialogy a indície, kterých tu je opravdu dost ke zdárnému konci si musí každý poskládat sám. Určitě to chce tenhle film vidět víckrát, aby jej člověk trochu pochopil.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Jeden charismatický chlap, 3 nádherné ženy, romantická Barcelóna, režie Woody Allen, co může být lepšího pro letní romantický film.